Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bardzo chwalę Holdsworth Stelvio, ale 38C to chyba maks co przyjmie, chociaż może i 40C Conti by wcisnął.

Gorzej z dostępnością bo PlanetX już się z niej chyba wypstrykał. 

A skoro już o niej mowa to może warto się pochwalić, bo obiecywałem dawno ale ten rok to jakaś gonitwa i wieczny brak czasu. 

Złożona jakoś na wiosnę, żeby jeździć do pracy.

Rama oczywiście nabyta dzięki pomocy niezawodnego @IvanMTB i poskładana w całość na tym co znalazłem i co było tanie - jest więc tylne koło z hamulcem rolkowym, przód - tarczówka BB5, napęd 1x9 z zębatką 38T od majfrenda, opony 37C Conti no i w sumie to tyle. 

Od czasu zrobienia zdjęcia zmieniłem mostek, kierownicę i klamki, ale kokpit (a raczej pozycja na rowerze) ciągle nie jest idealny. To rama wybitnie pod baranka albo bycze rogi (które są w planach). 

Dodam tylko że spośród kilku przełajowo/gravelowych ram z którym miałem styczność na tej jeździ mi się najlepiej. 

44790813454_b9d22c5f5a_b.jpg

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - ktoś, gdzieś widział jakąś fajna stalówkę 29er/ 27,5+ z główką tapered jeszcze w dużym rozmiarze ? L / XL ? Szukam czegoś na następny sezon i widzę tam 120-160mm z przodu :D Od biedy zostanie mi NS BIKES ECCENTRIC Cromo

Edytowane przez 3143k4r2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, 3143k4r2 napisał:

Pytanie - ktoś, gdzieś widział jakąś fajna stalówkę 29er/ 27,5+ z główką tapered jeszcze w dużym rozmiarze ? L / XL ? Szukam czegoś na następny sezon i widzę tam 120-160mm z przodu :D Od biedy zostanie mi NS BIKES ECCENTRIC Cromo

gdzies na wyspiarskim ebayu mignal mi zolty gienek tarn w xl-ce

albo Niner SIR na bogato tylko nie wiem czy w taki typ celujesz: 

https://singletrackworld.com/classifieds/advert/2018-niner-sir-9newnever-ridden-in-large/

Jeszcze kojarze ragleyowego bigwig-a na tymze samym forum ktory wisi juz dluzszy czas

Edytowane przez Grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grizzli napisał:

gdzies na wyspiarskim ebayu mignal mi zolty gienek tarn w xl-ce

Jeśli chodzi o same ramy to nie znalazłem. Od biedy ten Orange by podszedł https://www.ebay.co.uk/itm/Orange-P7-2016-large-mountain-bike-525-reynolds-steel-hardtail-650b-not-a-crush/302929786066?hash=item468805b4d2:g:RAcAAOSwoM5bzcOZ:rk:2:pf:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3,5 miesiąca nieobecności OnOne pojawił się pewnego ranka na klatce, nieprzypięty, bez większych uszkodzeń i braków. Zniknęły jedynie błotniki i gripy... Taka historia. Co za ludzie "pożyczają" sobie rower na sezon, żeby pojeździć (?) i oddają przed zimą...

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JanekTheFizyk napisał:

Po 3,5 miesiąca nieobecności OnOne pojawił się pewnego ranka na klatce, nieprzypięty, bez większych uszkodzeń i braków. Zniknęły jedynie błotniki i gripy... Taka historia. Co za ludzie "pożyczają" sobie rower na sezon, żeby pojeździć (?) i oddają przed zimą...

Może nie miał na posezonowy serwis, albo koneser stali i nie jeździ na deszczu ;)

A tak serio to nie ma co gdybać, tylko się cieszyć! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2018 o 18:10, rzezniol napisał:

@MikeSkywalker ... Pierwszy rzut szedł po 1049 ... Wyniuchali że rynek wciąga stal jak gąbka wodę.

Pozdro

 

W dniu 23.10.2018 o 18:46, MikeSkywalker napisał:

@rzezniol czyli dobrze pamiętałem że coś ponad tysiaka startowały.

Sam bym wtedy brał gdyby jeszcze były :)

Frameset Kode w dobrej cenie jest na CRC https://www.chainreactioncycles.com/pl/en/octane-one-kode-frameset-2019/rp-prod155475 
Dostawa za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był rozmiar L to bym już kupił rano :-) jest też aluminiowy Gridd z obniżką

Rozumiem że ten Breezer flat bar różni się geometrią ramy od wersji drop bar?

A tu ciekawostka na Olx, chciałem kupić frameset ale chyba się spóźniłem, to chyba wersja prototypowa :-)

https://www.olx.pl/oferta/komplet-kola-gravel-przelaj-wtb-riddler-28-700x45-asym-i23p-CID767-IDvYRgm.html

Edytowane przez mpac
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...