Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HydraulicznyCyborg

teraz po namyśle całkowicie przekonalem się do stali. A więc ave stal! Wungiel może sobie pozwolę do sciganta włożyć którego sobie w przyszłości sprawie..albo że stali ramę dopasowaną jak garnitur sobie zamówię.jak to Ivan mówi czemu ludzie kupują wungla za 15 koła, a nie zrobią sobie Stalowej strzały szytej na miarę.

Ps

Edytowane przez HydraulicznyCyborg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Paaanowie... Nie ma rzeczy niezniszczalnych, kwestia przyłożenia odpowiedniego niutona.

 

Tak samo stal jak i węgiel można naprawiać. Kwestia kosztów.

 

Dobrze przeprowadzona naprawa węgla będzie tak samo niewidoczna i mocna jak dobrze przeprowadzona naprawa stali.

 

Jeśli zasię będzie to fuszerka, to nizależnie od materiału zdrowie i/lub życie będzie wystawione na szwank...

 

Cytat z forum BR.

 

http://www.bikeradar.com/forums/viewtopic.php?f=40042&t=12941672#p18537985

 

Giant TCR2 po spotkaniu z dziurą w drodze i BMC po przywaleniu w samochód.

 

Najważniejsze o czym trzeba pamietać, to fakt iż kompozyt i metale - tu stal - poddają się w nieco inny sposób.

 

Ja na Chwaście wróciłem do domu pedałując, czy zrobiłbym to samo na węglowej ramie? Nie mam pojęcia...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Mając na uwadze wszystkie za i przeciw stali i carbonów, całościowo wg was co jest lepszym materiałem na sciganta 29 er?

Lepiej inwestować w carbon i co jakoś czas wymieniać na nowy czy mieć Steel frameset na lata i wymieniać klamoty

Ps pytanie typu wsadzić kij w mrowisko

Edytowane przez HydraulicznyCyborg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

lepszym materiałem na sciganta 29 er?

 

Podwójnie złe miejsce na zadawanie takich pytań :icon_mrgreen:

 

Raz że pytasz o ścignactwo, dwa o wyższość stali nad węglem lub odwrotnie...

 

Odejdź Szatynie i Nie Kuś Więcej (w tym wątku)...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Dla mnie scigant to polykacz kilometrów.nic z maratonem nie związanego.Marzy mi się coś ala długie wyprawy takie jak u Adamosa

Edytowane przez HydraulicznyCyborg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Dla mnie scigant

 

Jak masz zapędy słowotwórcze to poszukaj forum językowego :P

 

Tutaj ścigacz to ścigacz a szfendacz to szfendacz. Kropa.

 

Naprawdę wybór materiału jest tutaj sprawą drugorzędną. Dziś trzeba się trochę postarać aby za przyzwoite pieniądze kupić ciulowy sprzęt.

 

Ważniejsza będzie geometria, dodatkowe punkty mocowania na bagazniki, bidony, klatki, pojemność widelców itp...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Właśnie, brakowało mi tego słowa.touring,nie trekking po asfalcie ale po terenie.. Nie nadaje się na sciganta do maratonu bo lubię patrzeć na krajobrazy.nie umiem skupiać się tylko jak wcisnąć i Wyprzedzić innego bikera.

Zdjęcia Adamosa sprawiły że mam ochotę odkurzyc trekkinga ale w teren to się on nie nadaje,dlatego pomysł 29 er.

Ps jakie ma zastosowanie monstercross? Do tychczas jeździłem na trekkingu bmx i teraz na surge evo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Podpowiem Ci: służy do... jazdy... Rili, rili mejt... Czy popatrzyłeś choćby na ostatnie 2-3 strony tego tematu? Na wklejony przez Adamosa filmik o Kanadyjskiej Przejażdżce do Wód?

 

Szacunek...

I.

Widzisz ten temat sprawił że odkryłem nowe formy kolarstwa.temat ma prawie 300 stron nie przeczytałem całego,a 2 ostatnie strony pobieznie. Mogę wrócić jeszcze raz. Filmiku nie oglądałem, zdjęcia tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wam, ale mi sprawia frajdę czytanie, szukanie, inspirowanie się pomysłami i wyprawami innych. Trochę jak z tym króliczkiem. Więc nie licz Cyborgu na podanie gotowca, szczególnie że każdemu pasuje coś innego i co innego go kręci. Turystycznie w terenie pojedzie wszystko co ma sensowną oponę i odpowiednie przełożenie. A więcej, to kwestia indywidualnych potrzeb i upodobań :) Tak jak pisał Ivan - geo, mocowania, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

brakowało mi tego słowa.touring,nie trekking po asfalcie ale po terenie

 

No, czytaj dalej i zobacz, jak wygląda zazwyczaj rower określany jako touring, a jak trekking :P 

 

 

 

. Mogę wrócić jeszcze raz. Filmiku nie oglądałem, zdjęcia tak.

 

No to czytaj, czytaj i czytaj.  Bo na tacy nikt nic nie poda. A i lektura wątku ciekawa, sam przebrnąłem, nawróciłem się i żyję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

timestamp='1435333228' post='1708605'] Hermetyczna ta wasza społeczność.  
nie hermetyczna..... nietypowa rzekłbym :D
3/4 miała trudne dzieciństwo, pozostałe pół miało rowery z torpedo to dziś muszą sobie odbijać na tych co w wieku 12 lat mają slxa i carbon
Nie ma co się zrażąć, zagryźć zęby i przeczekać

No to czytaj, czytaj i czytaj.  Bo na tacy nikt nic nie poda. A i lektura wątku ciekawa, sam przebrnąłem, nawróciłem się i żyję.
[quote name='HydraulicznyCyborg' 
Czytanie to jedno, poszukiwanie to drugie ale tak naprawdę jak tyłka nie posadzisz, nie pojedziesz to się nie przekonasz czy "to" lub "tamto' jest dla Ciebie. Bo to co oku może się podobać nie musi tyłkowi i dłoniom (z własnego doświadczenia).


 


              ______________________________________________________________________________________

...a z innej beczki... pamiętacie blacktraila co to umarł zanim się narodził?

 

Umarł Król niech żyje Król! (hmmm, ktoś to ostatnio już napisał)

 


DSCN1592.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...