Skocz do zawartości

[Moderatorzy] Zabijają forum


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Widzę ze i w tym temacie sie za chwile zacznie dziać :D Fakt jest taki ze kto nie pilnował ten nie wie :P czasami trzeba użyć argumentu siły aby utrzymać porządek a ogółowi sie to nie podoba jednak jak sie ogół dorwie do sie zaczyna ruski cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka wykluczających się spraw w moderacji forum.

 

Działy techniczne tak właściwie powinny być już dawno pozamykane z nakazem używania szukajki, bo wszystko zostało już napisane jeżeli nie trafi się jakaś rewolucja w sprzęcie to nie ma o czym pisać ...

Pilnować nowości rynkowych ... otworzyć nowy temat kilka wypowiedzi za, przeciw, porównań i do zamknięcia

 

Z jednej strony mamy pilnowanie porządku czyli kasowanie między innymi dublujących się wątków a z drugiej użytkowników którzy generują ruch na forum jak pokazuje się temat na który można odpowiedzieć.

 

Forum to tak właściwie rozmowa ... jakoś cobie nie wyobrażam spotkania z kumplami, w knajpie rozmawiamy przy piwie na jakiś temat ... po tygodniu czy miesiącu spotykamy się ponownie i wskakujemy na ten sam wątek bez dokładania jakichkolwiek nowych rzeczy ... a barman wali nas po głowie zabiera nam browara i stwierdza że gadaliśmy o tym tydzień temu :) wystarczy poszukać w pamięci :).

Nie raz wałkuje się te same historie aby tylko pogadać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Ja bym proponował wam wyobrazić sobie, co by było, gdyby nie modzi...

 

Naprawdę, ich należy docenić najbardziej, odwalają kawał naprawdę świetnej roboty, a bez nich, forum by już nie istniało, nawet jeśli czasem mają gorszy dzień ;)... Ja też takie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale jest jedna rzecz doprowadzająca mnie do "złego humoru". Chodzi o powszechną akceptację kradzieży i oszustwa na forum, dokładnie mówiąc - podróbki. Nikt nie reaguje na takie tematy, posty i nawet raportowanie często nic nie daje. Moderator często sam broni tego zjawiska, szok! W tym temacie jeszcze nam daleko do cywilizacji, niestety. :(

Nie jesteśmy instytucją nadzorującą oryginalność produktu. Tak samo jak forum nie jest stroną pośrednicząca w kupnie/sprzedaży. Było już o tym wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto broni kontynuować dyskusję w wątku już istniejącym? Nawet jeśli jest już zamknięty, można poprosić o jego ponowne otwarcie. A dla osób szukających konkretnych informacji jest to dużym ułatwieniem, że ma wszystko w jednym temacie, a nie musi przekopywać przez 10 tematów po 2-3 postów, tylko dlatego, że ktoś miał taki kaprys...

A tak w ogóle, to może zrobimy jakiś na konkurs ulubionych (lub nie) moderatorów? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Kadargo - widzisz to zgłoś :) Ja staram się tępic pomysły na podróbki i kradzieże cudzej własności intelektualnej. Jeśli zaś na uwadze masz giełdę itd, to nie mniejsze emocje jej kwestia wywołuje na naszym forum administracyjnym. Najlepszym wyjściem jest zamknąc i schlus, ale z drugiej strony mam kilku sprawdzonych użytkowników i zazwyczaj u nich coś odkupię - pewnie też wolałbyś kupic u kolegi niż w stanie idealnym na allegro :) ? Dlatego też temat jest kontrowersyjny.

@do autora tematu - nie ja Ci to ostrzeżenie dałem więc po co ta piana? Choc przyznam że ja bym dał więcej :devil: Inna sprawa - widzisz jakiś patologiczny wątek to klikasz zgłoś i po sprawie :)

@mixchris - nic do Ciebie nie mam i też nie ja Cię przywoływałem do porządku(no może bez dawania punktów), ale w Twoim przypadku też działa zasada - ten więcej krzyczy kto bardziej zasłużył - Twoich grzechów wymieniac nie będę ale swojego czasu byłeś w pierwszej dziesiątce kandydatów do opuszczenia forum i to bynajmniej nie za złe zakładanie tematów i za zwracanie Ci uwagi robiłeś sporo szumu. Również napiszę że nic do Ciebie nie mam, a wręcz z podziwem obserwuję pewną metamorfozę - pewnie Mikołaj rózgę przyniósł, a Ty postanowiłeś że od nowego roku będziesz grzeczny :)

W kwestii emoticonu a dokładniej jego braku przy którejś z wypowiedzi to wystarczy jeszcze raz przeczytac, tylko bez uprzedzeń.

