Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie jaki tam akumulator jest... heh.

 

Ostatnio sobie tak liczyłem to: ładowarka + 2x 18650 używane na zmianę - 40zł

Najtańsza AAA to 1,5zł. Czyli w większości lampek jest to 4,5zł za jeden cykl, gdzie jest krótszy od świecenia na jednym naładowanym 18650. Czyli po ~9 ladowaniach zwraca się koszt zakupu akumulatorów i ładowarki, potem jest już za friko.

 

I dziwi mnie że nie chcesz dołożyć. Serio. Teraz masz fajną opcję, bo są kupony na banggood. czyli convoy w diodą T6-4C i sterownikiem 2,8A kosztuje 13 dolców... do tego jakaś ładowarka + aku z polskiego allegro i wyjdzie ~90zł max.

 

Przemyśl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór wszystkim.
To mój pierwszy post na forum, tak że proszę o wyrozumiałość, jakiej wymaga udzielanie porady laikowi.

Po zapoznaniu się z Regulaminem i Zasadami Pisania oraz pobieżnym przejrzeniu istniejących na forum tematów postanowiłem założyć konto i zadać pytanie w niniejszym wątku.

Poszukuję solidnej przedniej lampy w kwocie nieprzekraczającej 100zł. Sprzęt musi mieć co najmniej dwa tryby świecenia, tj. możliwość przełączania pomiędzy mocnym strumieniem (lasy i tereny pozamiejskie) i słabszym, zapewniającym widoczność na oświetlonej szosie oraz w mieście. Najlepiej byłoby, gdyby czas świecenia przy najmocniejszych możliwych akumulatorach nie był krótszy niż 4 godziny. Jako że lampa ma być przede wszystkim do terenów niecywilizowanych, potrzebuję czegoś o szerokim, niepunktowym strumieniu świecenia (by wystarczyło do komfortowej jazdy, kiedy jedynym innym źródłem światła są gwiazdy na niebie). Zależy mi również na stosunkowo małym ciężarze i niewielkim rozmiarze, by lampa była „mocowalna” i nie odpadła przy przykładowym szybkim zjeździe z wyboistej hałdy. Mile widziany byłby także łatwy i nieabsorbujący czasowo demontaż, taki, który umożliwiłby korzystanie z lampy jako latarki domowej lub usprawniał szybką podmianę akumulatorków w razie wyczerpania podczas całonocnej eskapady leśnej (~2 minuty na wyjęcie i włożenie zasilania). Nie wiem, czy nie obrażę Państwa pisząc to, ale oczywiście lampka nie może się przegrzewać podczas długotrwałego używania. Jak to wynika z moich wypocin, w grę wchodzi jedynie zasilanie akumulatorkami (AAA/AA lub 18650, choć nie mam pojęcia, czym tak naprawdę są te ostatnie). Pięknie dziękuję za każdą poradę i raz jeszcze przepraszam, jeśli piszę coś niezgodnie z przyjętymi tutaj zasadami oraz jeśli nadałem postowi taki ostry ton, że może on być zinterpretowany jako roszczeniowy. Korzystając z okazji życzę wszystkim, by ten nowy rok był lepszy niż jego poprzednik.

Edytowane przez vegeta391
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz Convoya z 1A sterownikiem, ale akku to się będziesz musiał postarać i kupić jakiś panas 3400 czy inne sanyo podobnej pojemności.

 

Moim zdaniem kup po prostu convoya 2,8A i używaj go w trybie 30%. Podziała wtedy na wielkich akku 4 godziny a w razie czego będziesz miał tryb 100% który da dużo więcej światła ale wyssie akku w godzinkę. Ładowarka jakaś, uchwyt najtańszy i najprostszy skoro ma być tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek383 W Decathlonie są lampki ładowane prze USB.

Mam takie:

http://www.decathlon.pl/lampka-rowerowa-tylna-vioo-usb-id_8224154.html

http://www.decathlon.pl/lampka-rowerowa-vioo-usb--id_8200560.html

lub w zestawie:

http://www.decathlon.pl/zestaw-owietlenia-rowerowego-vioo-300-usb-id_8281184.html

Są też inne przednie ładowane przez USB.

Ładnie, silnie świecą, Przednia raczej nie jako oświetlenie drogi tylko lampka pozycyjna. Aczkolwiek tą przednią w sytuacji awaryjnej świeciłem na ścieżkę w lesie i dało radę, ale przy powolniej jeździe. Generalnie nie powiedziałbym, że jest przeznaczona do oświetlania drogi.

Tylna nie pasuje na sztycę 31,6 - nie trzyma się.

Przednia trzyma się na 31,8 ale widać, że jest zaprojektowana na 25,4.

Przed całkowtym rozładowaniem zapala się taka mała diodka (w przedniej czerwona, w tylnej zielona) inofrmująca, że trzeba ją naładować.

