Skocz do zawartości

[film] Film świetnego Freerider'a


mattrne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chciałem podzielić się z Wami nowym filmem, który nagraliśmy w Lublinie na Górkach Czechowskich. W roli głównej Barłomiej "Barton" Gawęda, świetny freerider.

Filmik powstał dzięki pomocy lokalnej społeczności - LSFR.pl

 

Polecam oglądanie w 720p i oczywiście z dźwiękiem ^^

 

http://www.youtube.com/watch?v=dpzDBpVnnrY

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie komentarze i opinie na temat samej jazdy, techniki jak i realizacji filmu.

 

Serdecznie pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać... Świetna jazda, genialny montaż i co najważniejsze film się nie nudzi. Zaraz ktoś pewnie napisze że ciężko jest zrobić film 2 minutowy który się nudzi, ale akurat wczoraj taki oglądałem...

Jak dla mnie 10/10

Kręćcie i wstawiajcie więcej !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać... Świetna jazda, genialny montaż i co najważniejsze film się nie nudzi. Zaraz ktoś pewnie napisze że ciężko jest zrobić film 2 minutowy który się nudzi, ale akurat wczoraj taki oglądałem...

Jak dla mnie 10/10

Kręćcie i wstawiajcie więcej !! :D

 

Dzięki wielkie :) Na pewno na tym nie poprzestaniemy ^^

Swoją drogą, ciężko w obecnych czasach przykuć widza na dłużej niż 10 sekund do ekranu, szczególnie jeśli tematem nie jest "jedzenie zupy" itp.

Jeszcze ciężej coś wypromować na dużą skalę.

 

Dzięki za wsparcie, pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

GRatuluje udanej produkcji. Przyjemne 2min :thumbsup:

Pros: praca kamer, glide bardzo ładny, nie epatowanie DOFem, jednorodne oświetlenie, montaż pod muzę :thumbsup: ładnie pokolorowane, intro, napisy, wszystko jak należy.

Cons, jakie cons. :bye2: Jedyne zastrzeżenie to, że po obejrzeniu nie chce się kliknąć replay. Czyli czegoś jednak brakuje (przynajmniej mnie).

Może dodałbym parę zbliżeń, kilka slomo w locie (na mamucie aż się prosi), brakuje też follow cam, to imo lepiej pokazuje skilla i rower niż kamerka na kasku. Dzisiaj już standardem praktycznie jest korzystanie nawet w amatorskich produkcjach z technik timelaps czy spuszczania się po trasie na tyrolce :woot:

 

Ile zajęło kręcenie a ile edycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRatuluje udanej produkcji. Przyjemne 2min :thumbsup: Pros: praca kamer, glide bardzo ładny, nie epatowanie DOFem, jednorodne oświetlenie, montaż pod muzę :thumbsup: ładnie pokolorowane, intro, napisy, wszystko jak należy. Cons, jakie cons. :bye2: Jedyne zastrzeżenie to, że po obejrzeniu nie chce się kliknąć replay. Czyli czegoś jednak brakuje (przynajmniej mnie). Może dodałbym parę zbliżeń, kilka slomo w locie (na mamucie aż się prosi), brakuje też follow cam, to imo lepiej pokazuje skilla i rower niż kamerka na kasku. Dzisiaj już standardem praktycznie jest korzystanie nawet w amatorskich produkcjach z technik timelaps czy spuszczania się po trasie na tyrolce :woot: Ile zajęło kręcenie a ile edycja?

 

Dzięki za rozbudowaną opinię :)

 

praca kamer

Była tylko jedna - Canon SX130, turystyczny kompakt

oraz statyw Vebon Sherpa 200R ze stock'ową głowicą.

 

dsc2k.jpg

 

glide bardzo ładny

Z wolnej ręki przesuwane w powietrzu + lekka stabilizacja cyfrowa

 

nie epatowanie DOFem

DOF tylko na dalekich ogniskowych (brak ręcznego focusa, bo to kompakt), więc przesadzić się nie dało

 

Może dodałbym parę zbliżeń, kilka slomo w locie

Slowmo ciężko zrobić, bo aparat łapie w 30kl/s, wszystkie spowolnienia z kasku uzyskane dzięki 60kl/s z GoPro (z resztą pożyczonego na 2 przejazdy i jeden skok - mamut).

 

Faktycznie follow cam i timelapsy mogłby być dobrym pomysłem. Niestety zdjęcia trzeba było ograniczyć do jednego dnia, a dokładniej mówiąc 3 godzin, więc oświetlenie nie zdążyło się skrajnie zmienić.

Sam montaż zajął 10 godzin.

 

Niestety zmuszeni jesteśmy używać takiego sprzętu, jaki mamy, z braku finduszy, dlatego może efekt końcowy nie jest do końca taki jak byśmy chcieli :icon_confused:

 

Pozdrawiam! Dzięki wszystkim za komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozbudowaną opinię :)

 

 

Była tylko jedna - Canon SX130, turystyczny kompakt

oraz statyw Vebon Sherpa 200R ze stock'ową głowicą.

