Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

 

Napisano 30 kwiecień 2014 - 14:33

bt-salsafargo-3.jpg

 

strasznie nieergonomiczna pozycja ;)

 

 

Mentos, zjedz snickersa i nie idź do ortopedy, tylko do okulisty skoro nie widzisz różnicy :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Edytowane przez 41hz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka kogutów skończona? W trekingu mam dirtdropa gdzie dolny chwyt jest wyżej niż wcześniejszy zestaw z prostą kierą i jak jadę to nie czytam poradników o ustawieniu kokpitów więc pewnie dlatego mnie nic nie boli. Nie widzę Panowie powodu do drwin i skakania sobie do oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsze, że matołki i matołczynie dają się prowokować jak dzieci, fun mam przedni z tego KWA (Kącik Wzaj......)  :D

Mnie buduje to że ludzie na rowerach chcą jeździć, choćby kierę z trąby słonia mieli a dziwi jak Bob napisał to koguctwo :D

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem dziękuję za opinię hamulcową :)

 

Tak w końcu mam to Surly i będę tropić czemu cos trze... Nie jeździłem jakoś dużo ostatnio tylko w czwartek ponad 100 pętla w Kampinosie hacząca o Famułki.

 

Powiem tak, uzupełnienie zestawu o tylny hamulec oczywiście zmieniło to odczucie "czystości formy"" zespolenia z rowerem " i takie tam :)

 

Jednak każdy zjazd np na Szleblowcu nad Górkami (kilka km  serfowanie góra dół po grzbiecie wydm) nabrał nowego wymiaru, puściły mięśnie nóg umożliwiając trochę więcej amortyzacji i wychylanie się za siodło. Oczywiście praca hamulca jest dość dziwna taka pulsacyjna bo nogi lekko zadzierają oponę w skida co pół obrotu...

 

100 km na ostro sztywno stalowo nawet dla mnie to jednak jest dzień pełen zajechania :)  Piorą się w głowie koncepcje opony 29+, szerokiej obręczy,  amortyzatora z przodu, jednej karbonowej ramy  i w góry i na Warszawę z miskami ekscentrycznymi, piasta wielobiegowa w wydaniu na R, itd....

 

Takie fotorelacje jak Ivana też dodają chęci na zmiany, ale może powinienem docenić że w zasadzie zakończyłem już projekt On i Ona, i można śmigać, w końcu zrobię jakieś zdjęcie bo już dawno obiecałem Kazafazie, ale do tego potrzeba jeszcze zabrać aparat :)

 

Wracając do piasty to jeżeli rzeczywiście to sprawa Bolt Onów to mam ochotę udusić tych ludzi z Surly, nie dość że żeby taką piastę zdobyć to połowę stanów trzeba było przeszukać, na mejla ze strony nawet nie dało się do nich nic wysłać, i nie wiem czy mogę konwertować to na pełną oś i czy można taki zestaw kupić  Ogólnie dokręcanie tych śrub tak żeby łańcuch nie ruszył koła jest bezsensu, dwie trzy zmiany koła i wyrobią się gniazda imbusowe :( 

 

Pozdr MP

 

A te baranki, każdemu wg potrzeb najlepiej rogami w "dżewo" ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)
jakich patentow uzywacie do instalacji drugiego bidonu?

 

1eqg50.jpg

 

 

A jak się nie zmieści, to dodatkowy bidon możesz wozić jeszcze: pod siodłem, na kierownicy lub na plecach w formie bukłaka. Ba, istnieją nawet mocowania na bidon na kapsle sterów. :) Tutaj masz kilka patentów do podpatrzenia: http://recklesscognition.wordpress.com/2009/01/13/methods-for-attaching-water-bottle-cages-without-screws-and-bosses/

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod siodlem bedzie torebka, kierownica to Mary wiec nawet gdybym tam zmiescil bidon to pewnie pod jakims pokracznym katem. Chyba sie rozejrze za tym adapterem Zefala.