Edytowane przez wymiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być idiotą żeby takie coś kupić i założyć. Poziom beznadziei wielokrotnie przebija te kretyńskie diodki na wentylach i inne badziewie... No i oczywiście mandat się należy za światło niebieskie modulowane. A znajdziesz to w każdym większym sklepie z badziewiem, np aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej lampce ? Posiada ktoś ? Jakieś opinie ?

 

http://www.aliexpress.com/item/Securitylng-2800-Lumen-Cree-XML-U2-LED-Bicycle-Light-Bike-Lamp-6400mAh-Battery-Pack-Charger-4/818202159.html

 

Raczej te 5000 lumenów nie jest realne :) ale czy 1500 ta lampka wyciągnie ? Potrzebuję coś niedrogiego na nie za częste wypady poza miastem (okolice miasta, łąki, lasy)

 

edit:

Dopiero zauważyłem jak kiepski akumulator jest w komplecie.. także cena już nie jest taka atrakcyjna. Na innych aukcjach oferują mocniejsze.

Edytowane przez gimmesomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu podał realną pojemność ;) na innych aukcjach w podobnej cenie będą raczej takie same.. 

 

Tu masz taniej - http://www.aliexpress.com/item/BLACK-SolarStorm-X2-Bike-Light-2-CREE-XM-L-U2-4-Modes-LED-2000LM-Dual/1223721394.html

a jeśli chodzi o lampkę to polecił bym taką - http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-6000-Lumen-3x-CREE-XM-L2-LED-Cycling-Front-Bicycle-Bike-light-Headlight-Headlamp/32228134819.html

chociaż nie wiem czy taka moc Ci będzie potrzebna.

Edytowane przez sebaxgh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótko i na temat. 

Rozpoczynam przygodę z rowerem i szukam przedniej + tylnej lampki.

Budżet ok 100zł +/-

Akumulatorki, ładowarki już mam.

czy nadal polecana jest latarka Convoy S2? Czy może pojawiło się coś w lepszym stosunku cena/jakość?

Będę wdzięczny za sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś planuje jeździć po zmroku, to polecam jednak kupić coś mocniejszego. Początkowo jeździłem z tanią lampą Meridy i to nadaje się raczej tylko na dojechanie jako tako do domu. Lampkę tę straciłem jakiś rok temu (odpadła mi w trasie gdzieś) i postanowiłem zainwertować w coś, z czym da się jeździć a nie tylko dojeżdżać do domu. Kupiłem lampkę MacTronic Tripper i jestem z niej bardzo zadowolony. Świeci mocno, daleko i tylko przed rower (nie oślepia kierowców i pieszych). Z moich doświadczeń wynika, że te tanie lampki to raczej są po to, by nas było widać, niż żebyśmy coś widzieli.

 

Na tyle mam Moon COMET R 35 i też mogę polecić, choć zwrócono mi kiedyś uwagę, że moja waleczna lampka "daje po oczach", dlatego korzystam w niej z trybu najsłabszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z XM-L2 przy korzystnych warunkach wyciągniesz 1000lm z 3A. Tu masz 3 diody, więc nie ma mowy, żeby miało to więcej niż 3000lm pod warunkiem dostarczenia prądu rzędu 9A. Taaaa... Tu masz tanią, chińską lampkę i chiński opis. Spodziewałbym się na wyjściu 1000 może 1500lm i ani grosza więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lampka z 3 diodami co podałem jest mocna, nic lepszego do 200zł nie kupisz ;) nawet BT40S jest znacznie słabsza. Wykonanie jedno z najlepszych jakie widziałem na taką lampkę. Typek u którego kupowałem znowu wystawił - 

z aku http://www.aliexpress.com/store/product/free-shipping-new-Bicycle-light-4000Lm-3X-CREE-XM-L2-LED-Front-Bicycle-Head-Lamp-Bike/609710_1801650905.html

lub bez http://www.aliexpress.com/store/product/Bicycle-light-3X-CREE-XM-L2-4000Lm-LED-Front-Bicycle-Head-Lamp-Bike-Light-Headlamp-Headlight/609710_32594342199.html i zmontować dobry pakiet

 

 

 

 

 

Edytowane przez sebaxgh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Gaciron v5, za 110zł do wyrwania, bije łeb na szyję Mactronica za 300zł i nie tylko, co mnie zaskoczyło to jakoś wykonania, naprawdę na najwyższym poziomie.

Do tego uchwyt do lampki, który ja dostałem też bardzo dobry.

 

W 100% do jazdy po lesie itp jest ona wystarczająca, a co najważniejsze akumulator mieści się w latarce, a nie jako dodatkowy element.

Na boki jak na 1 diodową latarkę też dość przyzwoicie świeci, do tego jest "krótka".

 

Będę miał czas to napisze może coś więcej, generalnie za 110zł warto, w porównaniu do tego chłamu jaki jest na allegro w tej cenie, typu 2000 lumenów z latarki za 50zł + akumulator 18650 8800mAH.  :w00t:

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...