Skocz do zawartości

[rower] składanie szosy do 5000


pawlox83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od kilku miesięcy poważnie rozmyślam zakup roweru szosowego ,jednakże rozważam opcje składania roweru i znalezienia odpowiedniego fachowca.Mam na ten cel przeznaczone ok.5000 zł.Czy uda mi sie poskładać dobry rower na full karbon, z dobrym osprzętem,prosze doradźcie coś.Miło widziane linki,adresy sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie ale shimano 105 troche kosztuje...

Bez sensu byłoby pchać carbon do roweru a grupę niższą niż 105. to jak ferari ze skrzynią biegów od malucha :D

Weź kartkę papieru, usiądź, włącz allegro + google, rozpisz specyfikację i zobacz co za ile i się dowiesz czy się da. Pan w sklepie pewnie miał na myśli, że przy ich cenach się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale shimano 105 troche kosztuje ,ponoc same klamkomanetki to wydatek 800-900 złotych ,powiem szczerze byłem dzisiaj w sklepie rowerowym i facet powiedział ,ze za te pieniadze w zyciu nie uda sie złozyc na full carbonie.

U tego pana w sklepie to faktycznie nie złożysz dobrego roweru w rozsądnych pieniądzach, ale jak nie masz nic lepszego do roboty od przeglądania aukcji i ofert sklepów z całego świata, dobrze znasz angielski, masz dostęp do paypal-a, a najlepiej też konta walutowego, znasz się na rowerach, wiesz dokładnie czego potrzebujesz i masz dużo czasu ... to spokojnie wyrobisz się w założonym budżecie. Powiem więcej zamiast 105 udało by się nawet kupić miks rivala i force. Tak czy inaczej zastanów się przed podjęciem decyzji o składaniu bo możesz na tym nie wyjść tak dobrze jakbyś chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale shimano 105 troche kosztuje ,ponoc same klamkomanetki to wydatek 800-900 złotych ,powiem szczerze byłem dzisiaj w sklepie rowerowym i facet powiedział ,ze za te pieniadze w zyciu nie uda sie złozyc na full carbonie.

 

Zanim zlecisz komuś złożenie roweru sprawdź ceny. Klamkomanetki nowe mozna kupić za 550zl.

http://allegro.pl/nowe-klamkomanetki-shimano105-st-5603-3x10-i2967942305.html

Wiadomo że sklep chce zarobić ale zawsze mozesz kupić sam wszystkie graty i dać do złożenia tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Te manetki są pod 3 biegi z przódu, osobiście polecam 2 biegi do szosy. 3 to niepotrzebna komplikacja, motanie się jak spadnie za nisko łańcuch itp, nie chodzi to tak ładnie jak w góralu, poza tym praktycznie nie do wykorzystania ta mała tarcza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak poszperam troche i kupie gotowca ale w jakiejs wyprzedaży albo powystawówce.Znalazłem faceta co moze cos takiego zorganizowac,nie bede kupował za granica bo czasami w Polsce jest problem,a co dopiero kupowac nie wiadomo gdzie.Szkoda że nie ma hurtowni lub sklepów które zajmuja sie składaniem szosek za rozsądne ceny.Niestety rower to nie komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co sądzicie o zakupie używanego roweru,myśle że na dobry początek cos takiego by mi wystarczyło,może ktoś na forum ma coś dobrego do sprzedania w sensownej cenie,moje wymiary to 172 cm czyli rama 54,ostatno na allegro wyszperałem to:http://allegro.pl/specialized-roubaix-elite-carbon-105-i2965728071.html

