Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Czółko!

Rozmyślam nad sprzedażą mojego Konia (dla ścisłości - Kona Unit 2015 rozmiar 19") z racji zakupu Primala.

Rower przyjechał do mnie zza wysp sprowadzony przez kolegę Kovala (pewnie parę osób zna) 2 lata temu. Zmienione w nim wtedy były następujące rzeczy:
- napęd z singlowego na 1x10 na Shimano Zee z kasetą 11-36, a z przodu koronka 32T Narrow-Wide Superstar Components
- hamulce z Avidów BB7 na Shimano SLX
- gripy z fabrycznych na lock-ony od Superstara

Podczas mojego użytkowania przez 2 lata zostały wymienione:
- siodło na jakiś model Bontragera
- łańcuch ;p
- piasta tylna na Novatec NT-D042SB - fabryczna z Joytecha miała jakieś wżery więc wymieniłem
- łożyska suportu na maszynowe Accent BB-EX PRO
- stery z fabrycznych osadzonych na wianuszkach na maszynowe Octane One Warp ZS44
 

W Koniaku są zamontowane przesuwne haki. W lesie nie ma sobie równych, a na asfalcie czasem goniłem szosowców ;p Generalnie napęd jeszcze trochę pojeździ - łańcuch nie jest wyciągnięty, a jak w zeszłym roku w lato zakładałem nowy to kaseta ochoczo go przyjęła. Hamulce hamują, choć prawdopodobnie aby wycisnąć z nich całą moc przydałyby się nowe tarcze - ale to moje domysły. Wbrew temu co myślałem kiedyś klamki nie ciekną, ostatnio zwyczajnie je odpowietrzyłem w jakieś 30 sekund. Większych ognisk rudej nie zaobserwowałem, poza małymi odpryskami przy hakach i na górnej poprzeczce w okolicach otworu pod montaż błotnika. Nie cierpię jeździć w deszczu więc nie była niepotrzebnie narażana na rdzewienie. Rower był także regularnie myty. Zasadniczo, jakby ktoś miał chęć wsadzić do przodu piastę na maszynach i przerobić na singla to otrzymałby niewymagający serwisu wszędołaz.

Approve od kolegi @akkwlsk mam, rower oglądał i polubił.

Powiedzmy 2800zł. W rower wpakowałem naprawdę mnóstwo czasu i pieniędzy, był moim oczkiem w głowie przez ostatnie 2 lata.
Na wszelkie pytania z chęcią odpowiem. Rower można obmacać w Knurowie pod Gliwicami. Załączone zdjęcia są sprzed 2 lat - oprócz wymienionych wyżej nic się nie zmieniło. Jak będzie warun to zrobię aktualne zdjęcia.

IMG_10420005.JPG

IMG_10380001.JPG

Edytowane przez Kreick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 11/03/2018 o 21:05, Mentos napisał:

że mu się wziął złożył wideł pod ramę?

Paaanie, ale toć to Wound Up jest... https://woundupcomposites.com/products/

Forek o tej samej, niezmienionej konstrukcji od chyba 30 czy cuś lat :)

On pewnie tego Rychtara to przeżuje, wypluje i pokula się dalej...

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Koledzy na Koniach - zabezpieczacie jakoś "półkę na błoto"?

kona-unit-218174-1-17.jpg

Trochę mnie boli że po każdej jeździe w terenie (ale nie tylko) trafia tam cały syf z opony. Czy podciągnąć jakiś błotnik do wysokości obejmy sztycy czy może coś krótszego i minimalistycznego wystarczy? 

Dać błotnika kawałek to nie grzech, a na pewno mniej błota będzie się tam zbierało. Jakie koła masz w tej Konie? 27,5 czy 29. Sporo miejsca widzę miezy kołem a ramą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29, na zdjęciu sporo miejsca, u mnie o połowę mniej. Sam nie wiem co lepiej będzie wyglądało - czy kawałek klasycznego błotnika czy jakaś rzeźba z cienkiego plastiku, coś będę tworzył z kanistrów po płynie do spryskiwaczy czy tanich desek do krojenia ale może nie ma potrzeby wyważać otwartych drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim On One inbrid Inbred mam w tyle  pełny błotnik. Ale jeżdżę nim praktycznie codziennie przez cały rok i do pracy było by głupio przyjechać pochlapany błotem. Mam zwykły klasyczny błotnik pod szerokie koło. sprawdza się. Jak mało miejsca miedzy błotnikiem a kołem to lubi się to zapchać np mokrym klejącym śniegiem połączonym z błotem. Tak miałem w innym rowerku.  Ale to trzeba spraktykować samemu bo tak sytuacja przytrafiła się raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Inbred nie ma tu nic do rzeczy, bo nie posiada półki na błoto. W starym Unibike miałem kawałek dłotnika na klips wpięty w dół rury podsiodłowej i dokręcony do suportu. Było to bardziej, żeby chronić przednią zmieniarkę, ale będzie to dobry shit-shield dla półki...

Wyglądało to-to dyskretnie i dawało radę.

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...