 

Reasumując moją wypowiedź - punkty ostrzeżenia to tylko punkty w wirtualnej rzeczywistości itd Jeśli widzicie że ktoś robi syf na forum to zgłaszac.

A moderator też człowiek i trza dac mu życ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@do autora tematu...................................

@mixchris ..............................................

 

 

@mrmorty to nie chodzi o ostrzeżenia, większość nic sobie z tego nie robi, włącznie ze mną a jak Ci ulży to mi daj odrazu parę bo widzę że masz chęć:) , chodzi miedzy innymi o kasowanie wątków,

 

Nie jest problemem wyrwany z kontekstu temat "sposób na babcie" mi też on nie podchodził ale częśc ludzi tam chętnie pisała , a niech sobie mają "swój chlewik" kiedyś ewoluują i zaczną pisać konstruktywnie,

 

@mrmorty prosił bym cię też o odrobine profesjonalizmu i nie rozliczania poszczególnych userów w temacie, jak masz prywatne żale rób to na priv,

 

Ja żadnego z modów nie wzywam do tablicy personalnie i nie daję rózg i marchwek, każdy z Forumowiczów na jakimś etapie otrzymał pomoc od moda, każdy też ma lepsze lub gorsze odczucia widząc dany nick moda,

 

I proszę drodzy modowie nie traktować tego tematu jako atak na siebie, Ci co nie mają sobie nic do zarzucenia śpią spokojnie a Ci co przyczyniają sie do zarzutów refleksja nad tematem będzie dobra,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrmorty uwierz mi zawsze jak wyłapię, zglaszam i dopisuję się często w samym temacie. Niestety często dostaję odpowiedź że to nic takiego albo że jest napisane Oakley to jest Oakley, mimo że wszystko wskazuje że to podróba. Jeśli chodzi o giełdę to mi to osobiście zwisa ale rozumiem powody pozostawienia jej na forum, choć bym zrobił jeszcze więcej ograniczeń. Szczególnie jeśli chodzi o oszustwa, samo podejrzenie o handel podróbkami powinno skutkować usunięciem oferty. Zawsze można pokazać dowód oryginalności. Problem podróbek nie dotyczy też tylko giełdy, często pojawia się dyskusja w innych tematach i nikogo to nie rusza, tak raportuję. O lewych programach czy kradzionych rowerach jakoś tak swobodnie nie można rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum to tak właściwie rozmowa ... jakoś cobie nie wyobrażam spotkania z kumplami, w knajpie rozmawiamy przy piwie na jakiś temat ...

 

Bardzo wiele wątków to tematy dość luźne. Często schodzące na boczne tory. O ile nie dochodzi do używania wulgaryzmów, pyskówki, jakichś personalnych przepychanek słownych czy zachowania, które można uznać za co najmniej niestosowne, to takie wątki nie powinny być zamykane tylko dlatego, że komuś nie podoba się temat rozmowy czy czyjeś poglądy na dany temat. Bardziej jestem za karaniem poszczególnych użytkowników "wakacjami" i usuwaniem ich postów niż zamykaniem całych wątków.

 

Jeżeli chodzi o moderację na forum to użyję kolokwializmu i powiem, że jest "lajt", zatem nie wiem skąd pomysł na to, że moderatorzy zabijają forum. Znam fora dużo bardziej surowo podchodzące do kwestii moderacji. Czy im to wychodzi na dobre? Nie wiem może i tak, ale czasami są zbyt jałowe (fora specjalistyczne, ale może niektóre takie być powinny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i co - celowo wsadziłem kij w mrowisko - umiera forum? Nie zdążyłem skoczyc po linkę przerzutkową na miasto a tu już dwie strony :)

