Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież ewidentnie widać, że jest to model 2013 wystarczy przeczytać specyfikacje, uważam, że jest to nieuczciwe ze strony sprzedawcy, że naciąga ludzi podając stary model za nowy. Ciekawe co będzie jak za jakiś czas pojawi się rzeczywiście nowy model 2014, i ktoś będzie chciał wymienić rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do wymiany przed sezonem kasety i łańcucha, na allegro są kasety HG-41 11-32  11-34 jaka jest w naszym sprzęcie?

Jeszcze jedno łańcuch Connex 800/804/808 do tej kasety będzie pasował?

 

pozdrawiam

 

Edytowane przez waldi333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dowiedziałem się dziś, że około 10 marca 2014 można pukać do drzwi bf-bike o Maestro 2014 :)

 

Sam po rozmowie z Panem Damianem (sądząc po nr. tel.) jestem na 100% przekonany i tylko czekam na stosowną datę. Podobno zmiany są na lepsze z uwzględnieniem kilku sugestii forumowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z ceną

 

A na to pytanie odpowiedzi nie dostałem.

 

Z tego co pamiętam:

1) lepsze siodełko

2) lepsza kierownica (amelinium) + 660 a nie 620 mm, "bardziej agresywna" co by to nie miało znaczyć

3) lepsze "mocowanie kierownicy"

4) wymiana osprzętu Alivio na Acera (nie pamiętam dokładnie które elementy :P)

5) Lepsze gripy.

 

Z góry przepraszam Was za brak słownictwa technicznego. Kompletnie się na tym nie znam. Rower dla mnie ma jeździć i być w miarę niezawodny :)

Edytowane przez judge84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jarzmo wytrzymalo ponad 2 lata. zreszta siodelko padlo, pekl szkielet plastikowy, tez po 2 latach. natomiast sztyca wciaz ta sama w ramie siedzi. 

 

 

pohwa.


z 2 strony zejscie z alivio na acere, przy zapewne wiekszej cenie finalnej  rower, spowoduje spadek jego sprzedawalnosci. a ze rower drozeje srednio 100 pln rocznie to cena  bedzie oscylowala w granicach 1350 pln... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BikerLight

 

bf-bike mówił coś o mocowaniu 4 śrubami w kontekście kierownicy - czy to może być to o czym piszesz?

Ponownie kłania się mój kompletny brak rowerowej wiedzy technicznej. Goddamit.

 

Cały czas zastanawiam się... 2013 czy czekać na tą edycję 2014. Siodełko i tak przekręcę sobie swoje (selle). Bagażnik również :)

 

Muszę móc w miarę szybko i wygodnie przemieszczać się do pracy (2x 15 km / dziennie) z błotnikami i sakwą.

 

Czy w ogóle upgrade kierownicy stalowej do aluminiowej zawsze musi być na plus? Wiem, że dobra stal > aluminium. Sam w swoim rowerze mam kierownicę jedną i tą samą - od 14 lat. Stary dobry "bierzmowany" Schwinn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@judge84

Te 4 śruby to zapewne sposób mocowania kierownicy do mostka, generalnie krok w dobrym kierunku :)

O wyższości stali nad aluminium toczy się na forum długa dyskusja, ale mowa tam o dobrej (kosztownej) stali ;) Kwestią kierownicy bym się nie przejmował.

A czy brać 2013 czy 2014 to się okaże gdy najnowszy model ujrzy światło dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, to chyba poczekam na tą edycję 2014. Z resztą teraz nawet te edycje 2013 to jakieś dziwne, bo opis jedno a specyfikacja drugie.

 

Jak cena będzie do przełknięcia (zakładam jakieś 100 zł drożej) to nie powinno być tragedii.

 

Trzymając się tematu Kandsa Maestro

  1. Macie jakieś sprawdzone dobre błotniki do Maestro? Założenie jest proste - ma nie chlapać przy jeździe po mieście (trochę jak w "holendrach").
  2. Czy mocował ktoś z Was fotelik do tego roweru? Jeżeli tak, to jaki polecacie? Julka na wiosnę będzie miała roczek ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z karbonem jest problem ceny. u nas drogo. mozna kupic z chin ale jakosc nieznana i clo mozna dostac do zaplacena. mysle, ze najlepszym sposobem odchudzenia roweru jest odchudzenie samego jezdzca. i zdrowe to i tansze.

 

Pełna zgoda, karbon chiński tani ale niebezpieczny, stąd też pisałem o implantach ;) na serio tej opcji nie rozważam. Co do odchudzania jeźdźca to koncepcja słuszna - jak się ma co zrzucać. Ja bym już musiał spalać mięśnie, ale to nie budzi mojego wielkiego entuzjazmu.

@@judge84

Oriony są dobre i tanie, z tyłu zamontujesz bez problemu, do amora za pomocą opasek zaciskowych lub kątowników. Pewnie są jeszcze jakieś inne patenty dla bardziej kreatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...