Skocz do zawartości

[rama xc full] do 1500pln z damper'em


TommyTommy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy post na forach chyba ever, także witam serdecznie :icon_cool:

 

 

Po moim powrocie z czeskiego singltreka gdzie połamaniu uległa moja rama z roweru - Author A gang 9mm (2009), postanowiłem, że czas chyba doinwestować i zakupić jakąś ramkę full'ową.

 

 

Do pracy (100% płaski asfalt) robię miesięcznie ok 420km + ok 280km (lasy, szutry) nie licząc wycieczek 1-2 dniowych 100-200km (70%asfalt-reszta las).

 

 

Mam 191cm wzrostu i ok 90kg wagi.

 

Interesuje mnie dość uniwersalna rama. Nie za ciężka bym mógł wybrać się po asfalcie ok 100km (na szosówce zbyt muszę uważać na wszystko co leży na drodze), ale też nie za słaba (mam także rower dirtowy - czyli przyzwyczajenia: skoki, ostra jazda w terenie itp.) Czyli de facto styl bodaj XC/Enduro.

 

Posiadam amortyzator marzocchi bomber 44 micro ti qr15 140mm skoku

 

 

Głowa już mnie boli od przeglądania wszystkich ogłoszeń, także błagam pomocy! :)

 

mój max to 1500zł z damperem.

 

 

moje propozycje to:

 

 

JAMIS DAKAR XCR EXPERT

 

http://193.23.48.135...2481557396.html

 

oraz

 

Raileigh Ram 3.0

 

http://allegro.pl/le...2466113362.html

 

 

co o nich sądzicie i co proponujecie z własnego doświadczenia i zasłyszenia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah!

:P na tego treka też trafiłem, i generalnie bardzo mi się spodobał..........poza ceną :( biedny student maksymalnie może sobie pozwolić na 1500pln, a ta ramka sam widzisz, cenę wyjściową walną już dla mnie zaporową, nie wspominając o KUP TERAZ ;//

 

 

znacie może jeszcze jakieś godne polecenia ramy do amora 140mm ?

 

gość od ramy TREK'a chce się dogadać co do ceny itp. ale zastanawiam się czy nawet za 1500zł to dobra cena, to 5 letnia rama, z dość dużym wgniotem, nie wiem w jakim stanie są łożyska itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O stan łożysk możesz gostka wypytać, poza tym standardowe ślady używania, a wgniot, w przeciwieństwie do pęknięcia, wpływu na jazdę nie ma. Myślę że ramka warta ceny, to zaawansowana konstrukcja z "bajerami". Gdybyś się zdecydował weź pod uwagę że rama ma główkę pod widelce Tapered, tak więc zwykłego wpakujesz, ale potrzebne będą odpowiednie stery (dół z redukcją). Tu możesz coś o tym Treku poczytać:

http://www.rower.com/archiwum.php?art=3949

Na chwilę obecną nie ma raczej innych ciekawych propozycji w tym budżecie i odpowiednim dla Ciebie rozmiarze, także trzeba by czekać aż coś się pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stan łożysk możesz gostka wypytać, poza tym standardowe ślady używania, a wgniot, w przeciwieństwie do pęknięcia, wpływu na jazdę nie ma. Myślę że ramka warta ceny, to zaawansowana konstrukcja z "bajerami". Gdybyś się zdecydował weź pod uwagę że rama ma główkę pod widelce Tapered, tak więc zwykłego wpakujesz, ale potrzebne będą odpowiednie stery (dół z redukcją). Tu możesz coś o tym Treku poczytać:

rower.com: Testy rowerów - Trek Remedy 8 - test

Na chwilę obecną nie ma raczej innych ciekawych propozycji w tym budżecie i odpowiednim dla Ciebie rozmiarze, także trzeba by czekać aż coś się pokaże.

 

 

 

Z tymi sterami tampered to będzie kłopot :/

 

Kurde sorry, że tak marudzę, ale w kwestii full'i jestem zielony.

 

 

 

Motam się w kwestii finansowej, znalazłem coś takiego, co sądzisz o tym?

 

 

 

bodaj Merida Twenty, kupiona 2 lata temu za 6000zł :

 

http://tablica.pl/oferta/full-na-lato-w-dobrej-cenie-ID1d9bF.html#03521d68;r:;s:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemny rowerek, ale czy rozmiar odpowiedni?

