Skocz do zawartości

[Ostre koło] Wątpliwości i pytania przy składaniu i nie tylko


Rufus414

Rekomendowane odpowiedzi

hmm no dobra to porównam :) 

Mam jeszcze jeden taki problem bo mam chyba skrzywiony blat. Bo jak pedałuje to widze łańcuch jak lata od lewej do prawej jakies pół cm niecałe. 

I kolejne pytanko. Z standardowego mostka szosowego nie da się wyjąć kiery bez zdejmowania niczego z niej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie się nie da ale ja jakimś cudem zdjąłem barana owiniętego czymś na kształt parcianego tressorexa, a dokładniej materiałową taśmą izolacyjną. Którą z resztą bardzo polecam jako zamiennik. Kupiłem bodajże 5m za 4zł. Sprawdza się całkiem fajnie, a jak się zużyje to nie szkoda zdzierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden taki problem bo mam chyba skrzywiony blat. Bo jak pedałuje to widze łańcuch jak lata od lewej do prawej jakies pół cm niecałe.  

 

Sprawdź, czy wszystkie śruby mocujące blat do pająka są mocno dokręcone i czy blat prosto siedzi na korbie. Może być też tak, że korba krzywo siedzi na osi i tutaj może być już więcej przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda :/ bo chciałem zmienić mostek na krótszy ale nie chce mi sie odwijać tego wszystkiego.. Chyba że się przemęczę i zmienię przy zmianie na ostre.. 

Co do blatu to wieczorem postaram się przyjrzeć dokładniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, od jakiegoś czasu podczas jazdy słyszę takie charakterystyczne kliknięcie, pedały są wtedy zawsze mniej więcej w tej samej pozycji, najczęściej gdy wywierany jest na nie duży nacisk, przy rozpędzaniu się lub gdy stoję na pedałach, podczas szybszej jazdy jest cisza. Rower jest złożony na bazie starej kolarki więc części już swoje przeżyły... podejrzewam że problem jest z wkładem suportu ale nie czuję na nim żadnych luzów i zanim zacznę się z nim babrać chciałbym się spytać czy przychodzi wam do głowy jakiś innym powód?

Jedyną alternatywą wydaje mi się to że dźwięk wydaje przednia piasta ale to rozwiązanie jakoś mnie nie przekonuje... dodatkowo nie wiem jak wywołać to kliknięcie w 'kontrolowanych warunkach', jak postawie rower do góry nogami i kręce korbą to jest cisza, tak samo przednie koło... słychać to dopiero pod ciężarem rowerzysty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport może mieć bardzo minimalny (ciężki do wyczucia) luz, który będzie powodował trzaski, także warto zdjąć korby i sprawdzić czy jest dobrze dokręcony.

 

A swoją drogą kiedyś miałem bardzo ciekawy przypadek. Wydawało mi się, że trzaski dochodziło z okolic korby lub tylnej piasty. Przejrzałem wszystko i okazało się, że trzaski pochodzą od sztycy, której nie ruszałem dość długo!  Także spodziewaj się niespodziewanego ;-) U Ciebie akurat sztyca odpada, skoro trzaski są jak stoisz na pedałach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli wydaje się, że to dochodzi z przedniej piasty to też jest możliwe. Ciśniesz nie tylko pedały ale i kiere szarpiesz więc to mogą być stery lub właśnie piasta albo którekolwiek połączenie (kiera-mostek, mostek-widelec) tak jak newman miał przy sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, przeczytałem post newmana, podchodze do roweru naciskam na sztyce a tu podobny trzask ;p podjaralem sie ze to rozwiązanie moich problemów ale niestety... wyciągnąłem siodełko a trzaski dalej są.

Jestem coraz bardziej przekonany że to suport bo pedały mam nowe a po dokładniejszych oględzinach jendak wyczułem drobny luz, rusza się całe ramię korby. Jutro idę po klucz do suportu i się zobaczy, może tylko dokręcić go trzeba. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...