Skocz do zawartości

[ok.6500zł] Cube Reaction GTC PRO & Kellys Thorx 70


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę kupić nowy rower. Po długich poszukiwaniach znalazłem dwa:

 

Cube Reaction GTC PRO http://sklep.sportpr...n-red-2013/2923

Kellys Thorx 70 http://www.salon-row...tis-p-1971.html

 

Mam 179cm wzrostu i 80kg. Moje trasy to asfalt i las 60/40%. W przyszłym sezonie chcę zaliczyć dwa może trzy maratony. Rama w Cube jest karbonowa boję się trochę o jej wytrzymałość. Te dwa rowerki podobają mi się ale może macie inne ciekawe propozycje w tej cenie.

 

Proszę nie piszcie o samodzielnym składaniu roweru. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę geo Thorxa, ale z opisów wynika że to rower dla średniozaawansowanych amatorów.

 

Podobnie jak Reaction.

 

Czyli mają w miarę przyjazną geometrię z ukłonem w kierunku sportu.

 

Wybór - obok kwestii estetycznych - zależy od tego czy myślisz rozwojowo czy chcesz poprzestać na tym co jest w zestawie.

 

Rozwojowo lepszym wyborem jest Reaction, z uwagi na bardziej perspektywiczną ramę. Przy okazji - obawy o wytrzymałość/trwałość carbonu są przesadzone.

 

Jeżeli chcesz tylko kupić i nie bawić się w upgrade lepszym (nieco) wyborem jest Thorx, bo ma w zestawie więcej wyższej klasy gratów. Ale Reaction tak bardzo znowu nie odstaje.

 

Natomiast tak naprawdę o zakupie powinna zadecydować jazda próbna. Z Reaction nie powinno być problemu, sporo tego w Skiteamach.

 

Z Kellysem pewnie też, bo to popularna marka. Ale nigdy mnie nie interesowała więc nie wiem jak to wygląda w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower chcę kupić na ładnych kilka sezonów. Wymieniać części nie zamierzam. Jak się coś zepsuje to wtedy wymienię na nową lepszą część.

Martwi mnie troszeczkę waga ramy Thorxa przy rozmiarze S jest to 2355g. Gdy porównałem z innymi ramani aluminiowymi to raczej wynik średni. Do Cube się przymierzałem (2012) świetna pozycja. Thorx to nowość jeszcze nie miałem okazji się przejechać.

 

http://www.rowerowaw...kat=87&art=4460

 

 

http://galeria.bikel...w=list#/171/1/0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu szału nie ma niestety. Za taką kwotę spokojnie można kupić lekko używany rower grubo poniżej 10 kg i na osprzęcie pokroju XT a nawet i "starym" XTR z karbonowymi rurkami plus lekkie koła, a nie 2,5 kg odważniki jak w tych rowerach. W Cube po rozłożeniu na części goła rama wychodzi w okolicach 3,5k pln, zaś w Kellysie "tylko" 3k pln. Trochę przegięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale długość TT nie świadczy o niesportowym charakterze ramy. Uważam, że rama krótka jest wręcz bardziej sportowa niż długa, bo kompaktowe ramy są zwrotniejsze, a to w xc ma większe znaczenie niż stabilność. W maratonach już mniej - ale to też nie świadczy o niesportowym charakterze, tylko o tym że na dłuższych trasach rozsądniej jest mieć rower który wybacza błędy i nie wymaga większej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowa geometria ... To taki swego rodzaju mit.

Cube 18 dla czlowieka z nogą 82 cm przy wzroscie 176 bedzie tak samo sportowy jak KLS dla czlowieka z noga 80 czy 79 przy tym samym wzroscie.

 

Geometrie roweru z konkretnym przeznaczeniem dobieramy do proporcji naszego ciała i tyle.