 

 

rama rozmiar 18'', zdaję sobie sprawę z tego, że przy moich 191cm wzrostu to mało, ale obecnie jeździłem, na authorze A gang 9mm 16,5'' i było mi "dość" wygodnie, jeżdżąc również na rowerze dirtowym przyzwyczaiłem się do małych rozmiarów ram.

Ale od kilku miesięcy zacząłem jeździć na SPD'ach i niestety to wymusza wyższą pozycję na rowerze by czerpać 100% przyjemności z jazdy...moja rama Authora pękła bo przy dużym obciążeniu plecakiem (ok 30kg), odpadł komin razem z zaciskiem, winą była wyciągnięta sztyca na maksa. Ale myślę, że jak wyciągnę mocniej sztycę w tej meridzie to będzie ok. Najwyżej kupię 40cm sztycę...

 

 

Pomijając ten rozmiar to myślisz, że całkiem przyjemny rowerek, cena jest ok?

 

Myślę również o takich aspektach jak wymiana zużytych łożysk - czy te ramy mają dostępne części zamienne?

 

 

 

rama rozmiar 18'', zdaję sobie sprawę z tego, że przy moich 191cm wzrostu to mało, ale obecnie jeździłem, na authorze A gang 9mm 16,5'' i było mi "dość" wygodnie, jeżdżąc również na rowerze dirtowym przyzwyczaiłem się do małych rozmiarów ram.

Ale od kilku miesięcy zacząłem jeździć na SPD'ach i niestety to wymusza wyższą pozycję na rowerze by czerpać 100% przyjemności z jazdy...moja rama Authora pękła bo przy dużym obciążeniu plecakiem (ok 30kg), odpadł komin razem z zaciskiem, winą była wyciągnięta sztyca na maksa. Ale myślę, że jak wyciągnę mocniej sztycę w tej meridzie to będzie ok. Najwyżej kupię 40cm sztycę...

 

 

Pomijając ten rozmiar to myślisz, że całkiem przyjemny rowerek, cena jest ok?

 

Myślę również o takich aspektach jak wymiana zużytych łożysk - czy te ramy mają dostępne części zamienne?

 

 

gość od Meridy dorzuci jeszcze markowe ciuchy rowerowe i parę kompletów opon ;) cholera chyba zaryzykuję, jednak na początek przygody z fullami nie muszę jeździć "ferrari" a w cenie ramy, będę mieć rower, także będę mieć jeszcze wszystkie komponenty z mojego Authora na sell, co też finansowo mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cena bardzo dobra, biorąc pod uwagę że jeszcze do negocjacji ;). Ja bym tylko wymienił hamulce na nowe Deorki z tarczami 180/180lub 180/160 i można śmigać.

Co do łożysk można normalnie wymieniać o ile są standardowe. Czy będą zależy od ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo dobra, biorąc pod uwagę że jeszcze do negocjacji ;). Ja bym tylko wymienił hamulce na nowe Deorki z tarczami 180/180lub 180/160 i można śmigać.

Co do łożysk można normalnie wymieniać o ile są standardowe. Czy będą zależy od ramy.

 

 

w moim uszkodzonym Authorze mam Strokery Ryde 180/180, także tarcze już mam :) najwyżej będę mieć dwa komplety Stroker'ów na sell :)

 

Jest duża różnica pomiędzy Strokerami Ryde a nowymi Deore?

 

P.S.

Bardzo Ci dziękuję za pomoc SZNIB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hah :P no właśnie wiem, że za jeden, i dlatego się zdziwiłem, że takie mam sobie sprawić, z radiatorami :teehee:

 

no ale 400zł za komplet to już przystępnie, zważywszy, że coś będę mógł sprzedać z mojego Authora wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na authorze A gang 9mm 16,5'' i było mi "dość" wygodnie, jeżdżąc również na rowerze dirtowym przyzwyczaiłem się do małych rozmiarów ram.

Ale od kilku miesięcy zacząłem jeździć na SPD'ach i niestety to wymusza wyższą pozycję na rowerze by czerpać 100% przyjemności z jazdy...moja rama Authora pękła bo przy dużym obciążeniu plecakiem (ok 30kg), odpadł komin razem z zaciskiem, winą była wyciągnięta sztyca na maksa. Ale myślę, że jak wyciągnę mocniej sztycę w tej meridzie to będzie ok. Najwyżej kupię 40cm sztycę...

