Skocz do zawartości

[rękawiczki]Kellys Frosty


hadwaodwa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny produkt, który chciałbym zrecenzować to rękawiczki zimowe Kellys Frosty.

 

Niestety opinia nie jest zbyt pozytywna, ale o tym poniżej.

 

Rękawiczki są przeznaczone na typowo zimową aurę. Są bardzo grube, ciepłe i moim zdaniem prezentują się bardzo fajnie. Dostępne są w wielu kolorach.

Na pewno dużym plusem rękawiczek jest dość długi ściągacz na nadgarstki, który zabezpiecza przed wiatrem/zimnem nawet jeśli rękaw kurtki trochę się podwinie. Rękawiczki dobrze chronią przed wiatrem i są wygodne. Na dłoniach posiadają silikonowe wstawki, dzięki czemu ręka pewnie leży na kierownicy. Sam produkt wykonany jest dobrze i jest dobrze dopasowany do dłoni.

Także cena rękawiczek jest bardzo przyjemna - można je kupić za ~70zł. Mi nawet trafiła się promocja i kupiłem je za 50zł.

 

Dlaczego wiec opinia jest negatywna? Rękawiczki te kompletnie nie oddychają i w związku z tym ręka poci się w nich niemiłosiernie. Na początku myślałem, że jest to kwestia tylko tego, że są grube i jak sama nazwa sugeruje należy je użytkować na mrozie, a ja zaczynałem je nosić gdy temperatura była w okolicach 0-5 stopni.

Niestety nawet przy większych mrozach - miałem je na sobie przy -8 stopni - potliwość nie ustępuje. Jakieś marketowe rękawiczki narciarskie sprawiały się pod tym względem lepiej.

 

Co gorsza rękawiczki są tak uszyte, że gdy się je zdejmie to bardzo trudno je założyć ponownie na mokre ręce (materiał w środku się podwija itp). Tak więc np. jadąc rowerem i chcąc odebrać telefon (oczywiście po zatrzymaniu się), trudno potem założyć rękawiczki. Problem ten występuje tylko gdy rękawiczki/dłoń jest mokra w środku.

 

Niestety kolejny problem to dość nieprzyjemny zapach po zapoceniu się rękawiczki. Chyba nie do końca wysycha w środku. Tak więc rękawiczki te trzeba prać (i to w jakiejś wyższej temperaturze) co kilka dni.

 

Dodam tylko, że są to moje pierwsze zimowe rękawiczki rowerowe, więc może jest to typowa przypadłość, ale ja na pewno będę szukał na przyszły sezon czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...