Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - teal to jedyne co udało mi się znaleźć. Myślałem że może za czasów świetności Inbreda miał jakaś konkretną nazwę, dla przykładu Cotic czy Trek często rozszerzają opis koloru o jakieś przymiotniki. 


No nic, pozostaje opis słowny i zdjęcie Inbreda. Druga opcja jaką zakładam do customowego ramiaka to British Racing Green - i tutaj mam już konkret ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Jakby coś Stallovego się jesienią kroiło

Obiecywałem singla gdzieś latem, ale rzeczywistość mnie przerosła - za dużo pracy, dzieci i spraw związanych z relokacją.  Wiem, że znowu zachodniopomorskie ale wrzesień/październik powinien się udać na sstalowy objazd po Puszczy Drawskiej, nocleg w Drawnie u mnie na tarasie, trawniku albo garażu albo w pałacyku znajomych jeśli nie będą mieć obłożenia, pozostaje jeszcze stanica w Drawniku nad Drawą gdzie też można poszaleć lub odpocząć...

Jeśli zaś sstalowy w tym kącie kraju-raju nie po drodze to słucham Was!

 

p.s.:   W sumie DPN rozkraczył się po trzech województwach, więc można zahaczyć o lubuskie i wielkopolskie żeby nie było że znowu tylko śledzie ;) 

Edytowane przez kazafaza
sstalovego po trzech województwach jeszcze nie było. Był pamiętny po trzech puszczach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za - niech będą trzy województwa. I październik - tak tradycyjnie, jesiennie, oby się wirusek nie rozszalał ale skoro nocleg na tarasie to lokdałny nam niestraszne ;) 

Od razu w kolejce proponuję trójstyk w okolicach Jaworzynki zaklepać na jakieś kolejne spotkanie - będą trzy państwa! No i do nas zapraszamy - ale na Krzemieniec, z racji parku narodowego trzeba wejść. 

A na wakacjach może by coś posinglować? 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy rycerze, związani obowiązkiem walki z podstępną królową Zochą Rudą XIII...czy któryś z Was wojuje w okolicach Kozichgłów?  Tych, co myszkują na Ślunsku? ;)

Mam bajka na oku a wredny gospodarz nie odda swej ukochanej w obce łapska i nie godzi się posłać jej w podróż w nieznane!  Potrzebuję zatem zdobyć ją fortelem i poszukuję młodzieńca który zwiedzie czujne oko pańskie i nie znalazłszy żadnych oznak cholery, szkorbutu czy innej dżumy porwie tę co w ślipa mi wpadła, rzucając talarami przesłanymi mu na odjazd! 

Walcie w skrzynię aby szanownego wątku nie wykolejać ;)

A dla oka ciąg dalszy lepienia HardRock’a (alias Zemsta Ivana), koła za bezcen a pasują jak ululał:

3961CEF9-7372-4E76-B0D9-A90E5DD4BDE6.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@acid1234: na dzień dobry - ani na jednym ani drugim nie kręciłem. 

Zamieć Skalnej Góry to stare geo i małe koła, pjurtrejl zaś całkiem wyluzowana geo z dużymi kołami.  Jedyne co łączy te ramy to materiał, ale różnice w jeździe będą kolosalne.  O malowanie bym się nie martwił bo albo sobie dodasz klaru (a wtedy możesz pokombinować z jego kolorem albo dodać cekinów, brokatu czy kaszy), nakleić heli-tape albo przemalować za parę lat.  Byłoby głupio pozbywać się takiego klasyka żeby wbijać w nieznane.  Lepiej znajdź Krossa w sklepie i się katnij albo kogoś kto ma i się dogadaj na przejażdżkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Muirwoods, wreszcie bez tego szpetnego seatstaya!*

Podobno zmieści gumę do 29x2.4, co robi z niego ciekawego konkurenta dla typowych MTB (patrzę na ciebie kono unit), chociaż rama ewidentnie nie jest przygotowana pod myk-myka.

Geometrycznie jest to zdecydowanie przedstawiciel szkoły umiarkowanie progresywnej, ale jak na sztywny rower to jest całkiem całkiem, 67.5 na główce i reach 475mm dla rozmiaru XL to są takie numerki, jak w moim nieco leciwym banszii prime - nie ma wstydu! 

2022 Muirwoods Color

image.png.57347d4c4d6f58f14b9eb630a43db1fb.png

* Ale żeby była równowaga w przyrodzie, dodali paskudny zastrzał podsiodłowej do górnej rury ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tu starego Muiwrwoodsa nie obrażać! :D Mnie wizualnie leży znacznie bardziej, ale nie powiem, porównałbym z nowym. 

Ja mam wrażenie że z jednej strony to jest jakiś ukłon w kierunku tych co z mieszczucha robią górala, a z drugiej strony w kierunku tych co próbowali go skrócić i podnieść - bo ma trochę genów Kentfielda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambolbambol dlatego właśnie go tu rzuciłem - bo to taki "sweet spot" geometryczny i w bonusie stalowy. Taka Dacia Duster wśród rowerów :D Nie ma co, Marin umie we wpisywanie się w trendy i pokazuje to od kilku lat.

 

35 minut temu, artoor napisał:

Marin zaczął sprzedawać framesety, i to niedrogo (np. Muirwoodsa pewien sklep w Warszawie wycenił na 1200 zł), więc warto z nim zgrzeszyć.

Hehe, dwa-trzy lata temu kompletne Muirwoodsy w posezonowych wyprz-ach dało się kupić za 1500-1800pln. Ach te czasy przedpandemiczne...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...