@kadargo - nie rozumiesz tego co chciał przekazac Pixon. W żadnym wypadku nie możemy byc stroną w sporze ani też nie chcemy. Dajmy na to przykład. Ktoś sprzedaje ramę, w opisie był hak, ktoś inny kupuje tę ramę po pewnych perturbacjach ramę dostaje ale bez haka. Pisze do nas. Ktoś od nas wychodząc z założenia że pomagamy sobie nawzajem, plus dodaj umówmy się że ma większy autorytet z racji plakietki, plus dodaj większą wiedzę na temat każdego użytkownika bo widzi to co jest ukryte pisze do tego pierwszego "kogoś" gdzie ten hak. Ten ktoś odpowiada że wysłał pocztą, ale ten drugi ktoś twierdzi że nic nie dostał. Jak tu zostac sędzią i mądrze pomóc? Owszem, dwoje ludków z obsługi forum prawo studiowało(studiuje) ale nie możemy/nie chcemy tu udzielac porad prawnych, chocby z tego powodu że nie wezmą za to odpowiedzialności a drugim powodem jest brak chęci uszczęśliwiania ludzi na siłę.

Podobnie jest w kwestii okularów - nie do nas należy osąd czy są to podróbki. Kupic sobie każdy może itd. Gdyby zaś zaczął je produkowac i chciał tym handlowac na forum to oczywiście sprawę szybko zamkniemy. Można tu jeszcze zaczepic kwestię etyki itd ale też należy wspomniec o całej tej chińszczyźnie którą wozimy na swoich rowerach, nierzadko produkowanej z pogwałceniem praw człowieka. Można by o tym długo, ale wtedy ktoś z moich kolegów lub koleżanka zamknie ten temat z racji odejścia od tematu.

Jeszcze taka sprawa - mamy taki dział jak propozycje, życzenia i krytyka. Jest to co prawda najrzadziej przez Was odwiedzany dział, chocby z racji tego że jest na samym dole strony. W myśl regulaminu powinienem go przenieśc, ale wtedy straci na popularności, a przy okazji ktoś mógłby pokusic się na stwierdzenie że jest to moje celowe działanie by temat ukryc, więc proponuję by temat został tu do jego śmierci naturalnej i później został przeniesiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie rozumiesz. Jeśli ktoś pisze że kupił/sprzedaje/poleca podróbki/repliki, to co tu oceniać? To co Ty opisaleś ma się nijak do moich zastrzeżeń, jeśli napiszę wprost że polecam giełdę X bo mają tanie lewe rowery albo mam takowy do sprzedania i dorzucę lewego photoshopa... to jak zareaguje moderacja? Czy też nie Wam, to oceniać?Zdaję sobie sprawę, że jest społeczne przyzwolenie na okradanie "wielkich" z ich własności intelektualnej i mocno zakorzeniony "syndrom Janosika" ale ja tego nie akceptuje. Będę to piętnować, wytykać i walczyć czy się to komuś podoba, czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mieciu za przeniesienie tematu w to miejsce " ciemna strona księżyca"

Tu na pewno będzie sie toczyć żywa dyskusja na temat waszej pracy, no ale w temacie nie wszyscy przyklasneli na plus więc wiadomo banicja, a więc wszyscu razem "ubu dubu ubu dubu niech nam żyje .........." :)

Widać Twoje podejście to tematu i problemu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co pisać na priv bo prościej się już nie da, szkoda że tego nie rozumiesz. Mam tylko pytanie. Czy mogę w giełdzie dać ogłoszenie, że sprzedam za 50 zł piracką kopię Windowsa i dwie Reby wyniesione ze sklepu po 100 zł/szt? Oraz czy jak polecę Zenka z giełdy bo ma tanio jumane rowery z Niemiec, to dostanę warna? Czy wtedy też nie możecie być stroną w sporze?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie dotyczy konkretnego tematu ale ogólnej praktyki na forum. Swoją drogą nie odpowiedziałeś na moje pytania. Poza tym skoro jak twierdzisz że nie znasz tematu, to zanim zabierzesz głos wypadałoby od tego zacząć. Napisałeś elaboraty polemizując ze mną aby finalnie stwierdzić, że nie znasz tematu... nieładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Dzięki Mieciu za przeniesienie tematu w to miejsce " ciemna strona księżyca"

 

Nie wiem czy tylko ja, ale odniosłem wrażenie, że szukasz argumentów na siłę.

