Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie luźne zapytanie, ponieważ ostatnio nieco bardziej uszosowiłem swojego Kaffenbacka (opony zaffiro 28c na potrzeby dojazdów do pracy) i zacząłem zastanawiać się nad wymianą framesetu na coś alternatywnego :) Pierwsza opcja to Holdswort Elan (czyli coś co mi się po prostu podoba) opcja dwa ciemna strona mocy frameset alu/carbon. Aczkolwiek zastanawiam się czy ten 1kg różnicy w przypadku framesetu jest aż tak bardzo odczuwalny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy oklejacie swoje stalowe mustangi foliami ochronnymi typu bike protection itp? Na stronach z tego typu rzeczami piszą, że do rowerów alu i carbon. Zastanawiam się czy czasami nie zrobię krzywdy ramie i czy pod warstwą folii nie zacznie nic korodować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okleiłem solidnym Bike Shieldem dolną i górną rurę ramy. Dobrze chroniła przed uszkodzeniami, nic pod nią nie korodowało, ale po miesiącach używania, zaczęła na brzegach z lekka się odklejać i puszczać brud. To wystarczyło, żeby mnie wcurwić, więc po przemalowaniu roweru nie powtórzyłem zabiegu. Stwierdziłem, że nawet gdyby folia trzymała idealnie i tak wygląda gorzej niż "rany" na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
21 godzin temu, Jarajek napisał:

Dobra cena na stalowego Dragonslayera Sport w https://bdc-bike.com 

https://bdc-bike.com/pl/p/Jamis-Dragonslayer-27.5-Sport-2017-/6856

Cena powyżej jest nieaktualna. Obecnie mają wyprzedaż 40%-50%. Dzwoniłem, dopytywałem. Jest pełna rozmiarówka. Cena 3200 zł.

Fajny tylko dlaczego znowu 27.5 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można zmienić, ale zwyczajnie nie do końca rozumiem dlaczego producenci tak się uparli żeby fajne stalowe ramy ubierać w koła 27.5. Może to wynika z mojej niechęci do tego rozmiaru, ale jak bym już miał wydać te 3,2k na Jamisa to wolał bym go dostać od razu z kołami 29'' niż bawić się zmienianie i przy okazji ponosić kolejne koszty. Niech będą i tak i takie, a klient sam sobie wybierze co mu pasuje. Tak wiem że jest też tak że to działa w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...