Skocz do zawartości

[składaki w pociągu] : bagaż podręczny albo zwykły?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry państwu!

 

Pytam bo jestem Ukraincem i nie mam doswiadczenia podróżowania PKP.

 

Planujęmy podróż z Kijowa do Krakowa (dwoje ludzi) ze składanymi rowerami. Ze Lwowa do Przemyśla będziemy jechali rowerami, a potem chcielibyśmy jechać pociągiem.

 

Dużo czytałem o przewozie rowerów w PKP. W naszym przypadku rowery bedą złożone i w pokrowcu, a znaczy mogą być zabrane jako bagaż podręczny do pociągu InterCity (według regularminu IC). Z innej strony, nawet złożone rowery są nie małe. Boję się że możemy nie umieścić ich pod krzesła albo na górną półkę, i będziemy mieli problemy z konduktorem i innymi podróżnymi.

 

Czy można bezpiecznie oddać ich jako bagaż za ~5 zł. Nie wiem gdzie PKP przewozi bagaż w swoich pociągach. Czy mogę spodziewać się że rowery pozostaną całe i nieuszkodzone?

 

Wkładam zdjęcie dla orientacji w rozmiarze roweru. I przepraszam za kiepski polski  :sweat:

post-163465-0-21724300-1366622298_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie rowerów nie oddasz, bo w PKP bagaż jest zawsze pod opieką podróżnego (czyli musisz przy tym bagażu siedzieć/stać w wagonie). Na pewno wpuszczą Cię z takim bagażem do IC jeżeli kupisz odpowiedni bilet, najwyżej konduktor może Cię wyprosić wraz z bagażem do przedsionka wagonu, gdyby bardzo przeszkadzał innym pasażerom. Pod ani nad siedzeniem na pewno nie zmieścisz tak złożonych rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych wagonach IC jest naklejka roweru (przewóz rowerów). Wagon jest przystosowany do przewozu rowerów. Trzeba kupić bilet na rower 9zł. cyt "Podróżny może przewieźć odpłatnie na dowolną odległość i pod własnym nadzorem jeden niezłożony i nieopakowany rower – wyłącznie w wagonie klasy 2 przystosowanym do przewozu rowerów, na miejscu do tego wyznaczonym." http://intercity.pl/pl/site/niezbednik-podroznego/przewoz-rowerow-rzeczy-i-zwierzat/przewoz-rowerow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

 

Wdedy chyba będziemy ryzykowali. Właśnie możemy jechać bez rowerów, ale państwo wiedzą że to jest nie tak ciekawie  :rolleyes:

 

P.S.: dopiero próbowałem znaleźć autobusa, ale nadaremnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odbyło się. Opłaciliśmy rowery jako bagaż, i była to słuszna decyzja. W pociągu pan konduktor poprosił postawić rowery na miejsce inwalidzkie. Powiedział że gdybym mieli rowery niezłożone, płacilibyśmy 15 zł. zamiast 5. Mówił że wszystki bagaż, który leży na półkach, jest podręczny i bezpłatny. Wszystko, co stoi na podłodze, jest bagażem płatnym.

 

I zdjęcie — jak to wyglądało.

 

2013-06-23%2010.54.48.jpg

 

Dzięki rowerom byliśmy na Masę krytycznej w Krakowie w ubiegłym tygodniu.

Dziękuję za pomóc! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...