Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

@judge84 polecam Oriony, na swoich przejezdziłem ponad 1k km, i jestem zadowolony, niestety system montowania jest kiepski. Pręty stalowe wymieniłem na lżejsze ze starej suszarki, i powyginałem dopasowywując do kół. Mam wersję 48mm, ale wolałbym szersze np 53mm. zdjęcia moich błotników https://www.dropbox.com/sh/iwzb0ktsd3f1wuq/0p8OKecCUb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podobno zmiany są na lepsze

się kłóci z tym

 

 

4) wymiana osprzętu Alivio na Acera (nie pamiętam dokładnie które elementy :P)

 

zmiana na dużo gorsze


@@ZbyszekZmysichKiszek

Może miałeś inny model? Albo jakiś dobry egzemplarz się trafił. U mnie jarzmo nie potrafiło utrzymać siodła na miejscu, co ja z nim nie wyczyniałem to głowa mała; cuda wianki. Ostatecznie uwaliłem śrubę kilka dni temu co dało mi bodziec do zakupu nowej sztycy :icon_mrgreen:

 

sztyca i krzesło to rzeczy, które wymieniłem zanim rower z domu wyjechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartnik

 

Sugerujesz, że taka zmiana może być na gorsze? To może warto kupić rower z 2013 skoro jest już mocno sprawdzony i wymienić drobne elementy po swojemu "z czasem" na takie jakie bym chciał? (manetki ,stopka, siodełko - mam swoje bardzo dobre) ?

 

Przyznam, że się trochę napaliłem i jutro jeszcze na staruszku otworzę sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przed chwilą zakupiłem właśnie rower Kands Maestro od sprzedającego bf-bike kolor Biały rama 21". Mam kilka pytań. Czy rower który mi przyślą ma już nasmarowany łańcuch czy trzeba nasmarować go samemu? oraz czy rower jest wyregulowany tak jak piszą to na aukcji czy jednak lepiej podjechać do serwisu aby wszystko sprawdzili, a może samemu można to zrobić? 

A i jeszcze jedno posiada ktoś z was pokrowiec na rower jeżeli tak to jaki? Zależy mi aby zakrywał najlepiej cały rower .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Oskarooo

Łańcuch jest smarowany fabrycznie, przetrzyj go tylko szmatką by zebrać nadmiar smaru - nie będzie tak łatwo łapał brudu.

Przerzutki powinny być naregulowane, będą się jednak dość szybko rozstrajać na początku - linki będą się rozciągać i układać w pancerzach. Naciągniesz je śrubami baryłkowymi przy manetkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na wstępię dodam, że jestem nowy na forum, ale szukając info o rowerze crossowym przegladam je dosyć często :D

 

Otóż przeglądając dany temat doszedłem do decyzji o zakupie kandsa maestro, mam 186 cm wzrostu więc rama 21'' :D

Na razie czekam jeszcze z kliknięciem "kup teraz" na alledrogo, ponieważ jestem świeżo po artroskopii kolana i trzeba dojść do siebie, a może dojdzie nowy model na 2014 rok :)

Wcześniej ktoś pisał, że lepszym rowerem jest romet rx 500, ale nie zawracałem sobie tym głowy, gdyż tego modelu nie było już na rynku, aż do dziś gdy znalazłem go na allegro http://allegro.pl/rower-crossowy-romet-rx-500-acera-28-rst-z-blokada-i3967381316.html

i teraz mam dylemat kands czy romet??

Co Wy na to?

pozdrawiam

Waldek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BikerLight

Czyli mam rozumieć, że jak rower mi przyjdzie ja go składam i później z czasem reguluje przerzutki i hamulce bo wiadomo wszystko musi się ułożyć. Dzięki za pomoc reput poleciał. 

Edytowane przez Oskarooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@waldasnn

Sprzedawcy lecą sobie w kulki i dają te opisy tak skrótowo jak tylko można, po kolei: Romet ma przerzutkę tylną o klasę gorszą, przednią o trzy klasy. O korbie wiadomo tyle że Truvativ, o kasecie nie ma ani słowa. Hamulce Shimano będą łatwiejsze w regulacji. Amor ma mniejszy skok. Rama - kwestia gustu.

