Skocz do zawartości

[Poznań] Trasy trekkingowe (niskie natężenie ruchu lub pobocze)


jastu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dwóch miesięcy jeżdżę po Poznaniu rowerem (ściągnięty z rodzinnego domu trekking na dość wąskich oponach) i chciałbym przejechać dłuższy kawałek gdzieś za miastem. Ostatnio zrobiłem taką trasę

 

Poznań - Koninko - Skrzynki - Rogalinek - Czapury - Poznań - sporo rowerzystów, mało samochodów na odcinkach bez pobocza (w sobotę rano)

 

Czy możecie polecić jakieś inne ciekawe trasy tego typu tzn. mało samochodów na niedziurawej asfaltowej drodze (albo pobocze) z wiatrem w plecy ? : )

 

Spróbuję coś jeszcze zamieścić po weekendzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tereny za Kiekrzem w stronę Obornik / Szamotuł. Stosunkowo mały ruch, na jakość dróg nie narzekam.

Przykładowa trasa: OBJEZIERZE - zaproponowałem powrót z Pamiątkowa drogą 184 ze względu na to, że jest świeżo po remoncie i jeszcze nie spotkałem się na niej z większym ruchem (zazwyczaj jeżdżę tam po godz 18); również można wrócić do Rokietnicy przez Przecław - Żydowo - Rostworowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asfalt z Mielna do Tuczna jest raczej w fatalnym stanie :) Trasa w okolicach Objezierza całkiem fajna i ruch bardzo mały. Kilka razy już tam jechałem, z Rusałki przez Strzeszynek, Kiekrz, Rokietnica, Pamiątkowo, Szamotuły, Gąsawy, Górka, Objezierze, Oborniki, Murowana Goślina i na Poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...