Swoja droga bez sensu decyzja designerska moim zdaniem, jaki cel mogli miec w usunieciu otworow, ktore w starszym modelu byly i sie sprawdzaly? Zeby przypadkiem rama nie byla za dobra na swoja cene :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się przedstawić i na wstępie pogratulować autorowi tematu tak wspaniałej maszyny. Nie ukrywam, że całego tematu jeszcze nie przeczytałem, ale jest to lektura, którą chętnie czytam wieczorami i daje mi dużo inspiracji i wzmaga zajawkę. Z wypiekami śledzę postępy w budowie kolejnych projektów tutaj pokazanych, poziom master :) Zaraziliście mnie pasją do stalowych 29 i zaplanowałem, że w przyszłym roku sobie taką złożę. Jednak w tym roku na allegro wyczaiłem nowego (podobno sprzedawca ma jeszcze 50 szt. :) Krossa Unplugged SS w cenie 2000zł bez pedałów, tyle zadeklarował się sprzedawca może zejść z ceny. I tu moje pytanie do was, bo na necie jak przeglądam to opinie są mało szczegółowe.
1.Czy ktoś z was jeździł na tym rowerku?
2.Jak pod względem kątów ta rama wygląda i przekłada się to na jej prowadzenie?
3. Mam 183cm wzrostu, więc rozmiar jedyny dostępny 19cali, będzie w sam raz?
4. Czy mimośród tam zastosowany faktycznie jest tak niewygodny w obsłudze? Słyszałem, że śruby wyginają jego aluminiowy element i utrudnia to precyzyjną regulację.
5. Rower był z tego co pamiętam wypuszczony do sprzedaży w roku 2008 jakoś, więc już 5 lat sobie leży co najmniej w pudełku i ciekawi mnie, co w takim wypadku z częściami się dzieje, jak wytrzymały to opony, hamulce i aluminiowy widelec?
Będę wdzięczny za ciekawe wypowiedzi. Pozdrawiam.
 

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Serwus

Cieszy "nawrócenie" na jedyny słuszny materiał. Co do Unpluggda - fajna stal, fajna cena ale:
- ogon długi ( z tego co pamiętam koło 450mm) - i jeśli nie jesteś zawodnikiem, nie łamiesz roweru w slalomach między drzewami co 50 cm to będzie ok, w innym przypadku zapomnij *

- tylko jeden rozmiar był więc mam nadzieję że się wpasujesz, sprawdzę ile miała górna rura - jak jest koło 600 -605 to powinieneś być zadowolony

- tak, mimośród skrzypiał i śruby puszczały ale na to też są metody, na pocieszenie nawet mimośrody w Ninerach puszczają (istotna kwestia - kąt ustawienia) a inne skrzypią (szczególnie te rozpierane)
- kąty sprawdzę w domu jak chcesz (mam ten artykuł z bB)
- 5 lat leżenia ramy -jeśli tylko w dobrych warunkach stała - nic jej nie zaszkodzi. Wielu z nas używa rowerów 25-30 letnich z byle jaką przeszłością i nadal to dobrze się trzyma.
- rower miał z tego co pamiętam wideł alu - weź poprawkę, że warto go od razu zmienić na stal lub węgiel.

Teraz dwie kwestie

- daj linka do aukcji -jeśli rowerów jest tak dużo może ktoś jeszcze skorzysta
* dla zdeterminowanych - stal dobra, rama dobra (ale ciężka z tego co pamiętam) a ogon długi - zawsze można go skrócić czy to u Rychtarskiego czy np Kajaka -warte rozważenia
 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 2000zl złożysz sobie coś lepszego na stalowej ramie. Pod koniec roku za niewiele więcej były Kona Unit.

Masz jakiś konkretny set na myśli? Bo jak tak składam sam, to wychodzi drożej, a czy lepiej, raczej nie. Kony unit widzę najtaniej po 3000zł. To różnica spora. Gdzie widziałeś ją taniej i o ile?

