Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Cree XR-E - czy warto ?!


ZnamSieNaTym

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim,

 

szukam jakiegos niedrogiego oswietlenia, pewnie bardziej na miasto. Czytalem sporo pochlebnych opinii na temat latarek z diodami Cree. Chcialbym wydac nie wiecej niz 50 zlotych najlepiej zeby byla jeszcze jakas lampka na tyl. Wiem ze suma nie powala i nie spodziewam ze mistrzostwa swiata w oswietlaniu za taka cene ale chcialbym sie Was poradzic co sadzicie i czy warto zainwestowac w cos takiego - Cree XR-E:

 

http://allegro.pl/la...2264606462.html

 

Czy moze wskazanym byloby doinwestowac do 79 zlotych i kupic XP-G

 

http://allegro.pl/la...2264606560.html

 

Ktos w ktoryms poscie polecal takze oswietlenie Krossa ale chyba nie bylo opinii o tej lapmce, takze sie nad nia zastanawiam:

 

http://allegro.pl/la...2260005293.html

 

Na miasto roznica bylaby znaczaca?! Wolalbym jednak nie przekraczac 50 zlotych. Moze macie cos innego godnego polecenia, lepszego od tego co mnie zainteresowalo?! Dziekuje Wam za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

posiadam ta pierwsza latarkę, kupiona u tego samego sprzedawcy. Kupiłem ją ponieważ potrzebowałem małej i kieszonkowej latarki, a dodatki w postaci uchwytu na kierownice i tylnej lampki umożliwiły używanie jej na rowerze do czasu aż kupie coś innego.

Latarka daje całkiem sensowne oświetlenie z możliwością regulacji szerokości strumienia światła. Niestety nie porównywałem jej z jakimikolwiek normalnymi lampkami rowerowymi.

 

Oczywiście o 240 lumenach możesz zapomnieć, ta lampka ma ok 100 lm mimo wszystko widzisz gdzie jedziesz ;) Uważam że tej droższej nie ma sensu kupować.

Czas świecenia przy zasilaniu 3 x AAA (akumulatory sanyo eneloop)

w trybie 100% 2 godziny

w trybie ~60% 3 godziny

tylna lampka świeci słabo widzialność w całkowitej ciemności to ok 35 kroków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa @Pancernik.

Wszystko jest tak jak mówi, latarka ma ~100lm ale spokojnie da się jechać w ciemności. Za ta cenę nic lepszego nie dostaniesz. Musiałbyś trochę dołozyć i kupić jakiegoś ULTRAFIRE który jest lepszy jakościowo no i pewnie lepiej świeci(lepszy sterownik ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emitery XR-E to dość stara juz konstrukcja, sporą jej wadą jest dość duży spadek napięcia a jeszcze większą wadą jest to, że 90% lampek sprzedawanych na Allego wyposażonych jest w chińskie jego podróbki o kosmicznie wysokim spadku napięcia. Zakładając, że dostajecie oryginalny emiter o niskim spadku napięcia, to z 3xAAA, nawet jeżeli jest to Sanyo Eneloop, nie mozna wysterowac tego emitera maksymalnym prądem, no może przez kilka minut. Jeżeli producent podaje że w trybie max. lampka swieci 2h to liczymy: 800mAh / 2h daje nam prąd pracy 400mA czyli to daje nam maksymalnie 120lm (z noty katalogowej Cree). Do tego straty na optyce, dośc wysokie zapewne co da nam sporo poniżej 100lm - to wszystko zakładając, że jest to oryginalny emiter z grupy Q5. Jeżeli jest to chińszczyzna to jeszcze podzieliłbym to przez 2. Konkludując poszukaj czegoś na emiterze Cree XP-G z optyką o szerokim kącie, zasilanego ogniwem 18650. W realnym uzytkowaniu ten rodzaj zasialnia jest najlepszy i najtańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McAron, zapewne masz racje piszac o XP-G z ogniwem, jednak ja nie chce na razie wyrzucac ponad 100 czy nawet 150 zlotych. Mysle ze wystarczy mi na poczatek cos slabszego, zobacze jak sie bedzie spisywac. Po zmroku jezdze sporadycznie, rekreacyjnie...jak bede mial rzeczywiscie problem i udreke z ta XR-E to od razu wroce do Twoje posta ;)

 

Jak przetestuje to tez napisze 2 slowa dla zainteresowanych.

 

Dzieki !

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McAron, zapewne masz racje piszac o XP-G z ogniwem, jednak ja nie chce na razie wyrzucac ponad 100 czy nawet 150 zlotych. Mysle ze wystarczy mi na poczatek cos slabszego, zobacze jak sie bedzie spisywac. Po zmroku jezdze sporadycznie, rekreacyjnie...jak bede mial rzeczywiscie problem i udreke z ta XR-E to od razu wroce do Twoje posta ;)

 

Jak przetestuje to tez napisze 2 slowa dla zainteresowanych.

 

Dzieki !

Pzdr.

 

 

Jasne, kupuj bez problemu tą zoom z xr-e. Będziesz i tak zadowolony a taniej nic nie kupisz lepszego:) Testy już gdzieś widziałem, razem z pomiarem że ma realne 80lm... W ręce też miałem, dużo lepsza od SIGMA SMILUX która chodzi po 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...