Skocz do zawartości


Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[rama] Cube AMS Comp

Cube AMS COMP RAMA

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 mustek36

mustek36

    Świeżak

  • Nowy użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław
  • Imię:Bartek
Garaż Rower

Napisano 15 maj 2012 - 18:47

Witam, na forum niedostatki testów ram Cuba, więc dodaję coś od siebie.

Na ramie przejechałem powyżej 5 tysięcy kilometrów, kupiłem ją jako używkę, więc nie wiem jak była używana wcześniej. Sztywność boczna jest zadowalająca, nie ma się stracha przy szybkim wchodzeniu w zakręty.
Geometria tej ramy przeznaczona jest dla osób o stosunkowo długich nogach w stosunku do korpusu, inaczej pozycja na podjazdach byłaby męcząca i niekomfortowa. Po wycieczce 160 km bolała mnie tylko szyja od patrzenia na drogę ;).

Jeśli chodzi o amortyzator tylni - stary sprawdzony system czterozawiasowy bardzo dobrze radzi sobie na zjazdach. Przy zjeździe czerwonym szlakiem ze Ślęży przyczepności nie brakowało, a amor bardzo ładnie radził sobie z wszystkim co wpadło mu pod koło. Ze względu na duże kamienie obawiałem się uślizgów, lecz nic takiego nie miało miejsca.
O podjazdach można by dużo dyskutować, z jednej strony przy pokonywaniu lasu praktycznie niemożliwe jest złapanie uślizgu na kamieniach lub korzeniach, z drugiej zaś, na podjazdach asfaltowych trzeba mocno skupić się na pedałowaniu żeby nie pompować siły w tylni amor. Jednakowoż uważam, że rowery full suspension są rowerami terenowymi, więc podjazd asfaltowe można traktować trochę z przymrużeniem oka.

Co do trwałości - ważę 90 kilo i nie jeżdżę rowerem "delikatnie", tu schody, tam zeskok... Muszę przyznać, że z racji zakupu używanej obawiałem się o nią początkowo. Jednak po kilku dociśnięciach moje obawy się rozwiały. Rama ta jest naprawdę wytrzymała, jedyne co musiałem chwilowo w niej robić, to wymiana łożysk wahacza, w którym po myciu bezdotykowym zaczęło coś skrzypieć. Łożyska standardowe, więc kupiłem w sklepie z łożyskami :) - koszt około 12 złotych (nie wymieniałem wszystkich!).

Największym mankamentem ramy jest tulejka wahacza znajdująca się przy suporcie. Przy jej wybijaniu przebiłem się przez nią i nie mogłem jej wyciągnąć. Bez większych problemów udało mi się ją nagwintować (tulejka jest aluminiowa...) i zaślepić przyciętą śrubą.

Jeśli chodzi o wykończenie, rama pomalowana jest na biały mat. Brud schodzi z niej bardzo ładnie, gorzej ze wszelkimi smarami, w tym przypadku trzeba się trochę namęczyć.

Osobiście polecam ramę dla kogoś planującego złożyć sobie niedrogiego fulla.
  • 0

Reklama

Reklama


Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni postRównież z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Cube, AMS, COMP, RAMA