 

masz 191cm wzrostu i miałeś ramę 16,5 i w dodatku sztyce 350mm? :whistling:

 

Ja mam 182/183, rama (była) 18 - 46cm i musiałem mieć sztyce 400, przy 350 coś trzeszczało ;)

 

Teraz mam rame 50cm - 20cali i myślę, że jest idealna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 191cm wzrostu i miałeś ramę 16,5 i w dodatku sztyce 350mm? :whistling:

 

Ja mam 182/183, rama (była) 18 - 46cm i musiałem mieć sztyce 400, przy 350 coś trzeszczało ;)

 

Teraz mam rame 50cm - 20cali i myślę, że jest idealna

 

 

 

HAHAHA no domyślałem się takiej reakcji :) ale przy takiej okazji jaką miałem w kwestii zakupu to chyba tylko głupi by nie wziął :P

 

 

sztycy nie mierzyłem ale jeśli jesteś pewien, że miałem 350'tke to dobrze wiedzieć. Czas zmienić na 400'tke...

 

Jak się zajaram full'ami to na pewno po jakimś czasie zmienię na coś w stylu tego Trek'a...ale na razie kupuję tą Meridkę z długą sztycą :))

 

Generalnie tak jak wcześniej pisałem, lepiej czuję się na mniejszych ramach (fakt pewnie wyglądam jak idiota). Są dużo bardziej zwrotniejsze i lżejsze. Wsiadłem ostatnio na Gianta Talon'a rozmiar bodaj XL...czułem się jakbym jechał na kobyle albo na lufie czołgu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz może problemów z kolanami?

 

 

no właśnie o nich myślałem kiedy miałem obawy o małą ramę, ale wiesz...mając dirta na ramie 13" rzeczywiście bywało, że mnie bolały, ale na Authorze 16,5" robiłem trasy po 120km i nic.

 

No i ustalone, dziś w nocy jadę z Wawy nad morze po Meridkę ;) cena 1900zł + fantów za ok 500zł (kiera, kilka kompletów opon Schwalbe+Continental, plus ciuchy rowerowe)

 

 

Gość okazał się pedantem w każdym calu, rower miał wymieniony tylko łańcuch (gdzie serwisant odradzał mu tą wymianę ze względu na dobry stan obecnego łańcucha)

 

I wierzę mu, że nie wyśle mi tej Meridki kurierem bo jak mówił boi się o jej zniszczenie ;):P

 

 

P.S.

 

Jak poprzekładam sprzętu trochę do tej Meridy, to odezwę się na forum w kwestii sprzedaży części :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena naprawdę fajna ;)

 

 

właśnie wróciłem z nad morza, rower jest jak nowy, ZERO śladów użytkowania. Nie wiem jak gość na nim jeździł po górach w Niemczech i Francji, skoro nawet nie ma choćby jednego odprysku na lakierze.

 

Dostałem od właściciela w gratisie komplet opon (prawie jak nowe) Racing Ralph i Rocket Ron, oraz czerwoną kierownicę Syntace Vector 278gr 660mm (ponoć dziesięć lat gwary), może ktoś się orientuje ile taka kiera jest warta? sądzę, że będzie mi niepotrzebna.

 

 

 

P.S.

 

zaobserwowałem niepokojące dźwięki, jadąc na zblokowanym damperze w trakcie jego pracy słychać słychać takie "cykania" jak kiedy jeździsz z zabardzo wysuniętą sztycą...wydaje mi się, że jak teraz wracając z dworca odblokowałem dampera to jakby mniej słychać te dźwięki.

 

Już się boję Waszej odpowiedzi, że to łożyska zawiasu i muszę liczyć się z paroma stówami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może po prostu stery ;] ja bym wyciągnął amorka z ramy wszystko ładnie wyczyścił (bez pośpiechu) i elegancko nasmarował ;)

 

 

 

nie, nie, to nie z amora, nie z przodu ten dźwięk się wydobywa. Dziś wyciągnąłem sztyce i zauważyłem, że jest kompletnie sucha, może wystarczy ją nasmarować. No nic, najwyżej podjadę do serwisu, żeby mnie wyprowadzili z wątpliwości.

 

 

Jak to się pisze? temat do zamknięcia ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...