Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

macjej

[kierownica] Kierownica szosowa, opłaca się?

Rekomendowane odpowiedzi

macjej

Aktualnie przerabiam mój rower na bardziej szosowy. I tu pojawia się moje pytanie: czy opłaca się wymienić kierownicę prostą, na szosową? Czy jest duża różnica? Opłaca się zainwestować?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dromik

Kierownica szosowa daje bardzo dużo, ale musisz liczyć się z tym, że na samej kierownicy się nie skończy. Pamiętaj o klamkomanetkach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
panSocjolog

A jaki konkretnie to rower? Musisz pamiętać, że szosowa kiera dość mocno zmieni pozycję no i jak napisał @Dromik będziesz musiał kupić jeszcze klamkomanetki, a to spory wydatek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
macjej

Giant Roam 2. Właśnie szukałem klamkomanetek i ich cena, co najmniej, mnie zdziwiła. Ale czy opłaca się wydać te pare stów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dromik

Jak dla mnie dużo lepszym rozwiązaniem będzie kupno szosy, bo upośledzisz sobie ten rower który teraz masz, a dalej to nie będzie to.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
macjej

Problem polega na tym że na nowy rower funduszy brak, więc ten chcę sobie przerobić na szosowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tomek21001

Obniż kokpit,odwróć mostek,załóż rogi,najlepiej takie "oversized" dla lepszego chwytu.Powinno być lepiej.Jeżeli widelec nie ma blokady to trzeba zastąpić sztywnym.Wymiana kierownicy i klamek przyniesie małe efekty przy wysokich kosztach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dromik

Ile masz na całą operację?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
macjej

Nie jestem teraz w stanie określić, bo (ewentualny) zakup planuje na czerwiec. Myślę, że na kierownicę wydam ok. 150 złotych, a na klamkomanetki ok. 350 (tańszych w internecie nie znalazłem).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dromik

Policz sobie jeszcze nowe hamulce

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
macjej

To wyjdzie już konkretna suma... Nie wiem czy opłaca mi się tyle inwestować w takiej klasy rower...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cienkun

W sumie to nie trzeba klamkomanetek, jeżeli nie planujesz jeździć dużo w dolnym chwycie, a jedynie np. gdy jedziesz pod wiatr, a obecne klamki masz na tyle krótkie że się zmieszczą. nawet możesz założyć rogi w kształcie baranka, bo takie coś też widziałem. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dromik

Dlatego mówię, że lepiej kupić sobie dodatkowy rower. Jak chwile poszukasz to znajdziesz szosę z klamkomanetkami do 1000zł, a jak dłużej popolujesz to może i nawet z karbonowym widelcem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
macjej

@cienkun Masz może jakiś link do takich rogów baranich? Jeśli czegoś takiego nie znajdę no to jedyne co mi pozostanie to zbierać na nowy rower....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
macjej

Dzięki wielkie. A widziałeś może je na jakiś polskich stronach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzysiek22

Za 5 stówek to masz juz fajną retro szose

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cienkun

Dzięki wielkie. A widziałeś może je na jakiś polskich stronach?

Niestety nie znalazłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tro7e

A może po prostu założyć jakąś zwykłą lemondkę? Też, w razie potrzeby, będziesz mógł zmniejszyć opory ruchu, a koszt lemondki się zamknie w 100 zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• karolg
      Przez karolg
      https://www.olx.pl/oferta/kierownica-szosowa-pro-lt-compact-44-cm-CID767-IDr71tb.html
      Trochę śladów od mocowania klamek i mostka, poza tym jak nowa.
      70 zł.
    • Moorzyn
      Przez Moorzyn
      Szukam:
      Kierownicy: mocowanie 31,8mm, długość 680-720mm, płaska lub wznios do 1cm, gięcie do tyłu 3-8*, waga do 230g, max 200zł
      Sztycy: średnica 27,2 mm, długość 350+, bez offsetu, waga okolice 200g, też do 200zł.
    • FrRyszka
      Przez FrRyszka
      Jaką kierownicę kupić do roweru 26 cali mtb o szerokości co najmniej 620 mm i średnicy 25,4 mm. Chcę żeby kierownica nie była jakoś zbytnio wygięta a najlepiej gdyby była prosta. Chciałbym aby to nie była jakaś super droga kierownica. Mogę wydać tak do 100zł. Preferuję nowe kierownice najlepiej z jakichś stopów aluminium.
    • rambolbambol
      Przez rambolbambol
      Cześć,

Sporo jeżdżę na rowerze przełajowym i bardzo podoba mi się koncepcja zmiany pozycji na baranku. Mam górny, dolny, środkowy, rogowy, mieszany i jaki tam jeszcze chwyt. Niestety na MTB miałem tylko jeden chwyt. Brakowało mi w MTB chwytu na wzór rogów z baranka i czegoś co pozwoliłoby odpocząć kciukowi. Znalazłem takie coś jak SQLab Inner Bars:

Fantastyczna koncepcja, ale strasznie droga. Postanowiłem sobie takie coś zrobić.

1. Kupujemy na Aliexpress gumowe rogi do kierownicy. Można je znaleźć w cenie około 3$. Można je też dostać w polskich sklepach za trzykrotność tej wartości. Chińskie po wyjęciu z woreczka lubią się nieprzyjemnie lepić do rąk, ale wystarczy posypać je talkiem lub mączką ziemniaczaną i zostawić przez 2-3 dni na powietrzu.

2. Wycinamy dziury, żeby móc nawlec rogi na kierownicę. Metodologię i proces wycinania dziur pozostawiam do własnej kontemplacji. Ja postanowiłem zrobić to za pomocą wiertarki i ostrego nożyka. Brzydkie brzegi wypiłowałem pilnikiem.

3. Montujemy nasz twór na kierownicę.

4. Szpanujemy przed kolegami, wzbudzamy pożądanie u koleżanek, mamy dostęp do hamulca w każdej pozycji, jeździmy aż nam łydy spuchną, wyrzucamy śmieci, myjemy zęby rano i wieczorem.

Pozdrawiam,
      Marcin 'rambolbambol'
    • RadekW95
      Przez RadekW95
      Witam, mam do sprzedania rower szosowy Specialized Allez Sport
      Rozmiar 52cm dla osoby o wzroście (165-180cm)
      Koła 28"
      Widelec carbonowy
      Napęd 3x9 pełny Shimano Sora
      Rower lekko używany prawie nowy.
      Dorzucam drugą kasetę Shimano Deore XT 11-32, nową dętkę Continental, 2x uchwyt na biodon, czujniki prędkości i kadencji z podstawką SIGMA 
      Cena 2100zł do negocjacji.

Więcej informacji tel. 731-232-701 i zdjęć pod linkiem:
      https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-specialized-carbon-CID767-IDpd8Mh.html

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.