@@Oskarooo

Dokładnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BikerLight

@waldasnn

Ano lecą lecą - ale trzeba też brać pod uwagę, że nalepka z producentem o 5 klas wyższa na korzyść ROMETA. Przecież Romet to Romet (rzekł z przekąsem i zaśmiał się pod wąsem).

Może jakość powłok lakierniczych będzie lepsza w Romku - ale osprzęt napędu - niestety Kandys wstrzelił się dobrze w przedział cenowy. Napęd się z czasem pewnie i tak wymieni - ale ramy same w sobie się trzymają całości (lakier niestety daje ciała).

Hamulce w moim przypadku są z deczka felerne - ale działać działają, a tarcz nie chciałem w zasadzie ;) - a saccony kiedyś pójdą w czeluść zapomnienia.

W chwili obecnej mam jakieś plany co do rowerków (mojego i żonki), przebiegu nie mają dużego - praktycznie więcej stoją niż śmigają (ale to przez brak czasu), jednak obietnica poprawy oraz miłe osoby z okolicy sprawią, że pokuta będzie miło przebiegać wraz z pokonywanymi kilometrami ;).

Nie żałujemy Kandsów z 2013 i polecamy. Mimo niedociągnięć to produkt dobry - a wiele części i tak można w miarę czasu według siebie wykoksić (ale jak wtedy z ceną wypadnie wymaxowany Kands do innych "nalepkowiczów" - to zależy od cyklozy i zasobności sakiewki użytkownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sugerujesz, że taka zmiana może być na gorsze? To może warto kupić rower z 2013 skoro jest już mocno sprawdzony

ja nie sugeruję, ja stwierdzam

ktoś wciska kit niewtajemniczonym, że to na lepsze zmiana jest.

Równie dobrze mógłby twierdzić, że zmiana SLX na Alivio jest na lepsze

Acer to niższa grupa od Alivio - tu nie ma nic z sugestii.

Może zmiana w jeździe , do jakiej większość nabywców Maestro go używa (czyli raczej nie my z FR0

nie będzie zauważalna, a zysk na lepszym jarzmie sztycy oraz sztywniejszym zamocowaniu kierownicy dzięki 4-śrubowemu jarzmu mostka zdecydowanie bardziej.

Trzeba by oblukać 2014ke najpierw. 2013 można brać, bo już z tego wątku wiesz co w nim jest cacy a co BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli www.rowerykands.pl obniżył cenę, bo przez jakiś czas miał 1400 bodajże i chciałem kupić przez znany portal aukcyjny :D

W takim razie poczekam ten miesiąc jak pojawi się nowy model i wtedy porównamy :D

pozdrawiam

Edytowane przez waldasnn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie sugeruję, ja stwierdzam

ktoś wciska kit niewtajemniczonym, że to na lepsze zmiana jest.

.......

Trzeba by oblukać 2014ke najpierw. 2013 można brać, bo już z tego wątku wiesz co w nim jest cacy a co BE

Wziąłem edycję 2013 grafitowo-czerwony :) Kurier ma dowieźć jutro w ciągu dnia. 

 

Na start:

1) Przetestowanie czy działa all.

2) Zamiana: hamulce > Deore (kupione 2 lata temu), stan świetny

3) Wymiana gripów na cokolwiek co nie rani dłoni :P

4) Dokręcenie bagażnika pod sakwę Crosso.

5) Jeżeli kierownicę da radę przekręcić z mostkiem to zamienię na swój "stary" z 4 śrubami i lekko giętą gierownicę od Schwinna (którą uwielbiam). Chyba, ze nowa okaże się wygodniejsza.

 

Mam nadzieję, że opon nie będę musiał zmieniać na wersję "slick more" :)

 

Generalnie: nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie nie przeszkadzają (lub nie chce się przyznać ;), ale kobietka może aż tak mocno chyba nie zaciska dłoni na "gofrach".