Jeżeli chodzi o ten temat to oczywiście możemy tak jak każdy inny podkleić, dać odnośniki w każdym dziale i na stronie głównej dać link bezpośredni, chyba dział "Propozycje, życzenia i krytyka" jest najlepszy do wyrażania swojej krytyki, right?

 

Codo podróbek to o ile dobrze pamiętam to na forum moderatorskim poruszany był ten temat, nie pamiętam co z tego wynikło.

Jeżeli faktycznie ktos wyraźnie pisze, że podróbki etc. to ja bym wywalił taki temat, ale na forum decyzja należy do każdego moderatora z osobna i różnie to działa.

Ja pisałem już wcześniej i podtrzymuję - wywalić giełdę w cholerę i po problemie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wywalać giełdy ... to rzeczywiście nie rozwiąże ich problemu.

Stoję na podobnym stanowisku co Kadargo forum powinno pilnować takich rzeczy ...

Wszystkie liczące fora pilnują aby oficjalnie nie było mowy o łamaniu prawa ...

Na znanym forum z zakresu elektroniki nie wolno np oficjalnie prosić o liczenie kodów do radia ... na forach o tematyce GSM zabrania się podawania IMEI telefonów oraz sposobów na ich zmianę ...

 

Nikt z tu obecnych chyba by się nie cieszył gdyby powstało konkurencyjne forum o bliźniaczej szacie graficznej, zbliżonym adresie www tym samym układzie działów ... z działaniami skierowanymi na udowodnienie że to oni są "oryginałem".

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Wybitnie brakuje mi emotikonki na końcu wypowiedzi moderatora pod moim postem ...

Specjalnie dla Rzezniola

0001U0U7VC15LNIM-C116-F4.jpg

 

Rainer,czy Ty przypadkiem nie masz oznak depresji zimowej? Zakładasz,że każdy z nas tylko czeka ,aby Ciebie lub innego Forumowicza zbanować za niezbyt popularne opinie? Muszę Cię zmartwić- otóż na bana niełatwo zapracować- zresztą większość "banów" jest omawiana w naszym gronie przed podjęciem decyzji. Paradoksalnie większa pobłażliwość Moderatorów doprowadziłaby do "umarniecia" Forum i to szybciej niż się spodziewasz.

A propos łamania prawa- swego czasu funkcjonował temat,w którym Forumowicze udostępniali sobie skany artykułów z MR i bB- czyli łamali Ustawę o Prawie Autorskim ,a Forum pośrednio w tym uczestniczyło jako platforma . Zamknięcie tematu spotkało się z wielkim oburzeniem i czasami wręcz żądaniem ponownego otwarcia. Konkludując- z jednej strony wytykacie Administracji przymykanie oka na działania będące na granicy prawa ( w przypadku wspomnianych okularów być może słusznie), z drugiej zaś sami do tego namawiacie.

Hipokryzja?

Odnosząc się do Giełdy - swego czasu na krótko został wprowadzony limit 200 postów na forum-cel był prosty- ograniczyć ilość ogłoszeń od podejrzanych gości i uchronić Forumowiczów przed przekrętami.

http://www.forumrowerowe.org/blog/49/entry-382-dzial-sprzedam-walka-ze-spamerami-i-nieuczciwymi-uzytkownikami/

Na wniosek Forumowiczów ​limit został obniżony do 50 postów i min. 30 dni od rejestracji - jednak to nie wszystkim się spodobało.

http://www.forumrowerowe.org/blog/49/entry-383-gielda-mozliwosc-pisania-po-30-dniach-od-rejestracji/

Gwoli ścisłości podam,że zablokowaliśmy co najmniej 50 osób,które nabijały posty tylko dla zamieszczenia ogłoszenia ( vide ostatni komentarz).

http://www.forumrowerowe.org/blog/49/entry-448-kolejne-zmiany-na-gieldzie/

 

 

Wnioski pozostawiam Wam.

 

BTW- jaki sens być Modem na forum (jakimkolwiek) i dążyć do jego degradacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...