 

Pozdro

 

Tapatalknięte z Andka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale długość TT nie świadczy o niesportowym charakterze ramy. Uważam, że rama krótka jest wręcz bardziej sportowa niż długa, bo kompaktowe ramy są zwrotniejsze,

Zwrotniejsze - może, za to zmuszają do zajęcia wyprostowanej turystycznej sylwetki, i nie da się tego zmienić długim mostkiem ponieważ zmienia się wyważenie roweru , nie na darmo wyścigowe modele są dłuższe, również w Cube ...więc chyba konstruktorzy są innego zdania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, bo to w sumie zależy od wymiarów jeźdźca. Ja używam sztycy 400 mm i mostka 120 mm przy TT 605 mm i 188 cm wzrostu - i pozycja nie jest wyprostowana. Ktoś niższy znajdzie więc optimum przy zwykłej sztycy i krótszym mostku.

 

Faktem jest, że kompaktowa, nerwowa rama to teraz rzadkość. Ale to wynika z trendu łagodzenia rowerów i nic nie ujmuje sportowości tych pierwszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 182 cm i dla mnie długość 605 nie daje specjalnego wyciągnięcia, więc nie wiem jak przy 188 można się na takiej ramie czuć wyciągniętym bez monstrualnego mostka ... a mostek 120 to już dużo, a nawet bardzo dużo w wyścigu XC.

 

Kwestia proporcji - mam krótki tułów i długie nogi. Mostek przeszkadza na zjazdach - ale tylko wtedy gdy się zapomnę ;)

 

@szczepan - dlatego najważniejsze jest objechanie roweru, bo na bazie samych cyferek z katalogu można tylko ogólnie wskazać rozmiar, natomiast nie można powiedzieć czy przypasuje.

 

Jeżeli przypasował Cube, brałbym - to dobre rowery. I wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się po pewnym czasie, że jednak chcesz go upgradować, bo to normalny objaw cyklozy.

 

Upgradowanie lekkiej ramy ma sens, kowadła już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał tego Cube Reaction GTC PRO 2012 zw. na lepsze hamulce, korbę i Fox-a. Za zaoszczędzone pieniądze wyminiłbym p.przerzutkę i manetki na XT.

Tego Kellysa bym sobie odpuścił-osprzęt dobry,ale rama to straszne KOWADŁO,aż nie chce się wierzyć,że to tyle waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie dlaczego projektanci z Cube nawet w modelach za sporą sumę pieniędzy dalej montują podstawowe hamulce Shimano.
Nie tylko CUBE. W innych również występuje takie zjawisko. W gotowcach zawsze wciskają coś odstającego od reszty komponentów,a to dają drutowe opony, słabsza kasetę, łańcuch,czy korbę. Co do kasety i łańcucha właśnie w Cube nie ma tego wypisanego. Po zdjęciach wnioskuję,że jest to niestety zwykła HG53.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kupił Reactiona z 2012 i 500zł w kieszeni na kask i inne akcesoria by zostało . Jeszcze jedna opcja jest czyli poskładać. Myślę że za 6500 zł złożysz ciekawy sprzęt :) I na pewno by był lżejszy od reactiona lub innego roweru, ponieważ byś włożył do niego jakieś fajne ciekawe koła, zaraz zrobię jakąś listę i może cie zaciekawi. Pozdrawiam :)

 

 

NOWY CUBE REACTION GTC PRO model 2012 roz.18'' (2798721031) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Trochę przy tym siedziałem i złożyłem takie coś

 

 

Rama: MERIDA MATTS HFS XC 5000-D 1650g Koszt: 1220zł

Widelec: FOX 32 FLOAT F-SERIES RL 26' 1590g Koszt 1520zł

Koła:Koła Novatec 711/712 czerwone/ No Tubes ZTR Alpine/ Sapim/ 1382g Koszt 1300zł

Kierownica:KIEROWNICA RITCHEY PRO 110zł 185

Sztyca: sztyca Kalloy Uno Lite 31,6 / 400mm 300g 55zł

Mostek:Smica mostek PRO 100zł 115g

Siodło:SELLE ITALIA Q-BIK WHISTLE 270g 70zł

 

Napęd ----

Manetki: XT 250g 365zł

Przerzutka p: XT 166g 150zł

Przerzutka t: XT 230g 260zł

Korba: SLX 42-32-22 890g 350zł

Suport: SLX

Pedały: -

Kaseta: slx 300g Komplet z łańcuchem 255zł

Łańcuch: SLX ----

 

