Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

Lojalnie uprzedzam: 1. Dużo teksu. 2. Ponad 800 zdjęć w głównym alboomie.



+1 za ciekawą relację :thumbsup:

Choć to impreza piknikowo-wyścigowa, to niektóre fociszony (tym bardziej wrażliwym) mogą wydać się szokujące...i wcale nie mam tu na myśli rowerowej klasyki.

...And The Winner Is... :o
P4130354.JPG

PS. Kolego Ivan, ten czarno-błękitny chiński wungiel, to jakąś "specjalistyczną" nazwę nosił, bo jakoś nie mogę odszukać na allim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

....waga oszałamiająca! ale jak by nie patrzeć dziś na upartego każdy rower można zrobić ultralekki, ja zadał bym pytanie dodatkowe "a jak tam koła"?
A po za programem - bardzo podoba mnie się koncepcja tych opon - wielki balon, ale ząb mały i sensownie rozłożony (choć ja bym dał mniejsze i gęściej na środku) - rozumiem, ze błoto samo się odpada :)
Ten rower (obok tego carbonowego z NAHBS - appleman) to "jakiś znak" sensowności koncepcji dla ludzi nie koniecznie mieszkających na Gobi.


Edyta: po 1250 gramów na oponce :) chyba wleję wody do swoich kółek co by zobaczyć jaki to efekt jest :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..a ja przeglądam sobie ten sklep o wdzięcznej nazwie :http://fatbikes.com/
i widzę, że są miejsca gdzie można złożyć sobie fata jak u nas coś na accencie - czyli bezproblemowo

W temacie wagi koła - obok oponki po "kilo dwieście" najwęższe obręcze 50mm Surlego to raptem 700 gramuf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

A tutaj bieżnik do miejskiego, asfaltowego cruisingu. Jazda po naszych, topniejących latem, jak lody Bambino "smołowych asfaltach" - to by była dopiero męka :sweat: (patrz:

) ;)

Przy okazji informacja dotycząca MX-a od On-One. Haddock w specyfikacji ze strony www będzie kosztował 1400 funtów.

944436_10151486921544585_1880246848_n.jp Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem, za naszą zachodnią granicą, istnieje sobie firma Monk Cycles i produkuje coś takiego

947137_568600696513006_446063674_n.jpg

 

Żeby było ciekawiej, ramę można dostać w wersjach pod koła 26", 650b i 29", info o cenie nie udało mi się znaleźć...

 

Zajmują się też dystrybucją przełajowych klamek Retroshift:

http://www.retroshift.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmm, rzeczywiście mało o nich w sieci...
Rower wygląda bardzo solidnie, tak..."niemiecko" ;)...
Kierownica chyba jest od Salsy, jednak najbardziej jestem pod wrażeniem pracy tych klamko-manetek z filmiku, które chętnie bym przetestował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Jakiś filmik przy okazji NAHBSu był pokazujący pracę manetek i ergonomię dostępu paluchami. Ktoś to odnajdzie? Cena "niestety" porażała.
Dla miłośników podobnych rozwiązań Twoja Stara na swoim blogu bikesick pokazywał robione przez siebie pod stare manetki indeksowane shimano.
W gruncie rzeczy to bardzo prosta konstrukcja - mam na myśli sam adapter. 
"weź kątownik aluminiowy (nawet PA38 starczy), minimum 30x30x5. Potrzebne dodatkowo - wiertarka, pilniki do metalu, piłka do metalu, gwintownica, standardowe mocowanie manetek na ramie, sześciopak i dwa wieczory, dla efektu elegancji w słonecznej Toskani wykończ całośc pastą polerską"
amen

ps: na temat ramy - w sumie gdyby komuś jeszcze odbiło składac na 26" ram kalsycznych z lat 90 pod krótki wideł na allegro od groma, tak koło 100zł, plus przeróbka u WiecieKogo za jakieś 250zł i piękny secik gotowy

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Raczej o to biega:

 

http://vimeo.com/35479471

 

Przy okazji nie po raz pierwszy daje o sobie znać różnica Euro-USA...

 

Z USA cena taka sama jak na .de ale w "zielonych"...

 

Biorąc pod uwagę, że international shipment na http://retroshift.com/ to tylko 15 dołków, moze się okazać iż taniej wyjdzie poczekać na paczkę Z Tamtej Strony niż nabijać kabzę Germańcowi...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Specjalnie dla Anarchy:

 

1. Skopiuj adres filmu.

2. W rozszerzonym wstawianiu postów wybierz trzecią ikonę od góry "Specjalne BBCode"

3. Poszukaj w menu "media"

4. Wstaw adres w "Media URL"

Presto!

 

Ewentualnie [media)adres(/media]  - zmień tylko nawiasy na kwadratowe.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

LOL :002: ja właśnie o tym filmiku pisałem kilka postów wyżej...

a filmiki z vimeo anarchy, wrzucasz po prostu jako link do okna dialogowego (one same się wyświetlą w postaci "okienka"), nie trzeba aż tak cudować jak opisał Ivan :)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

...a zważywszy, że można kupic stare manetki pod 7/8 po 50zł na alledrogo i pan Henio zrobi takie (skoro sami nie) adaptery za jakieś 50  -100 zł to chyba nawet ściągnięcie tutaj z USA barkami wykonanymi z butelek PET wyjdzie "koszmarnie" drogo :)

ps: dzięki za instruktaż, chyba metoda [media...itd wydaje mi się najprostsza ale wyjdzie w praniu.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

A poniżej moje pierwsze i niestety tylko połowicznie udane podejście do miejskiego monster cross'a

 

8731678366_aacacafcb9_b.jpg

 

Statycznie jest git, Conti CityContact 700x42c pasują. Tak jak z tyłu jest minimalny prześwit umożliwiający obrót bez szurania tak już niestety widelec nie łapie... Ciekawe, bo myślałem, ze będzie odwrotnie...

 

Zatem na razie na przodzie 700x32c, z tylu 700x42c.

 

Na szczęście Dimension to the Rescue  :D

 

8731678014_246558c364_c.jpg

 

8730556595_c751ba3162_c.jpg

 

Czekam tylko na majową wypłate i bedę zanabywał jakiegoś niedrogiego ahead'a. Do tego piasta LX, jakaś rozbiórkowa obręcz, BB7 Road - wielkie dzięki Lordzie Kazafazon :thumbsup:  - tania tarcza 160 i pare inszych dupereli...

 

BTW... jakiś pomysł na fajny mostek 1 incz tak do powiedzmy 110mm?

 

Szacunek...

I.

 

PS

Dlaczego nikt w Europie nie wprowadza na rynek tak potrzebnych rzeczy jak przełajowe widelce z możliwością zamocowania błotników pod 1 cal? Dlaczemu jak zwykle trzeba takie cuś ciągnąć z Hamburgerowa? Przecie i tak to wszystko jest sdiełano w Kitaje...

... dobra, dobra, sam sobie odpowiem. Bo to jest Europa i nikt tu sie nie zajmuje takimi dziwactwami :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...