Ja mam poczucie typowej "gofrownicy" i po jeździe takowe ślady na dłoniach - ale jeszcze się z nimi męczę - a co...

Musisz sam spróbować - może będziesz w tym gronie, którym nie będą przeszkadzać - siodełko, gripy (chwyty kierownicy) i parę innych pierdółek.

Wiadomo, że za sprzęt w tej cenie każda część składowa nie będzie z topowych marek lub grup - więc trzeba brać to również pod uwagę.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź reputy poszły. A jeszcze mam jedno pytanie bo rower zamówiłem jak wcześniej już pisałem od bf-bike i oni wysyłają kurierem FEDEX. Wczoraj otrzymałem numer przewozowy ale do tej pory nie ma go w systemie i nie można sprawdzić gdzie jest teraz przesyłka, a w e-mail'u napisali, że status będzie widoczny najpóźniej dzisiaj rano. Miał ktoś też taki problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników Majstra. Mam pytanie. Jaki łańcuch polecacie zamiast oryginalnego? Coś mocnego i sprawdzonego.

 

Jeżel rower jest nowy to zajedź hg40, akurat ten element rzeczywiście nie ma sensu zmieniać "z marszu". Na płaskim powinien pociągnąć długo, chyba że się jeździ bardzo siłowo.

Z dobrych ósemek - Connex seria 8, jeśli nie masz spinki 7,3mm to na początek Connex 808, jeśli masz to Connex 800 jest relatywnie tani. KMC seria X to ponoć też dobre łańcuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź reputy poszły. A jeszcze mam jedno pytanie bo rower zamówiłem jak wcześniej już pisałem od bf-bike i oni wysyłają kurierem FEDEX. Wczoraj otrzymałem numer przewozowy ale do tej pory nie ma go w systemie i nie można sprawdzić gdzie jest teraz przesyłka, a w e-mail'u napisali, że status będzie widoczny najpóźniej dzisiaj rano. Miał ktoś też taki problem? 

 

Często występuje taka sytuacja, więc nie masz się co martwić. Wiadomo - oczekujesz to każdy dzień się dłuży jak spagetti, ale już wyjaśniam na czym to polega.

W systemie firmy przewozowej/ kurierskiej nie będzie przesyłki aż do momentu kiedy fizycznie kurier nie odbierze jej od wysyłającego. Często wysyłający sam tworzy etykietę logistyczną (przewozową) - ponieważ czasem ma to związek z tańszą wysyłką lub czasem odbioru. Kurier przybywa - powiedźmy "na gotowe", skanuje, przyjmuje i jedzie z przesyłką.

Wysyłający może zamówić kuriera jeżeli ma ileś przesyłek, które mogą posiadać już numery (etykiety) - czasami takie przesyłki są oznaczane jako "w przygotowaniu".

:)

To tak na szybko opisane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli wychodzi na to, ze sprzedający trochę wprowadza w błąd bo tak jak pisałem wcześniej dostałem e-mail z informacją, ze paczka została juz wysłana a tak naprawdę to dopiero zamówili kuriera . Trudno trzeba czekać . Dzięki za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

akurat ten element rzeczywiście nie ma sensu zmieniać "z marszu"

chodzi o to , że jest akurat odwrotnie. Chyba , że przestali już zakładać łańcuchy UG51.

 

Wielu ludzi pisze, że UG40 , który chyba teraz jest w Majstrze (nigdzie nie piszą na allegro jaki jest łańcuch, a nie chce za długo szukać)

zużywa się grubo przed przebiegiem 1000km niszcząc przy tym napęd

Więc zgodzę się -zajeździć, ale bądź czujny jak ważka i sprawdzaj wydłużenie raz/mies. lub nawet raz/2tyg. jeżeli dużo jeździsz,

żeby nie przegapić momentu wymiany

 

Dobre podobno są łańcuchy accenta za 30pln - nie wiem bo jeden leży u mnie w pudełku i czeka na swoją kolej. Do Maestra żony włożyłem

na razie HG50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...