Pozostałe ----

Opony: Komplet Opon Schwalbe Racing Ralph Evo 525g sztuka 250zł

Dętki: Dętka GEAX Ultralite 26 130g 50zł komplet

Hamulce: SLX BR-M665 614zł 350g

Tarcze: HAYES V5 102g sztuka 150zł

 

 

6620zł Dokładnie tylko do tego jeszcze musisz se wliczyć koszt sterów i top których nie policzyłem ale to jeszcze jakieś 100zł ceny są policzone razem z wysyłką. Można taniej złożyć z Rebą ja tu złożyłem z Foxem ale i reba by była bardzo dobra ooo np taka Rock Shox Reba SL Tapered 1684g ULTIMABIKE (2795515270) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i odrazu 370zł zostaje w kieszeni i nadal masz bardzo dobrej klasy amortyzator :)

 

 

Mam nadzieje że pomogłem :)

 

Czas edytacji minął więc wysyłam poprawione trochę

 

 

A ja bym kupił Reactiona z 2012 i 500zł w kieszeni na kask i inne akcesoria by zostało . Jeszcze jedna opcja jest czyli poskładać. Myślę że za 6500 zł złożysz ciekawy sprzęt :) I na pewno by był lżejszy od reactiona lub innego roweru, ponieważ byś włożył do niego jakieś fajne ciekawe koła, zaraz zrobię jakąś listę i może cie zaciekawi. Pozdrawiam :)

 

 

NOWY CUBE REACTION GTC PRO model 2012 roz.18'' (2798721031) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Trochę przy tym siedziałem i złożyłem takie coś

 

 

Rama: MERIDA MATTS HFS XC 5000-D 1650g Koszt: 1220zł

Widelec: FOX 32 FLOAT F-SERIES RL 26' 1590g Koszt 1520zł

Koła:Koła Novatec 711/712 czerwone/ No Tubes ZTR Alpine/ Sapim/ 1382g Koszt 1300zł

Kierownica:KIEROWNICA RITCHEY PRO 110zł 185

Sztyca: sztyca Kalloy Uno Lite 31,6 / 400mm 300g 55zł

Mostek:Smica mostek PRO 100zł 115g

Siodło:SELLE ITALIA Q-BIK WHISTLE 270g 70zł

Zaciski Novatec 102g 50zł

Stery: Octane warp 2 135g 60zł

 

Napęd ----

Manetki: XT 250g 365zł

Przerzutka p: XT 166g 150zł

Przerzutka t: XT 230g 260zł

Korba: SLX 42-32-22 890g 350zł

Suport: SLX

Pedały: -

Kaseta: slx 300g Komplet z łańcuchem 255zł

Łańcuch: SLX ----

 

Pozostałe ----

Opony: Komplet Opon Schwalbe Racing Ralph Evo 525g sztuka 250zł

Dętki: Dętka GEAX Ultralite 26 130g 50zł komplet

Hamulce: SLX BR-M665 614zł 350g

Tarcze: HAYES V5 102g sztuka 150zł

 

 

6620zł Dokładnie tylko do tego jeszcze musisz se wliczyć koszt sterów i top których nie policzyłem ale to jeszcze jakieś 100zł ceny są policzone razem z wysyłką. Można taniej złożyć z Rebą ja tu złożyłem z Foxem ale i reba by była bardzo dobra ooo np taka Rock Shox Reba SL Tapered 1684g ULTIMABIKE (2795515270) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i odrazu 370zł zostaje w kieszeni i nadal masz bardzo dobrej klasy amortyzator :)

 

 

Mam nadzieje że pomogłem :)

 

 

 

@UP Dodałem wagę hamulców i dodałem też stery i zaciski razem 110zł :) i uwaga waga wyszła mi 9595g więc jest bardzo ciekawie :) Oczywiście to nie jest dokładna waga to tak plus minus jest :D 6730zł z foxem bez wychodzi 6360 :)

 

 

 

Proszę pana Moderatora o poprawę tego postu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...