Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zrobiłem remont Gienka po 3 latach śmigania mojego (rocznik 2013).... zajrzałem do rurek i było bardzo ok. Niczym wcześniej nie zabezpieczone. Przelałem olejem i składam do kupy.

Gienek był eksploatowany cały rok .....bez nadmiernego śmigania miastowo-solnego. Raczej teren, ale każdy i w każdych możliwych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2018 o 00:59, itr napisał:

Ciekawe jak kąt i widelec czy to złoty cielec?

Ja to rozumie tak, że wydłużenie offsetu ma skompensować niepożadane efekty utraty stabilności przodu (ang. wheel flop) - w efekcie będzie to uszyty na miarę garniturek, idealnie pasujący do pozostałych katów. Ale jak będzie w rzeczywistości - się obaczy. Ciekawostka - Marek 1szy miał nominalnie stopniów 69, Marek 3ci ma ich bodajże 68 (offsety 55 mm w obydwu Markach) - i to się dośc wyrażnie "czuje" - Marek 3ci jest mniej nautralny, wymaga odrobinę dłuższego mostka.

 

W dniu 31.12.2018 o 09:19, dankams2 napisał:

Tu pytanie do tych co maja jakies doświadczenie ze stoogem, czy mk4 nie bedzie za duży?

Akurat Stooge ze swoim 18-toma calami ma mnóstwo powietrza pod klejnotami. U mnie sztyca jest wyciągnięta na 22 centy (licząc do prętów). Ale nie jestem pewien, że to akurat naistotniejszy pomiar. Może sprawdź w swoim góralu wysokość od podłoża do najniższego punktu górurki - w moim zestawie Stooge'owym jest to około 70 centów (czyli do 80 jest duuży zapas). Sam mam 84 centy przekroku w butach.

Co do długości - troszku będzie zależeć od Waszmościowych preferencji... Sam lubię (moje plecy właściwie lubią) ramy krótkie - ale nie zawahałbym się użyć jeszcze krótszego mostka i / lub odpowiedniej kiery. 

Jak coś Ci pomierzyć - to daj znaka. Do Bydzi też nie masz daleko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego pod barana znalazłem:

https://sidelineswap.com/gear/bikes/frames/368915-advocate-cycles-seldom-seen-drop-bar-bikepacking-27-5-29-bike-frame-xl

Niestety nie znam tego serwisu. Ktoś miał może do czynienia?

Nie podawałem numeru karty, ale wysyłka z USA do PL 0$?

Sprzedawca ma też konto na eBayu, tylko że tam tej ramy nie ma wystawionej. Po opiniach sprzedawca wydaje się godny zaufania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...