Skocz do zawartości

[ad absurdum] czyli najbardziej absurdalne twierdzenia z jakimi się spotkaliście!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Co z tego ze da się to czy tamto zjechać na HTku ze 100mm? Technologia idzie do przodu i amator jadąc na fullu z większym skokiem na trudnej trasie ma dzięki tej technologii lepszą przyczepność, co się przekłada na większe bezpieczeństwo. Natomiast jeśli chodzi o zawodników z dużym skillem, zjadą na HTku 100mm, przy tym "wciągając" wielu amatorów, ale jakby dać takiemu fulla z większym skokiem np. to czas będzie miał o wiele lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym chciał, żeby ktoś mnie wziął na wzgórki do lasu i pokazał mi:

- Słuchaj stary. Ta ścieżka przez las ma 2,58cm błotka i kamienie nie większe niż 6,73cm więc możesz tu jechać swoim rowerkiem ze skokiem 80mm, ta druga natomiast została sklasyfikowana jako All-Mountain, bo nachylenie na tym drugim podjeździe przekracza 17 stopni i 4 promile, a na tamtym łuku możesz się natknąć na błoto sklasyfikowane jako "błoto-do-enduro" i trzy cegły. 

Serio? 

Po co stwarzać sobie sztuczne bariery i szufladki?

Ktoś kto kupuje taki rower doskonale wie do czego on służy, czego się po nim spodziewać i czego sam potrzebuje. 
Szczerze - to nie jest sprzęt, który mama kupi dziecku na urodziny, czy na komunię. 

Mógłby tam napisać "sprzęt do XC, ostrego XC, AllMountain, Enduro, jazdy po bułki do sklepu i szpanowania na osiedlu" i w zasadzie byłoby spoko, bo do tego wszystkiego się nada.
Paradoksalnie moim zdaniem najmniej do tego pierwszego, bo FS do XC to nie jest najlepszy pomysł świata - ale to moja opinia.


I ok, rozumiem jakieś tam głosy, że miałem 100mm, mam 140mm i teraz z górki zjeżdża mi się lepiej. 
Super. Ale podjeżdża pod górkę gorzej. 

Ja kiedyś miałem Suntoura XCR 120mm i zjeżdżałem z górki i zjeżdżało mi się fajnie. Zjechałem na PIKE'u kumpla, który miał bodajże 100mm i zjeżdżało się lepiej. Damnit. 
Niedawno zjechałem tam na Judym 63mm i zjeżdżało się fajnie. Na moim nowszym Judym 80mm zjeżdżało się tak samo fajnie, żadnej różnicy szczególnej nie odczułem. Za to na jakimś "Santurze" kumpla 100mm miałem wrażenie, że mi pourywa nadgarstki. 
Ale wiecie na czym mi się tam najlepiej zjeżdżało? Jak miałem Boxxera WC 200mm. Pełen luksus. 

Za kilka lat rowery enduro będą miały 150/180mm. Tak działa marketing. Muszą coś ciągle zmieniać, żebyśmy chcieli zmieniać sprzęt na nowszy. 

Co osoba to opinia, każdy szuka i lubi coś innego jasne. Ale nie dajmy się zmanipulować, że dwa lata temu Giant sprzedawał rowery enduro z amortyzatorem 100mm, ale w tym roku jest już 140mm, więc tamte roczne rowery już się nie nadają do enduro...

Żeby nie było. Rozumiem wasz tok rozumowania - po prostu do mnie nie przemawia. 
Pewnie kiedyś sam przesiądę się na coś o większym skoku, tymczasem może spotkamy się w tym roku w górach i zobaczymy czy moje 15-sto letnie 80mm tak bardzo niedomaga przy zgodnych z nową klasyfikacją 140mm ;) 

Pozdro, peace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzik71, dokladnie o to mi chodzi. Mnie nigdy nie zaabraklo 100 mm w naszych gorach. Oczywiscie zakladajac, ze nie latam na rowerze tylko zjezdzam :) Kiedys zjezdzlao sie ze Skrzycznego na kreche na elastomerowym amorku i V-kach a teraz ludziska boja sie to zrobic na fullu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Zjechałem na PIKE'u kumpla, który miał bodajże 100mm i zjeżdżało się lepiej.

 

Trzeba było Pke'a odkręcić na 140mm, zjechało by się jeszcze lepiej ;)

 

 

 

Za kilka lat rowery enduro będą miały 150/180mm.

 

Obecnie pojęcie "Enduro" jest na tyle szerokie że kwalifikują się rowery ze skokiem od 140mm do wspomnianych 180mm (Felt Redemption, Intense Uzzi na przykład). No i wiadomo ze im więcej skoku tym cięższy rower i trudniej podjeżdżać. Rower powinno się dobierać do tras, jakimi NAJCZĘŚCIEJ będziemy jeździć, do swojego stylu jazdy. Także to nie jest tak ze marketingowcy co roku "wydłużają" skok w endurowych rowerach, bo takie ze skokiem 180mm są dostępne od dawna, ale takie rowery są dla ludzi, którzy lubią się pobawić w DH, a od czasu do czasu pojechać na wycieczkę w góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...