Skocz do zawartości

[przerzutki] Shimano Alivio vs SRAM 5.0 ESP


Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

Wypowiem się o alivio: posiadam przednią oraz tylną alivkę przy przebiegu ok 3000-tył i 500-przód nie sprawiły żadnych problemów ,chodzą cicho i precyzyjnie. Zajrzyj do działu testy ,tam znajdziesz wiele dobrych opinii o tej Shimance ,jest naprawdę wytrzymałą ,godną polecenia przerzutką. Srama nie znam więc się nie wypowiadam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam rozumiec że shimano Alivio M410 są do du**?

Miałem nadzieję, że Unibike evolution '06 to bedzie dobry wybór... Czy się mylę?

----------------------------------------

Napęd w tym rowerku:

- MECHANIZM KORBOWY

SHIMANO ACERA M341 / 42X32X22T / 170MM / OSLONA

- SUPORT

TH / 7420ST / LOZYSKA MASZYNOWE

- PRZERZUTKA PRZEDNIA

SHIMANO ALIVIO M410

- PRZERZUTKA TYLNA

SHIMANO ALIVIO M410

- DZWIGNIE PRZERZ./HAMULCA

SHIMANO ALTUS EF50-8R

- KASETA / WOLNOBIEG

SHIMANO ALTUS HG30-8I / 11-32T

- LANCUCH

SHIMANO HG40

--------------------------------------

Czy to trochę (ładnych kilka lat) posłuży bez większych regulacji?

Jeżdżę raczej długo i daleko, raz zrobilem 250km jednego dnia, a na co dzień robie 50-100km na bardzo zróżnicowanym terenie (zjazdy i podjazdy leśne, drogi i ścieżki... jednym słowem XC i bardzo słabiutki DH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od okolo 1tys km mam Alivio - zadnych problemow. Wszystko smiga jak marzenie :) Jako, ze niedawno tez troche pojezdzilem, moge tez stwierdzic ze w warunkach zimowo-sniegowo-chlapno-blotnie-ogolnieciezkich przerzutka spisywala sie bez zarzutu.

 

Odnosnie przerzutki na przod sie nie wypowiem, bo mam tam STX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam rozumiec że shimano Alivio M410 są do du**

Czemu odrazu takie wnioski ?? Ja jeżdżę na alivio i od 2300km nie musiałem jej regulować. Dlaczego tak się uparłeś z tym, że chcesz kupić rower którego nie trzeba regulować ?? To jest normalna rzecz i trzeba to robić nawet w dużo droższych rowerach. I co to znaczy "bardzo słabiutke DH" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-------------------------------------

DOWNHILL (DH) - dyscyplina ekstremalna MTB, obejmująca tylko zjazd na czas po specjalnie wyznaczonej trasie w naturalnym terenie. Zawodnicy wykorzystują specjalne rowery zjazdowe, posiadające dwa amortyzatory i szersze opony. Rowery DH mogą ważyć 15-20 kg i służą tylko do zjazdów. ;)

-------------------------------------

 

Bardzo słabiutkie DH - zjazdy ale bardzo ekstremalne one nie są. "zjazd na czas po specjalnie wyznaczonej trasie w naturalnym terenie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sra to przerzutkaniby lepsza ale alivio 05 zebrało już tyle pozytywnych opinii i niektórzy uważają je za lepsze od deorki. Też mam alivio i nie narzekam pracuje idealnie

 

Skoro zbiera pochlebne recenzje to znaczy , ze jest dobra :) A czy gorsza czy lepsza od Srama lub Deorki ?

Tego nie potrafie powiedziec :) ale z tego co czasem mozna wyczytac to z Deore jest chyba wiecej problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

myślę że mając kasę wybrałbym Srama. Jednakże Alvio robi całkiem dobry sprzęt. Chyba najlepiej wypada stosunek cena do jakości. Ale patrząc na ceny (allegro oczywiście) to za dosłownie parę dych więcej mozna mieć XT. Alivio chodzą po około 50 pln, Alivio 2006 za 89, a za 100 pln można nabyć nowe XT. Czasami gra nie jest warta świczki.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam srama 5.0 '05 i musze powiedziec, ze nie jest zla. na alivio jezdzilem i jest w sumie dosc porownywalne (ma typowe dla systemu 2:1 opoznienie w dzialaniu, ale za to jest mniejsza od 5.0 i nie lapie tak brudu). zreszta tak, jak napisal jacekkoz, w cenie 5.0 mozesz nabyc shimano xt, wiec sprzet bez porownania lepszy: http://www.allegro.pl/item88164824_nowe_pr..._promocja_.html

jesli masz wybor 5.0 vs. alivio to bierz alivio- tansze, a wcale nie gorsze. generalnie sramy jakos drogo wychodza...

ps. zreszta zastanow sie jeszcze nad kwestia manetek!

ps2.

Która z nich najlepsza: Shimano czy Sram?

na ten temat snuto juz sporo niemalze filozoficznych rozwazan na tym forum bez rezultatu :P tym razem pewnie tez do niczego nie dojdziemy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki ty masz problem z wyborem? skoro kupujesz unibike'a, a w nim taka jest...

 

W unibike jest alivio, a ja chciałbym się zkusić na shimano xt (na allegro ciut droższa (od alivio) za to w sklepie za ok. 200zł (o ile się nie mylę), tak więc chcąc w sklepie pozamieniać musiałbym ze 100-150zł dopłacić ;) a ja nie chcę dpopłacać bo nie mam z kąd kasy wziąć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jakbys chcial na SRAM wymienic, to nie dosc, ze za przerzutke bys placil to jeszcze za manetki, wiec jeszcze drozej by bylo. Nie rozumiem w czym klopot?

 

Masz alivio, bierz alivio :) Jezdze na tym dlugo i nie ma zadnych, zadnych problemow. Ostatnio po dzwonie sie troche rozregulowala, ale ani sie nie wygiela ani nic.. Ponowna regulacja trwala chwilke i dziala dalej bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz alivio, bierz alivio :)

racja, alivio to bardzo dobra przerzutka i "troche" na niej pojezdzisz, a jak kiedys bedziesz mial kase to sobie wymienisz na cos lepszego. nie od razu Rzym zbudowano :) na forum sa userzy, ktorzy zaczynali od rowerkow tej klasy co evo, juz pare lat je modernizuja i jeszcze pewnie kilka im zejdzie zanim beda mieli rowerki marzen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...