Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

wymiana detki to widze sama przyjemnosc ;]

Jak się przyjrzycie, to odkręcam po prostu 4 śruby więcej niż w wersji z zaciskiem. Tylko tak groźnie wygląda, ale w terenie nie jest problemem. Trzeba mieć tylko klucz 15, resztę ogarniam imbusowym swoim. Mam fajny klucz płaski wielofunkcyjny, ojciec mi ostatnio podarował, niezłe cacko, lekkie, poręczne, będzie jak znalazł na dłuższe wypady. Ja ogólnie to prawie dętek nie łapie. Mam pod tym względem szczęście :)

Anarchy dobrze mówi, polać mu :) A nie sorry, on ma przerzutki ;)

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SingleBee kozak, jaram się i jaka waga, a wygląda tak masywnie. Ale piękny sprzęt, trafia w mój gust idealnie, mostek, kąty, wideł świetny choć kanciasty, nie lubię takich, to tu mi pasuje. Osprzęt to już taka wisienka na torcie. A u mnie jednak kozica drzemie dalej po zmianach i próbie umieszczuchowienia sprzętu, perełka się nie daje i pokazuje prawdziwą naturę. Wystarczy ją zostawić na chwilę pod sklepem, a już dokazuje ;)

 

kozica.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambolrambol (!) nie wkręcaj mi tu jakiś historii o procentowej zawartości stali czy omijaniu prawa rodem z kreatywnej księgowości...

rower ma mieć stalową ramę lub tytanową. Nie stalowy wideł, oski pedał i zaciski o wadze 35% roweru.

Bo zaraz odezwie się tez ktoś z zeszłego roku, że przecież miało byc 10% rowerów innych....

..a jak dostanę szału i piany na pysku to dopiszę do nieistniejącego regulaminu, ze trzeba się wykazać kwitami na minimum 5 lat jazdy na stalówce i potwierdzeniem od kardiologa o 100% (a nie 70,80 czy 50) oddaniu serca stali.

amento

 

a jak mi się ktoś pokaże "przypadkiem" na glinie albo węglu to albo kijami pogonię albo.. będziemy mieli drugi rower do cięcia i rzucania :D (a w sumie by się przydał do rozgrywek w stylu pucharowym..)

 

 

Ja bym chciał przypomnieć ideę paprykarza - to jest spotkanie ludzi, którzy do tej pory byli traktowani jak margines społeczności rowerowej i wytykani palcami pod sklepem "bo się nie znajo i majo takie ciężkie żelazne rowery".

 

:D haha dopiero teraz odczytałem ten post :D

jakie to szczęście, że nie starałem się o wejściówkę na paprykarza... przecie mam wunglowy wideł... musielibyście najpierw mnie pociąć a potem mojego cotica :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!

 

Ja z takim hipotetycznym pytaniem. Raczej nie mam zamiaru rezygnować z SS, ponieważ w moich okolicach sprawuje się to idealnie,

Ale gdybym jednak chciał kiedyś przerobić na jakąś wycieczkę mojego Unplugged'a na przerzutki to:

1) jaką kasetę mógłbym założyć na moją piastę? Jak to zmierzyć?

2) da się to prosto zrobić tak abym mógł na wycieczkę bardziej górską założyć przerzutki a domu jeździć bez??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, myślałem by wywiercić dziurę wcześniej, ale to też nic nie daje, bo obejma nie łapie pod takim kątem. Co do wydłużenia, też myślałem, ale wydaje mi się, że ten patent z adapterem hamulca jest prostszy i wytrzymalszy. Niestety nie robiłem żadnych wyliczeń, nie znam się na tym, ale po przejechaniu ponad stu km, nic nie trzeszczy i całość działa sprawnie, więc myślę jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

może sie i trzyma ale mnie estetyka by jednak spać nie dała.. (torpedo, pełne błotniki, brąz, khaki w siodełko i gripy i jest wintage)

Serio tak źle wygląda?:

nexus%2B3%2Bfina%C5%82.png 

dla mnie wysublimowany industrialny minimalizm :) I pewnie wytrzyma wieki.

Co do vintage, to też mi chodzi po głowie trochę, ale za wcześnie jeszcze :) Nacieszę się tym sportowym lukiem póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@am400d

1. Kup adapter na IS-PM pod 203mm.

2. Wymierz i zrób otwór w adapterze do mocowania ramienia od torpedo.

3. Nagwintuj pod śrubę, co by adapter z ramieniem połączyła. Pewnie bedą potrzebne podkładki.

4. Obetnij niepotrzebne ramię adaptera (to bez nagwintowanego otworu).

5. Ciesz, się, że Ghetto zamieniłeś na PRO.

 

Wersja SuperPRO:

1. Zmierz w którym miejscu otwór do mocowania IS ramy patrzy ci w ramię torpedo

2. Zrób dziurę w ramieniu torpedo

3. Wkręć w ramię torpedo śrubę z odpowiednio dopasowaną tuleją dystansową

 

 

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy widzicie, że to ramię torpedo opiera się o adapter i tworzy dźwignię, która podobno przenosi spore obciążenia. A więc pierwsze rozwiązanie PRO wymaga odpowiedniego zeszlifowania samego adaptera, i wtedy trzyma nam całość jedna śruba, połączona z adapterem, a w drugim rozwiązaniu cała dźwignia idzie już na jedną śrubę z tulejką i już sama rama pracuje. Wydaje mi się, że solidniej się to trzyma tak jak teraz. Gdzie dźwignia cała idzie na cały adapter, który jest dwoma śrubami przymocowany do ramy. Mniejsze ryzyko wygięcia mocowania ramy pod tarczę.
 

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie torpedo

 

1) kupujemy dwie obejmy klasyczne jak do torpedo jak w Romecie skladaku.

2) przykręcamy jedną przed drugą za rozpórką

3) łączymy  te obejmy kawałkiem blaszki z trzema otworami - płaskownikiem z Lirłaj Mulę albo Kiścioromy. Takiej długości żeby śrubki i ramię hamulca torpedo nie kolidowały ze sobą

4) do środkowego otworu w ww, blaszcze przyjkrecamy ramię torpedo - i wszystko powinno wyglądać klasycznie...

 

___-----_________-----___

      I     I                  I     I

___I     I_________I     I___

      I     I                  I     I

      I O I                  I O I

       \  /                     \ /

 

    _________________

    I                                I

    I_O____O______O_I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...