Skocz do zawartości

[Rama] Ubytki - widać aluminium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem iż obiłem ramę w jednym miejscu i powstało wgłębienie ok 2x3 cm czyli jak na mój gust dosyć niewielkie (lakier odpadł) praktycznie widać samo aluminium i teraz pytanie czy naklejenie jakiejś naklejki wystarczy czy lepiej jakoś konserwować? a może udać się do lakiernika w celu uzupełnienia materiału i polakierowania ? Dodam, że rama jest błyszcząca. Ciekaw jestem jakie są wasze doświadczenia w takiej sytuacji, może ktoś wie ile kosztowałaby usługa u lakiernika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

aluminium prawie nie koroduje, bo pewnie o to sie rozchodzi

Oj koroduje i to z prędkością światła ... dlatego alu żeby dobrze pospawać trzeba to robić w osłonie gazowej bo od razu pokrywa sie tlenkiem(lutować alu można albo specjalną lutownica wibracyjną lub w specjalnym płynie - w zanurzeniu). Ale dla samego stopu jest to nie groźne i nie powoduje osłabienia jak np żelazo czy stal.

 

Taki mały OFF top :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądaj sobie stare land rovery, np disco 1 to się przekonasz

ok, juz lece szukac po komisach zeby zobaczyc.

chodzi o to, ze dla ramy rowerowej to nic nie zaszkodzi - mowie o braku lakieru. rama zawsze jest poobijana od spodu od kamieni i nic sie z tego powodu zlego jej nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej gitarze nauczyłem się pewnego patentu, który też stosuję na rowerze - jakieś odpryski czy zadrapania można zabezpieczyć(uzupełnić) lakierem do paznokci(najtańsza opcja - około 3zł lakier i pędzelek) lub lakierem do modeli + pędzelek modelarski(około 5zł+3zł) w tej drugiej opcji można bardzo dobrze dobrać kolor lakieru(ja miałem w sklepie modelarskim do wyboru 4 odcienie czarnego matu). Jak jest głębsza rysa czy odprysk i chce się koniecznie naprawić na gładko, to można dać kilka cienkich warstw w 10 minutowych odstępach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...