 

dsc2k.jpg

 

 

Z wolnej ręki przesuwane w powietrzu + lekka stabilizacja cyfrowa

 

 

DOF tylko na dalekich ogniskowych (brak ręcznego focusa, bo to kompakt), więc przesadzić się nie dało

 

 

Slowmo ciężko zrobić, bo aparat łapie w 30kl/s, wszystkie spowolnienia z kasku uzyskane dzięki 60kl/s z GoPro (z resztą pożyczonego na 2 przejazdy i jeden skok - mamut).

 

Faktycznie follow cam i timelapsy mogłby być dobrym pomysłem. Niestety zdjęcia trzeba było ograniczyć do jednego dnia, a dokładniej mówiąc 3 godzin, więc oświetlenie nie zdążyło się skrajnie zmienić.

Sam montaż zajął 10 godzin.

 

Niestety zmuszeni jesteśmy używać takiego sprzętu, jaki mamy, z braku finduszy, dlatego może efekt końcowy nie jest do końca taki jak byśmy chcieli :icon_confused:

 

Pozdrawiam! Dzięki wszystkim za komentarze!

 

Aż obejrzałem ponownie, żeby popatrzyć na to od strony realizacyjnej. Słuchaj, duży szacunek za umiejętności.

Jeśli robisz to amatorsko i podglądanie innych produkcji owocuje takim efektem to wow (chyba, że źle zgaduje i jesteś na operatorce :w00t: ).

Nie dał bym Ci nigdy mojego Canona 5D z glidem, steady, rigami etc.

Bo pewnie byś go lepiej wykorzystał :devil: damn...

 

Ale z chęcie zobacze następne produkcje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż obejrzałem ponownie, żeby popatrzyć na to od strony realizacyjnej. Słuchaj, duży szacunek za umiejętności.

Jeśli robisz to amatorsko i podglądanie innych produkcji owocuje takim efektem to wow (chyba, że źle zgaduje i jesteś na operatorce :w00t: ).

Nie dał bym Ci nigdy mojego Canona 5D z glidem, steady, rigami etc.

Bo pewnie byś go lepiej wykorzystał :devil: damn...

 

Ale z chęcie zobacze następne produkcje :rolleyes:

 

Robimy filmy (a w zasadzie dopiero zaczynamy) razem z bratem, on dzierży aparat, ja potem to kleję. Zapewniam, że czysto amatorsko póki co ^^

W każdym razie, wielkie dzięki za wsparcie, no i oczywiście postaramy się coś jeszcze wydusić z tego sprzętu i robić kolejne filmy.

 

PS O 5D nawet nie marzymy :sweat: ...... wystarczyłby 600D :laugh:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał na YT to jest Twój ? Mam nadzieje, że też na tym będziesz wrzucał swoje następne produkcje bo jeżeli tak to subskrybuję bo chcę też zobaczyć progress :D Też interesuje się troche w montażu ale problem siedzi w tym, że nie mam porządnej kamery :( I póki co pozostaje mi obserwacja wykorzystanych efektów przez innych itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał na YT to jest Twój ? Mam nadzieje, że też na tym będziesz wrzucał swoje następne produkcje bo jeżeli tak to subskrybuję bo chcę też zobaczyć progress :D Też interesuje się troche w montażu ale problem siedzi w tym, że nie mam porządnej kamery :( I póki co pozostaje mi obserwacja wykorzystanych efektów przez innych itp. :)

 

Zgadza się, to nasz kanał:

http://www.youtube.com/user/EpicVisionStudio

a tu nasza strona na facebook:

http://www.facebook.com/epicvisionstudio

 

Za subskrypcję serdecznie dziękuję :) to właśnie te pojedyńcze subskrypcje są krokiem naprzód, a każdy komentarz motywacją.

 

Jeśli chodzi o kamerę, to cierpimy na to samo. Mimo, że ten Canon pozwala na nagranie czegokolwiek, to nagrania wciąż dalekie są nawet od porządnego amatorskiego poziomu. Oglądanie innych produkcji, szczególnie tych na wysokim poziemie, to dobra rzecz, bo pozwala 'mentalnie' dorosnąć do wyższego poziomu, nawet jeśli nie ma się możliwości przekładania tego bierząco na własne filmy.

Jeśli nie masz odpowiedniej kamery/aparatu, to mogę polecić jedynie montaż materiałów ściągniętych z internetu i klejenie ich w ciekawe filmy do dobrej muzyki. Przynajmniej ja tak zaczynałem i jestem z tego zadowolony, bo taka praca (choć nie w pełni własna) pozwala zapoznać się stopniowo z narzędziami do edycji wideo, wyczuć muzykę, wyrobić sobie jakąś precyzję.

 

Życzę powodzenia Tobie, ale też nam samym, bo daleka jeszcze przed nami droga ^^

 

Pozdrawiam!

EV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...