moze na poczatek cos takiego za nieduze pieniadze,chociaz kupujac używke wolałbym kupic aluminiowa rame,bo tez chyba z alu kupie jakis rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej za kupowaniem używanego sprzętu i składania. Za 5000 możesz kupić fajny używany frameset+rurki (1-1.5k), jakieś lekkie kółka na alu obręczach (do 1k coś znajdziesz nawet już z ogumieniem, ostatnio na allegro są składane kółka na piastach Chosen i obręczach Remerx ok. 1500g za ok. 700zł, nówki sztuki) i np. kompletną nową grupę Sram Rival (2.5k). Wyjdzie Ci lekki rower na nowym osprzęcie. A jak dozbierasz sobie trochę kasy, to za jakiś czas możesz myśleć o sprzedaży framesetu i kupnie czegoś carbonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używany to tylko w stanie "jak nowy". Nieraz się trafiają rowery powystawowe, albo takie które sobie ktoś kupił, przejechał się 2 razy i z racji, że nie zrobił na sąsiadach i znajomych oczekiwanego wrażenia - sprzedaje. W ten sposób można obniżyć cenę nawet o 40% względem sklepowej. Używane w taki sposób, że mają zajechany napęd, podrapany lakier i porwane poszycie na siodełku od opierania o ścianę są warte uwagi tylko za bardzo małe pieniądze i raczej na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U tego pana w sklepie to faktycznie nie złożysz dobrego roweru w rozsądnych pieniądzach, ale jak nie masz nic lepszego do roboty od przeglądania aukcji i ofert sklepów z całego świata, dobrze znasz angielski, masz dostęp do paypal-a, a najlepiej też konta walutowego, znasz się na rowerach, wiesz dokładnie czego potrzebujesz i masz dużo czasu ... to spokojnie wyrobisz się w założonym budżecie. Powiem więcej zamiast 105 udało by się nawet kupić miks rivala i force. Tak czy inaczej zastanów się przed podjęciem decyzji o składaniu bo możesz na tym nie wyjść tak dobrze jakbyś chciał.

widze że jesteście zorientowani w temacie, mam takie propozycje:

BULLS: Vulture 3 za ok 1000euro wiec zostaje na porzadne buty i pedały

lub

Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów za 4600zł

co sądzicie o marce Bulls czy jest warta uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wymienione nie są warte zakupu,Bulls słabo wyposażony,Merida....to Merida.Jak już idziesz na łatwiznę i nie chce Ci się poszukać,kup Canyona,nawet podstawowego Roadlite'a,niebo a ziemia w stosunku do tych dwóch.

 

http://www.canyon.com/roadbikes/bike.html?b=3073#tab-reiter2

 

na przykład,pełne 105,podstawowe koła Mavica,nawet opony przemyślane,sprawdzona geometria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wymienione nie są warte zakupu,Bulls słabo wyposażony,Merida....to Merida.Jak już idziesz na łatwiznę i nie chce Ci się poszukać,kup Canyona,nawet podstawowego Roadlite'a,niebo a ziemia w stosunku do tych dwóch.

 

Canyon | Rennrad | Roadlite AL 6.0

 

na przykład,pełne 105,podstawowe koła Mavica,nawet opony przemyślane,sprawdzona geometria

Znalazłem taki rowerek i cena przyzwoita bo za ok 1000 euro sie dogadałem.

Kuota Polska - włoskie rowery z włókna węglowego

oczywiście ani bullsa ani meridy nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 to merida jest znacznie fajniejsza (szczególnie za 4600) ale tak jak pisze Maniak, da się zrobić korzystniejsze zakupy. Jeszcze do niedawna były u zachodnich sąsiadów radony R1 full Ultegra za 1000 euro.

Maniak znalazłem taka szose za ok.1000 euro,w katalogu stał 1300,może by sie opłacało :

http://kuota-polska.com/pages/rowery/rowery-szosowe/korsa-lite.php

facet od meridy zaproponował mi jescze :

http://www.rowerymerida.pl/produkt597/race-lite-903-rower-merida.html za 3900

nie wiem ale ta Kuota Korsa mogła by być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podstawowa różnica to campa vs shimano, osobiście nie przepadam za manetkami campy, innym znowu nie robi to różnicy albo wolą campę. Wszystko to przyzwoite rowery ale trudno je nazwać okazją, teraz powoli rozkręca się sezon, nie ma co liczyć na dobre ceny. Dużo lepiej wypada wymieniony już wcześniej canyon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...