 

 

Serwus

 

Cieszy "nawrócenie" na jedyny słuszny materiał. Co do Unpluggda - fajna stal, fajna cena ale:

- ogon długi ( z tego co pamiętam koło 450mm) - i jeśli nie jesteś zawodnikiem, nie łamiesz roweru w slalomach między drzewami co 50 cm to będzie ok, w innym przypadku zapomnij *

- tylko jeden rozmiar był więc mam nadzieję że się wpasujesz, sprawdzę ile miała górna rura - jak jest koło 600 -605 to powinieneś być zadowolony

- tak, mimośród skrzypiał i śruby puszczały ale na to też są metody, na pocieszenie nawet mimośrody w Ninerach puszczają (istotna kwestia - kąt ustawienia) a inne skrzypią (szczególnie te rozpierane)

- kąty sprawdzę w domu jak chcesz (mam ten artykuł z bB)

- 5 lat leżenia ramy -jeśli tylko w dobrych warunkach stała - nic jej nie zaszkodzi. Wielu z nas używa rowerów 25-30 letnich z byle jaką przeszłością i nadal to dobrze się trzyma.

- rower miał z tego co pamiętam wideł alu - weź poprawkę, że warto go od razu zmienić na stal lub węgiel.

 

Teraz dwie kwestie

- daj linka do aukcji -jeśli rowerów jest tak dużo może ktoś jeszcze skorzysta

* dla zdeterminowanych - stal dobra, rama dobra (ale ciężka z tego co pamiętam) a ogon długi - zawsze można go skrócić czy to u Rychtarskiego czy np Kajaka -warte rozważenia

 

chętnie się dowiem jakie ma kąty :) Zaniepokoiłeś mnie tym trzeszczeniem mimośrodu, nie lubię jak mi trzeszczy coś, piszczy itd. Z drugiej strony to wygodna opcja się wydaje w porównaniu z hakami poziomymi, pytanie na ile wygodniejsza. W praktyce nigdy nie używałem. Ciekawi mnie czy na każdym przełożeniu da się wybrać łańcuch tym mimośrodem.

O stan ramy tak się nie martwię mocno, bo ją sobie obejrzę dokładnie, ale hamulce opony, dętki to już trudniej sprawdzić na oko.

Widelec przedni alu podobno daje tu radę, więc chwilę bym się na nim pobujał właśnie ze względów finansowych, przezimował :)

 

Link do aukcji:

http://allegro.pl/sport-i-turystyka?string=unplugged&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&department=wszystkie+dzia%C5%82y

 

Rychtarsky też mnie ciekawi, pytanie jaki jest koszt zrobienia ramy u niego, ty chyba taką zamawiałeś, prawda? Możesz zdradzić cenę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Rychtarski raczej nie zrobi Ci ramy :( Dla niego gdy 98% ram jakie robi to szosa lub przełaj ściąganie rur pod mtb, ustawianie stołu itd.. najnormalniej mu się nie chce/nie opłaca. Ale to słyszałem ja (jeszcze z 3 miesiące temu), może trzeba zadzwonić, zapytać. W sezonie na pewno będzie ciężej bo roboty mają od groma. No i na pewno dużo łatwiej u niego coś przerobić. Cena ramy? No cóż, ja za Sarnę z widłem zapłaciłem 2750zł.
Kajak bierze podobnie lub nawet teraz więcej (Maciejas "z pewnego powodu" z nim o tym ostatnio rozmawiał - może uzupełni)

Odnośnie roweru - zawsze masz możliwość zwrotu jak by opony były popękane (bo tego najbardziej bym się obawiał).
Co do poziomych vs mimośród? Sam nie wiem, mam w domu obie (ale tylko na poziomych jazda). Moim bardzo skromnym zdaniem - wersja poziomych ja kw ostrym (tak mam w sarnie) jest najlżejsza i najtrwalsza z tych dostępnych. Problemem jest ustawianie hamulca i przerzutki względem osi koła. No i wyciąganie jest wk...
Mimośród daje fajne minimalistyczne haki a dla takich zboczków jak ja pozwala na ustawienie suportu nisko. Ale swoje waży i ja kczytam -sporo ludzi ma z tym problem (Ale jak pisałem - kwestia w jakim położeniu ustawi się suport)
A haki poziome jak w Unicie czy Romku są najwygodniejsze, dają pełną regulację ale swoje ważą i jak nie raz zauważyłem u współtowarzyszy - potrafią puścić (jak ktos nie ma śrub regulujących napięcie)

Mnie osobiście tym unplugdzie nie podobają się: wideł, hamulce (to już zdecydowanie wolałbym bb7 albo jakieś tanie shimaniaki), długość ogona, mimośród. Pytanie czy za 2 tys, lub trochę więcej nie udało by się czegoś złożyć, kupić jesienią?


