Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, że informujesz nas wszystkich na bieżąco o swojej prywatnej korespondencji. Dobrze trzymać rękę na pulsie.

Pozdrawiam.

Spoko cała przyjemność po mojej stronie jak chcesz to mogę cię na bieżąco informować.

 

 

 

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe drop-outy w Wolverinie. Lepiej?

 

24302270_1764430316962395_88203529023933

 

Widzę ucho na górnym widle. Są dwie opcje ciągu do tylnej zmieniarki? No i czy planujesz pasek?

P.S.

tu akurat w przeciwieństwie do wadliwego Konowego rozwiązania oś koła jest bardziej w osi trójkąta czy tam raczej na jego wierzchołku.

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do O1 Kode.
Wykombinowałem taki cosik, mam nadzieję że zadziała a przede wszystkim że haki są przyspawane precyzyjnie ... W założeniu ma to uprościć operację łatania kapcia w terenie przez ograniczenie konieczności regulacji położenia tarczy względem zacisku po ponownym założeniu koła
Jak dojdą koła sprawdzę czy mój plan ma szanse zadziałać  :).

Tymczasem foty na surowo :)

 

Pozdrawiam 

 

d83945d62470b29046754fc59793f42b.jpg

 

03bdfb8e7c037122bc8d347394fab360.jpg

 

06e2253a442b68c609be460c5545e403.jpg

 

Edit ...

 

No i standardowy szybkozamykacz ma wystarczająco długą oś aby to spiąć :).

Docelowo będę skręcał na Bolt On ... w MTB mnie nie zawiodły tak że tu też powinny dać radę.

 

 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do O1 Kode.

Wykombinowałem taki cosik, ...

 

 

Jako mniej manualnie uzdolniony (czy bez dostępu do obrabiarki CNC)  rozważałem użycie czegoś takiego:

http://pl.aliexpress.com/item/Sk-adany-Rower-Przerzutka-Tylna-Wyd-u-y-Wieszak-Hak-Ogon-Bieg-w-Rower-Na-Zewn/32841812428.html

 

HTB11rxcbXTM8KJjSZFlq6yO8FXaq.jpg

 

Wystarczy obciąć fragment z otworem na przerzutkę i dopiłować sworzeń wchodzący w ramę alby był tej samej grubości co ten z oryginalnego haka. Albo nawet przy odrobinie szczęścia dało by się takim zastąpić oryginalny hak  - wówczas kupujemy takie dwa i mamy spasowane mocowanie bez podpiłowywania. Trąca trochę druciarstwem ale może być alternatywą dla ludzików uzbrojonych w co najwyżej jeden pilnik i piłkę do metalu. Koszt, w zależności od od opcji  3 - 6 USD i trochę czasu. 

 

Uprzedzam  -  to tylko taki "eksperyment myślowy", nie sprawdzałem organolepycznie czy to zadziała.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziała ...w domyśle oś ma 10 mm więc powinno to wejść w haki Kode bez problemu.

Tylko nieco więcej się namachasz manualnie 

 

Ja mam ten przywilej ze jednak w mojej firmie się nieco prototypuje i jest dostęp do CNC.

Jak zadziała postaram się wystrugać kilka dodatkowych kosteczek. O czym poinformuje niezwłocznie :)

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak zadziała postaram się wystrugać kilka dodatkowych kosteczek.

 

Ze względów czysto estetycznych, ten zewnętrzny kołnierz zrobiłbym w kształcie koła.

 

Mam ten hak z aliexpress, który wrzucił nzg. Bardzo poprawnie jest to wykonane i trzyma deklarowany rozmiar. No i te 3 dolce, to nie majątek.

Mam w planie zastosować go w celu uprzerzutkowania poziomych haków w Gienku. Zobaczymy jak się sprawdzi, kiedy dotrze do mnie rama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ucho na górnym widle. Są dwie opcje ciągu do tylnej zmieniarki? No i czy planujesz pasek?

P.S.

tu akurat w przeciwieństwie do wadliwego Konowego rozwiązania oś koła jest bardziej w osi trójkąta czy tam raczej na jego wierzchołku.

