Skocz do zawartości

[SS MTB] Jednobiegawcze MTB


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej napomknąłem coś o wypolerowaniu tarczy. Poszukałem specyfikacji tej zębatki i znalazłem info, że to CrMo 4130.
Podejrzewam, że to będzie korodować po usunięciu tej czarnej warstwy. W jaki sposób zatem to zabezpieczyć? Jakaś powłoka galwaniczna?

Na rynku są wersję tej zębatki w sreberku, więc zakładam, że się da.

2 godziny temu, akkwlsk napisał:

Chce taką kete! Jedna z ładniejszych Gienkowych ram to jest. 

W tajemnicy powiem, że to był deal życia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
5 godzin temu, akkwlsk napisał:

Chce taką kete!

Ten łańcuszek przetrwa potopbrexitzimenuklearnailudzkągłupotę :icon_mrgreen:

Również polecam. Tak po prawdzie to mam chyba jeszcze jedną, nieodpakowaną, kupioną nazaśpotem...

Ale raczej nie planuję odsprzedawać...

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helllou 

No łancuch cudny i trwały ale po jakiego grzyba katować nim wąskie zębatki? jeździć to jeździ ale nie po to są szerokie żeby się marnowały dziury między ogniwami, dla mnie to totalne zaburzenie "szeng fuji" zjadłem kiedyś 53 zęby waskiego Campagnolo i do dzisiaj mi się śnią takie cieniutkie biedne. Porządna stalowa singloblatozebatka 47 z,  z wczesnego ddr ma nawet metalową kryzę poniżej rekinich zębów podpierającą w domyśle obwód łanćucha i usztywniającą okrąg. Takie rowery to mogły półżycia własciciela służyć w ruchu do fabryki czy na pociąg dzień po dniu...

takie fajne zęby dostalismy od Doktora, że z moim łancuchem wąskim tylko jadą co ząb drugi, czyli z łancuchem szerokim trzeba o ząb inaczej założyc to się narow wide dostosowuje i zamiast narrow można mieć łancuch wide? ???

 

Ale jak już ktoś ma szerokie i przód i tył to taki łancuch to ambrozja, tenis w porcie, miód paulina,  ile  bylejakich łancuchów szerokich mi się rozciągało kiedyś jak Wichrowałem po mieście.... cebulionów wtedy na takie wynalzaki z BmX nie mialem bo 53x20 kazało mieć długie łancuchy czyli trzeba było kupić dwa na raz, na co się nie zdecydowalam, a potem potem na torze się już na zawsze zniechęciłem do szerokich ale z powodu halasu, wibracji, nie lubię tego w szytkach jak mi coś terkocze, piast z halasem też nie lubię :) Taki ja.

czeinść!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rysz napisał:

96 ogniw?! To dwa kupic musze?!

Kup jeden, a drugi na spółę z akkwlsk

9 godzin temu, itr napisał:

No łancuch cudny i trwały ale po jakiego grzyba katować nim wąskie zębatki? jeździć to jeździ ale nie po to są szerokie żeby się marnowały dziury między ogniwami, dla mnie to totalne zaburzenie "szeng fuji"

Racja, ale podsumuję to krótko i zwięźle tym oto obrazkiem:

image_func.png SINGLOWANIA,

i muszę przetestować różne patenty, żeby to wspomniane szeng-fuj osiągnąć. Na razie mi to nie przeszkadza, a jak będzie za jakiś czas, to zobaczymy...

 

9 godzin temu, itr napisał:

z łancuchem szerokim trzeba o ząb inaczej założyc to się narow wide dostosowuje i zamiast narrow można mieć łancuch wide? ???

Przeszło mi takie rozwiązanie przez myśl. Przetestuję.

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na wielu rzeczach nie znam, i jestem publicystyczny głównie, single mnie zupelnie nie pociągają, wieć nie bierz moich utyskiwań w skali atomowej  bo to jedynie leciutka  bryza marudy :) Jestem neoliberałem napędowym i zalecam wolność zapętlenia w okowy z łanćuchów, sam w zasadzie mam tylko potrzeby na ostro.  I nie ukladam  łancucha z wąskich wafelków na torcie podczas zlotow bezprzerzutkowców :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Mareczku, Ty tam z tym swoim nikłym doświadczeniem to się w ogóle nie odzywaj najlepiej. Jak kogoś złapie chęć na jeżdżenie na ostro, w terenie, bez hamulców, to wtedy Cię zawołamy ;)

Łańcuch chcę, ale go nie kupię bo się to po prostu nie kalkuluje :) jak zacznę zrywać KMC z410hx to wtedy pomyślę o apgrejdzie. 

Ale wygląda kozacko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, itr napisał:

nie bierz moich utyskiwań w skali atomowej  bo to jedynie leciutka  bryza marudy

Tak to wyglądało?!
Nie, no, nie miałem nawet takiego zamiaru. :)

A wracając do mojego składaka... Ustawiłem sobie idealnie linię łańcucha, a mimo to ściąga mi go do wewnętrznej strony tylnej zębatki. Czy to normalne w przypadku konfiguracji wąskich zębów z szerokimi ogniwami, czy jednak mam gdzieś szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłem nigdy na suwmiarkę tylko łańcuch, i to jak układa się podczas jazdy. Czasem wydawało się że jest ideolo ale albo ściągało go na bok albo całkiem spadał. I korekcja linii łańcucha pomogła. 

Nad doktoryzowaniem nie myślałem, robię to w innej dziedzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Krzywo koło w hakach, albo linia łańcucha dopupy...

Ewentualnie haki nierównolegle i nieprostopadle ustawione. 

Pamiętaj, ze masz haki dla półgłówków. To trzeba równo ustawić, nie ma letko...

A utyskiwań Marka nie słuchaj, bo pod IG8 to nie ma dostatecznie drubych blatów, aby ogniwa całe były wypełnione. U mnie na niby jednobiegowym, 1/8 cala też jest luzik.

No ale łańcuch jak po zjedzeniu walizki viagry :devil:

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja to tak melodramatyzuję ale tu jest stal i to trochę poprawia stan wyjściowy chociaż o nArow wAjt nie wiem za dużo i jak to się bedzie toczyć po wstepnym ułożeniu ( jak długo)  nie mam pojęcia, ogólnie po prostu życia za mało żeby pod swoimi nogami sprawdzać kombinacje, i ja dla Was testuje łancuchy 8 albo 9 s :)

Ta korba z  bolesnej dla mnie lasu bydgoskiej śliwy jest u mnie acentryczna i pulsuje na niej łańcuch, nawet teraz z tą stalową nową zębatką, to tłumaczy moje figo fago w krzaki,

bo tam było, koincydencja zakonczona katastrofą lotniczą; i luz na osi i lekko ścięty ząbek i wszystko złożyło się w dełańcuchację na dziurach bez napinania nogami

Linię łańcucha sprawdzam linijką przyłożoną do blatu długą, i patrzę gdzie ta linijka biegnie. I czasem nie tam gdzie się innymi patrzeniami wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...