Kurcze.. z drugiej strony - dwa tysiące a masz gotowy ze sklepu rower na gwarancji (hehehe jak by Ci amor albo przerzutki padły hehe), kupujesz, wsiadasz, cieszysz się lub przeklinasz. I teraz a nie na zimę. hmm trudna decyzja

To zapewne znasz: http://testy.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,kross-unplugged-ltd-2007:1

N
o i mała errata tego co sam napisałem: ciężka rama? 2545 gramów jak pomierzyli chłopaki z gazety niczym nie odbiega od takich ram jak ononka, gienek, roman czy nawet eccentric (a ten jest pod 650b). Zatem - jak na moje gusta za dużo, ale jak na tę cenę (sama rama eccentricka kosztuje 1500zł) - świetna.

 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładna cena za ten set z widelcem u Rychtarskiego. Ale jak patrzyłem na zdjęcia to niewiele przepłaciłeś, a pewnie jakbym pojeździł, to powiedziałbym że nic ;) Wychodzi na to, że opłaca się z Anglii bardziej sobie coś sprowadzić, może Genesis jakiś, z widelcem set, albo surly? Poluję na rometa tego, ale coś ciężko. Ta ramka Krossa nie jest tak ciężka wcale z tym mimośrodem, według danych ok. 2,5kg. Ja chce singla złożyć, więc wyciąganie koła przy poziomych to dla mnie nie problem. Wiele lat na takim jeździłem i lubię to rozwiązanie. Też mi się nie podobają widły i hamulce w tym krossie, ale na początek by styknęły, właśnie ze względu na brak alternatywy.


 


Kurcze.. z drugiej strony - dwa tysiące a masz gotowy ze sklepu rower na gwarancji (hehehe jak by Ci amor albo przerzutki padły hehe), kupujesz, wsiadasz, cieszysz się lub przeklinasz. I teraz a nie na zimę. hmm trudna decyzja


To zapewne znasz: http://testy.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,kross-unplugged-ltd-2007:1

właśnie o to chodzi, że jak się rozważa warianty różne, to nie jest taka zła opcja z tym Krossem. Zwróciłeś uwagę, że w artykule bikeboard są inne śruby do mimośrodu. Na imbus, a na zdjęciach w aukcji tego sprzedawcy, płaskie sześciokątne. że polecę klasykiem, przypadek? nie sądzę ;)

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)
Kony unit widzę najtaniej po 3000zł. To różnica spora. Gdzie widziałeś ją taniej i o ile?

Tutaj stoi Unit z 2012r. za ~2 klocki, tylko niestety chyba będzie dla Ciebie za duży/długi. Ja z takim samym wzrostem jak Twój, jeżdzę na 19-stce z 2013 i dla mnie jest idealnie, choć widziałem na mtbrze, że ludzie naszego wzrostu biorą 20-stki i zakładają krótszy mostek.

 

Edyta: ups, sorrewicz to cena za sam set: rama + widelec...

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Adamos - kto jak kto ale Ty umiesz szukać! Wynajdź mu 19" ;)
Co do mimośrodu - na moje chłopskie płaskie czoło - jak ustawisz suport "na godzinie" między około 12,30 a 14,30 to co ma się luzować? pod samym naporem nogi napęd będzie się naciągał a nie poluzowywał. 
Ale po prawdzie - rozwiązanie z dwoma śrubami wkręcanymi prostopadle do suportu nie wydaje się najlepsze (osobiście wolałbym albo ninerowy albo zaciskany jak np ten)
YM5T3.jpg

A co do Romka -sam bym kupił i mocno naciskam Kolegę Kazika bo ZDECYDOWANIE za małą sobie kupił ale on w zaparte idzie ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...