 

 

Jeśli pytanie o pasek było do mnie, to jeszcze nie, bo operacja pasek-zdatna planetarka po zbudowaniu urbanżwirowca odrealniło się jak kupno helikopterów dla PL-armii.

Żeby jednak wyjaśnić ewentualne niedorozumienie, ten Wilkołak nie jest mój.

 

Rafale, wypatrzyłem tę sztukę na Soma Riders Group https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1764430316962395&set=gm.1961832834090967&type=3&theater&ifg=1

 

Mój Nieujawniony ma całkiem inne haki i takie sobie łączenie

38865862172_47892c74fc_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowi bracia, czy ktoś z Was ma rozeznanie w ramach dla stalowych sióstr? 

Chciałbym na bazie stalowego framesetu stworzyć rower który u nas określa się mianem crossowego, z góry przepraszam ze grzeszne zdjęcie glinu: 

viperdisclds_xl.jpg

na którym moja Towarzyszka Wycieczek mogłaby mieć pozycję zbliżoną do tej na rowerze wyżej. Czy jest na to jakakolwiek szansa? Chodzi o dość wyprostowaną pozycję, z kierownicą wyżej niż siodełko, ale też taką która pozwoli na wycieczki do ~100km. 

Inne wymagania to w sumie tylko mocowanie do tarczówek. No i kolor będzie ważny, ale to jak już będę miał mniej więcej rozeznanie czego szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat niełatwy, sam próbowałem kiedyś zrobić rozeznanie, ale poległem. 

Zalazłem tylko takie coś http://www.mtbcycletech.com/core/shop/front/prod.php?parmx=cHJvZCUzRDE2OSUyNnByb2R2cnMlM0Q0MTUlMjZsYW4lM0RH&parmz=e842eb54af56e890a506d8b3271b7cd9

ale podstawowa wersja ramy z widłem, to 600 eurasów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal dla dam - w dobrej cenie gotowiec z Berlina http://www.goldsprintshop.com/Pelago-Aristo-Outback-Complete-Bike-2017

Pelago-Aristo-Outback-Komplettrad-2017.j

 w bogatszej wersji na planetarce http://www.goldsprintshop.com/Pelago-Aristo-Commuter-Complete-Bike-2017

rama Veloheld Lane, która występuje też w wersji damskiej http://www.veloheld.de/veloheld-lane-rahmen

wyglądającej tak: veloheld-lady-lane17_1.jpg

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnym stylu mam też Genesisa Smithfield, choć tam akurat przekombonowali z rurkami. Pytanie tylko - czy rowery określane jako "miejskie" będą wystarcząco wygodne w jakąś trasę? 

Doświadczenie mam niewielkie bo związane tylko z kilkoma mieszczuchami jakich używałem ale pedałowanie było tam bardzo nieefektywne, pozycja wygodna ale z całym ciężarem ciała na siodełku. 

A crossy nawet w wersji damskiej to coś "pomiędzy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi, miałem ujawnić Nieujawnionego na wiosnę, po dopięciu projektu do końca, ale jako że niewiele się zimą dzieje, przyspieszam.

Niniejszy "noszkurka bułkowóz", jak powiedział pewien mistrz zen z Albionu, powstawał leniwie od wiosny, między Scyllą wędrowca, a Charybdą urbanowca.

A wyszło jak poniżej. Do kompletu brakuje siodła i kółek o innym zabarwieniu i z dynamem na przodku.

Ślę najszczersze podziękowania Kazafazie za podsyłkę ramy i Ivanowi za kawałek szpeju, a Wam wszystkim za pomysły i podtrzymywanie ognia szaleństwa.

Pan Srebrny vel. TheLightBlueDarwin

38252548115_9fea6e6ac9_h.jpg38425026414_72c2fd03f5.jpg24274965697_c122bb165d.jpg

  24274458757_c5c554d322.jpg24274751377_8664805a72.jpg38424826094_2ec28cd79f.jpg27357408369_f8330c8234.jpg39135344031_1dd47766dc.jpg24274683357_eb295eaa45.jpg

cały album ze zdjęciami w dużych rozm. https://www.flickr.com/photos/78633376@N06/albums/72157690477105704/with/24274683357/

Edytowane przez artoor
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...