Skocz do zawartości

[rama] stumpjumper 2011 a 2012


Pablo001

Rekomendowane odpowiedzi

czy Shimano XT SM-BB91-41A będzie ok

Nie będzie pasował. Shimano nie robi suportów ani pod BB30 ani pod PF30. Jeśli chcesz używać korby z ośką 24mm w tej ramie (np Shimano) to musisz kupić suport PF30 dowolnego producenta i dodatkowo adapter zmniejszający średnicę z 30 do 24 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i potrzebna by była jeszcze korba 3x9 - tu prosiłbym o poradę, lub przejście na 2x10 SRAM x9, np z poniższą korbą: http://www.ebay.pl/i...e#ht_3705wt_954

Proponowałbym przejście na 2x10 w wersji SRAMa, jak dla mnie spięcie dwóch przełożeń z przodu z kasetą 11-36 jest w zupełności wystarczające, i nie ma co się bawić już w systemy 3x10. Przełożeń nie brakuje, mniej wachlowania przednią przerzutką, niższa masa, same zalety ;) Musiałbyś się tylko zdecydować na liczbę zębów z przodu, ja osobiście mam zestawienie 38/24, i przełożeń nie brakuje zarówno na asfaltach jak i przy podjeżdżaniu ostrych górek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3x nie ma sensu z innego powodu - tarcza 42/44 w 29-erze to bezsens, bo to tak jakby miec 47/49 w 26-ce. sens mialoby moze gdyby zrobic 3-ke z przelozeniami powiedzmy 20/28/36, tyle tylko ze to teoria, bo ani zaden producent nie robi czegos takiego, ani w domu nie daloby sie tego zrobic (bo tarcza 28 musialaby byc na srodku, a wiec rozstaw srub nie pusci) lepiej poleciec wieksza kaseta z tylu, a 2 przelozenia na przodzie wystarcza, malo tego, beda znacznie bardziej ergonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi;

 

Dzięki leo2, niby szukałem na allegro i w sieci, ale jak widać "przeoczyłem" - na razie zostanę przy tym rozwiązaniu z adapterem. A już szukałem po sklepach w USA :w00t: - co nieco znalazłem podobnych rozwiązań, no ale to tam nie tu;

 

Dzięki adapterowi będę mógł składać rower w kolejności, czyli koła są( mavic 719), rama(jest), amor (raczej rok), napęd i reszta raczej przyszły (akurat go trochę zużyję - mam rocznego slx, więc trochę szkoda się z nim rozstawać).

 

No i świat stał się piękniejszy, a teraz idę pogłaskać ramę, póki jest taka śliczna, bez ryski :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy trzeba pomagać w biedzie, takim szaleńcom jak Ty, gotowym wydać 3500zł na ramę aluminiową. ;)

A myślałem że ten 1300, który dałem za Rocky Mountain Vertex 29, a teraz nie bardzo stać mnie na resztę bajerów (suport, przerzutka, stery) to było za dużo :wallbash:

Edytowane przez leo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak..., sam się zastanawiam czy aby nie przekroczyłem tej cienkiej linii zwanej szaleństwem :teehee:. No bo kto mądry nie dość, że kupuje takie ramy to do tego jeszcze pedałuje w miejscu przez 2h. :w00t:. (a jak to moja pociecha określa - tata jeździ po piwnicy, ale nie tak po całej, tak w miejscu :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z przekrokiem nie ma problemu w tym modelu, posiadam ramę w rozmiarze 21" i jestem spokojny o to co najważniejsze dla mężczyzny :icon_wink:

No bo kto mądry nie dość, że kupuje takie ramy to do tego jeszcze pedałuje w miejscu przez 2h. .

Bardziej szaleni są tylko ci co kupują rowery złożone na takich ramach (czyli np. ja), żeby pedałować na nich przez 2,5h w miejscu (jak na razie rekord na trenażerze :icon_cool: ), ludzkie szaleństwo nie zna granic :002:

Edytowane przez TomaszB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jest dobrze, lepsze to niż palenie fajek ;) a powiedz, czy na tym bg fit testowałeś też 17.5"? I czy na L nie masz problemu z przekrokiem? To jest coś, co mnie najbardziej w specu ht martwi...

 

Z mojego bardzo skromnego doświadczenia przekrok w 29er jest inny mniejszy niż w 26''.

Cały poprzedni sezon przejeździłem na Author Instinct 29er 19'' na martonach:Bikemaraton i Powerade Susuki MTB. Zaliczyłem rózne upadki, przeloty przez kierę, salta, ale nigdy nie uszkodziłem sobie moich cennych klejnotów i nie miałem problemów z zeskakiwaniem.

 

Czemu nie 17,5'' też się zastanawiałem, ale u mnie wyszedł problem źle dobranego siodełka - było za wąskie i wchodziło mi pomiędzy kości kulszowe (a nawet dalej...) co powodowało u mnie złą pozycję. A 17'5'' byłoby przyciasne.

 

Nie no 2,5h ... , :woot: .

A i mały update, w stumjumperze nie bez powodu jest napęd 2x10, a nie 3x10,

Przy korbie na trzy blaty ostatni byłby o 1mm od widełek, więc żadnych adapterów, tylko nowy napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ostatni weekend poszalałem na nowym rowerku, fakt, że nie w górach tylko po lesie, ALE....

było zaje..e. Nareszcie rower reagował na każde muśnięcie kierownicy. Z radości mało się nie rozpłakałem ,he he :P

Mam tylko porównanie do Author Instinct 2011. Wywaliłem masę kasy i w tym roku już nie kupię szosy, bo oszczędności poszły w speca.

ALE NIE ŻAŁUJĘ,

Mogę powiedzieć, że jednak Spec to Spec.

 

Rowerek to rama stumjuper 29er 2012, generalnie osprzęt sram x9, hamulce slx (ich charakterystyka mi odpowiada), koła mawik disc 719 -waga jakieś 11,6kg. Niżej z wagą byłoby za drogo, to już jak wygram w TOTKa.

 

A i dziękuję tym którzy pomogli mi wiedzą na forum i nabial za zarażenie Specem.

Edytowane przez Pablo001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...