Skocz do zawartości

[ad absurdum] czyli najbardziej absurdalne twierdzenia z jakimi się spotkaliście!


Rekomendowane odpowiedzi

No to z dziś.

-Witam, szukam fotelika dla dziecka mocowanego na rurę podsiodłową.

Gość patrzy na mnie jak na głupka.

-To jak są czy nie ma?

I wtedy dostaje pouczenie:

"Chcesz dziecko zabić? Kto normalny kupuje takie coś? To wymysł tych chińczyków! Jesteś pan nienormalny! "

Zatkało mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z dziś.

-Witam, szukam fotelika dla dziecka mocowanego na rurę podsiodłową.

Gość patrzy na mnie jak na głupka.

-To jak są czy nie ma?

I wtedy dostaje pouczenie:

"Chcesz dziecko zabić? Kto normalny kupuje takie coś? To wymysł tych chińczyków! Jesteś pan nienormalny! "

Zatkało mnie.

 

Ale nie zaszkodzi gdy czasem mądry głupiego zapyta po usłyszeniu takiego komentarza: " To jak Pan sobie to wyobraża? "

 

Wtedy zaczną się sypać praw-dziwy i absurdy! Czasem jednak nie warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie do końca absurd ale mnie rozbawiło ;) Wklejam opis roweru na sprzedaż:

"sprzedam zwykły rower męski- co roku oczyszczony i smarowany na wiosnę. bordowy przerzutki w manetkach. zdjęcia jutro ewentualnie wiecej Priv"

Bardzo jestem ciekawy co ktoś rozumie poprzez przerzutki w manetkach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zaplatałem w serwisie jednemu panu koło. Nie miał szprych, w sumie mi też starczyło na jedną stronę a na drugą już nie. Także od strony bębenka pan miał szprychy na 3 krzyże a od drugiej strony radialnie. No i stwierdził że tak nie może być.

 

"Bo w momencie hamowania siła dalej będzie pchać koło do przodu i jedna strona szprych na to pozwoli a druga nie i koło się wygnie". Nie pomogły tłumaczenia i pokazywanie w szosach że to częstos stosowane rozwiązanie. Koło trzeba przepleść:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie do końca absurd ale mnie rozbawiło ;) Wklejam opis roweru na sprzedaż:

"sprzedam zwykły rower męski- co roku oczyszczony i smarowany na wiosnę. bordowy przerzutki w manetkach. zdjęcia jutro ewentualnie wiecej Priv"

Bardzo jestem ciekawy co ktoś rozumie poprzez przerzutki w manetkach. :D

 

 

Gripshift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

-Witam, szukam fotelika dla dziecka mocowanego na rurę podsiodłową.

[...]

Może i koleś miał rację, ale pomyliły mu się sztyca i rura podsiodłowa.

 

Nie raz widziałem specjalistę, co miał za małą ramę, żeby mocowanie od fotelika typu Hamax zamontować na podsiodłowej i w rezultacie fotelik montował na sztycy. Na sztycy to "można" montować krótki bagażnik z maksymalnym obciążeniem 10kg. Dźwignia z ładunkiem fotelik+dziecko 2 letnie ma ramię około 60 cm i przenosi masę 20kg na siłę. Nie ma sztycy, co by to wytrzymała.

 

No chyba, że pomysł wożenia dziecka na rowerze jako pasażera, wydał się dla tego pana dziwnym. Jak miałem lat 3-5 jeździłem na poduszce przełożonej przez ramę i też się dało. Czy to było bezpieczne ? ... Raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertrobert1

Nie mogę teraz znaleźć filmiku, który jakiś rok temu widziałem na Youtube. Koleś robił testy bagażników rowerowych. Zmieniłbyś zdanie, gdybyś zobaczył jak stalowa sztyca i zawieszony na niej bagażnik z ładunkiem 20 kilo urywają komin ramy (pewnie aluminiowej) na polnej drodze. Można oczywiście założyć, że stalowa rama + stalowa obejma + stalowa sztyca stanowią o bezpieczeństwie dziecka w foteliku. Nie wiem czy masz dzieci, ale zakładanie, że "niewiele wysunięta" stalowa sztyca zapewni bezpieczeństwo, to rasowe "Ad absurdum".

 

W rurze podsiodłowej siła rozkłada się na dwie rurki (sztyca+podsiodłowa) i jest rozkładana w dużej mierze na górną rurę ramy, którą fotelik ciągnie. W sztycy masz tylko i wyłącznie przełożenie na jedną rurkę a ona działa z większą siłą na komin, który jest nacięty i przez to podatny na pęknięcie.

 

Wystawienie dziecka do przetestowania mocowania do sztycy to prawdziwe [wyraz wulgarny] i powinno się za coś takiego sztyce w [wyraz wulgarny] rowerzyście wsadzić i na niej fotelik zamontować. Dla zasady!

 

Przepraszam za nadmiar emocji w moim poście ... ale tacierzyństwo mi się udziela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę też nie rozumiem co ma ilość dostępnych szprych do zaplotu. Przecież tak czy inaczej tyle samo się zużyje.

 

Nie starczyło mi szprych na to aby z dwóch stron zapleść na 3 krzyże. A miałem aż nadmiar krótszych sprych, które mogłem wykorzystać radialnie. Dlatego zaplotłem tak jak w wielu szosach, po stronie bębenka pozostały szprychy dłuższe na krzyż  a od drugiej strony radialnie.

 

Apropo tego tematu, dzis byłem w sklepie Harfa Harysson z jednym, karbonowym, dość problematycznym dla mnie kołem na przedziwnie wąskiej piaście (wąskie kołnierze gdzie mocuje się szprychy). Jeden z mechaników, ogromny spec od kół, przynajmniej w naszej okolicy, powiedział żebym zaplótł radialnie właśnie od strony bębenka a na jeden krzyż od drugiej strony. Tłumaczył ten sposób tym że piasta ma swoją sztywność i krzyż niekoniecznie musi być po stronie bębenka.

 

Zobaczymy jak to będzie chodzić:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up, nie do końca się zgodzę, tu nie chodzi tylko o koła. Tu chodzi o cały przemysł rowerowy, nic nie ma ustalonego w miarę statusu QUO. 
Napędy: Sram robi 10sp i 11sp równocześnie (można powiedzieć że jest status QUO stały), ale shimano ledwo co 3 lata temu wprowadziło dynasys 10sp, a już na przyszły sezon XTR wejdzie w 11sp i będzie działało w systemie DynaSys II, ile w takim razie 10sp wytrzyma?
Osie: 9mm 12mm 15mm 20mm, sporo standardów cholera wie co jeszcze zostatnie wymyślone.

Rozmiar koła: 29 był na topie ze dwa lata, a teraz 650b go wypiera, a co będzie za kolejne dwa lata? Cholera wie.

Widelce: Główka Taper, 1 1/8 czy może cała główka 1,5?

 

Dla mnie ten okres jest najgorszy, aby cokolwiek robić z rowerem tzn kompletnie go modyfikować, aby nie wpaść w bagno. To jest główny powód dlaczego mam 26", napęd 9sp Shimano itp mimo iż 29era na początku roku jeszcze składałem, który miał mieć 10sp Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba ludzi omamić, żeby swoje wypieszczone, doskonale działające rowery na 26 wymienić na nowy (kupiony za grubą kasę) sprzęt, mimo, że stary mógłby śmigać jeszcze lata

MARKETING i wszystko jasne - jak zrobić?, żeby ludzie kupowali więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...