Skocz do zawartości

[klasyczna kolarzówka] remont na współczesnym osprzęcie?


cezar13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post

 

Kupiłem niedawno rower - klasyczną szosę marki Unic Sport produkcji firmy francuskiej Gottfried.

 

Pojeździłem na nim trochę i pewnego razu odpadł mi prawy pedał, wydaje mi się że tylko gwint jest uszkodzony, ale nie mam pewności, jak sprawdzić co jest uszkodzone?

 

Odstawiłem go w połowie tamtego sezonu i teraz chciałbym go wyremontować. Przerzutki nie działają precyzyjnie a hamulce są tragiczne. Czy jest możliwość żeby stare napęd i hamulce zmienić na coś dobrej klasy współczesnego? Stara rama nie będzie przeszkodą?

 

Kolejne pytanie, gdzie się z nim udać w Warszawie, jeżeli sam nie będę czegoś umiał zrobić?

 

Oto zdjęcia

 

km18_new-001.JPG

 

 

gi909_new-003.JPG

 

ic105_new-006.JPG

 

oy645_new-007.JPG

 

 

yq290_new-008.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zmieniac, jakt to okreslasz, na coś dobrej klasy współczesnego.

Zacznij od pozadnego serwisu (czyszczenie, smarowanie) czesci ruchomych w tym przerzutek. Wymien okablowanie, bo te jak widac ma juz dosyc. To znaczaco poprawi dzialanie zmieniarek. Wymiec klocki hamulcowe na cos mocniejszego i smigaj.

A jak myslisz nad czyms nowym, to raczej caly rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienisz klocki, sprobuj dobrze wyczyscic obrecze, czyms na spirytusie (zadne benzyny itp, to zawira tluszcz). Zrob to samo z klockami, mozesz je leciutko przeszlifowac drobnym papierem. Ustw dobrze i zobacz czy sie cos poprawilo.

Rowniez jak wspomnialem powyzej dobre wyczyszczenie klamek i zmiana linek i pancerzy. Na koniec mozesz rozgladnac sie za dobrymi klockami np swissstopy, coolstopy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...