Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, rambolbambol napisał:

Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze [...] metalowych błotników o odpowiedniej szerokości. Jakby ktoś wiedział o takich 60mm+ pod koło 29 cali metalowych to proszę o kontakt. Błotniki z PCV czy winylu uznaję za niegodne.

Też się rozglądałem za błotnikami do mojego mJurka (M), ale o ile miejsca jest sporo nad przednim kołem, to przy tłystym kapciu na zadzie - słabowicie. Z Ikonem 2,2" nie ma szans na jakiś sensowny i ciągły błotnik. Zaczynam rozważać druciarstwo z cięciem w stylu błotników do szosówek. Póki co jeżdżę z jakimiś polipropylenowymi, zwijanymi dupochronami i szlocham.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jendrzych napisał:

Zaczynam rozważać druciarstwo z cięciem w stylu błotników do szosówek. Póki co jeżdżę z jakimiś polipropylenowymi, zwijanymi dupochronami i szlocham.

Drutuj drutuj. Ja mam SKS Velo 65 Mountain 29. Tył przedłużony kawałkiem jakiegoś błotnika ze szrotu. Ale mieści opony 29x2.0, nie wiem jak z szerszymi. 

Z minusów po czasie - ubolewam nad przewężeniem tylnego błotnika, bo trochę rozpryskuje się tam błoto. A też przez to że nie jest to jeden ciągły błotnik to i nie przelatuje ono tak ładnie poniżej mufy suportu. Próbowałem SKS Edge AL, ale nie pamiętam czemu zdemontowałem. Chyba się telepały w terenie, dzwoniły o nie kamyki, i może jeszcze coś innego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalkerkłopotem z jakim mierzę się ja i @rambolbambol, jest znikoma szerokość między oponą a rurkami tylnego trójkąta, oraz mała odległość między oponą a rurą podsiodłową.
Nawet przewężenie rodem z SKS Velo 65 Mountain 29 może być niewystarczające.

 

Edytowane przez jendrzych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale popatrz sobie dokładnie na ten błotnik. Przecież on może "kończyć się" dość wysoko, zawsze można go nieco dopasować/ustawić/przyciąć. Wtedy najważniejszy punkt, czyli solidny dupochron masz zapewniony. 

Chcesz mieć dodatkowo suche buty czy korbę i okolice suportu pozbawione piachu i błota - pozostaje druciarstwo, albo z cienkich błotników, albo z tych z grubej folii, albo z puszek po piwie, albo wycinanie z tych płaskich błotników mocowanych pod dolną rurą, cokolwiek, kwestia zamocowania tego do błotnika będącego dupochronem i złapania w okolicy mufy do rury sterowej jakimiś opaskami. 

Czerwony - błotnik MTB, szeroki, właściwy dupochron. 

Niebieski - przymocowany równolegle do rury podsiodłowej błotnik w stylu SKS Mud-X 

image.thumb.png.c17c15e385e57eb77d4a375ea65506c3.png

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja w tej tutejszej społeczności prawiczek, więc może krótko...na chwilę obecną Stanto Sherpa gen1 ale wraca temat zmiany na coś co przyjmie 29+... czy mogę prosić aby wskazać drogę gdzie iść gdyż wychodzi że 29+ - R.I.P.

Aktualnie:

 

temp0.jpg

Edytowane przez KryMar1983
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za nadchodzące pytanie, ale nie wiem na ile kolega jest koszerny - musi być stal? :D 
Jeśli nie, to Trek Stache jest bardzo fajną opcją pod 29+, przede wszystkim w miarę bezproblemowo dostępną w PL. 

A jak musi być stal, to albo kartkuj za nówkę, albo szykuj się na polowanie - od ręki raczej nic nie dotaniesz. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...