Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

trzeba dowinąć potrójną warstwę owijki na Barana i wyważenie optyczne przodu się poprawi,

taka stylistyka w Ameryce

albo pokochaj albo rzuć

sztywne jak pal Azji

ZAPYTANIE

Ktoś wspaniałomyślnie wrzucił zdjęcie aluminiowych wkładek, coś jak napinacz, osi tylnego koła, z gwintem na przerzutkę do tylnych poziomych Haków np w Inbredzie.

Towar był z Chin i był link do sklepu... Czarne, czerwone, ładuję strona po stronie tematy SS, Romet i Nietypowe i jak by się w studni zapadło,

Pamiętacie ? Albo jak to się nazywa po angielsko chińsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2017 o 20:40, anarchy napisał:

Czy to nowinka na jeden sezon dla najbogatszych czy może nowa droga w technologii włókien - to się okaże
Można się zastanawiać czemu o włóknach węglowych w stalowym wątku, ale okazuje sie, że znów żelazo może uratować świat ;)

ps: pytanie  - a co na to Ruda? :)
 

z pewnych zawodowych doświadczeń mam zauważenie że stalą wzmacnianie plastyku jest nienaj naj gdyż jak działają naprężenia długo i namiętnie to się łaczenie w końcu rozdziela i  gdy moduły sprężystości są inne to w końcu się rozkrusza  "plastyk, tworzywo , sztuczność, żywica", dezintegracja przyspiesza!

Jak to jest ze stalową nicią w węglu i żywicy nie wiem, niech testują prolongo.

Zełazobeton, jest dobry ale nie do produkcji rowerów, ale żelazokarbon może będzie lepszy.

Wydaje mi się że ciekawe było by na rynkach snobistycznych wbudowanie złotej nici w karbon oplatający warstwy wierzchniej złoto złoto złoto, :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie. 

Może pozornie  "nie z tej ziemi" pytanie. Bo o stery idzie. Jest jakiś patent aby połączyć zwykły widelec tzn 1 i 1/8 cała z główką taperowaną? Pytam bo myśli się kręcą wokół zakupu Cotica http://www.cotic.co.uk/product/solarisMAX#bike

Coraz więcej stalowych, nowo produkowanych ram ma już takie główki. A ja ma widły stare ale jare (Martzocchi).

Z góry podziękował za podpowiedź i pozdrawiam. Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, itr napisał:

Towar był z Chin i był link do sklepu...

Mówisz, masz: https://www.aliexpress.com/item/Folding-Bicycle-Bike-Rear-Derailleur-Modified-Hanger-Outside-3-Speed-Tail-Hook-Converter/32835501745.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.iQOmSy

Tylko trzeba go trochę podpiłować, bo ten wystający element skutecznie blokuje możliwość napięcia łańcucha.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12/30/2017 o 22:31, bladawiec napisał:

Widzę, że są całe stery razem z redukcją. 

Te "redukcje" to w istocie są bieżnie (redukcyjne) więc muszą pasować do konkretnego modelu (wymiarów) sterów (dolnej miski). Weź też pod uwagę, że Solaris ma główke w standardzie ID44 - co oznacza, że musisz dobrać odpowiednie stery, a nie dowolne stery jakie podlinkowałeś (inaczej ich nie osadzisz w główce).

Faktycznie warto kupić komplet sterowy wraz z dodatkową bieżnią - tak by w przyszłości można zamontować stery tapered.

Jako, że ostatnio robiłem risercz - to podpowiem, że akurat do ID44 nie ma takiego wielkiego wyboru - albo FSA, albo CaneCreek, Hope, albo ewentualnie Superstartcomponents, UberBikeComponents, no albo Nukeproof. Z tych wszystkich - FSA nie było dostępne, Superstart i UberBike tylko w specyficznych kolorach, CaneCreek i Hope zabijał ceną - najkorzystniej wyszedł Nukeproof.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2017 o 16:05, Roballinho napisał:

Z tymi sterami to już faktycznie galimatias się robi. I nie tylko ze sterami. Oś tylnej piasty też inna niż mam koła, które sobie niedawno poskładałem i tył jest na piaście 135x10. Dzięki za podpowiedź. Jak możesz podać linki do przykładowo pasujących sterów to bardzo bym prosił. Przypomnę tylko, że mam zwykły widelce tzn z prostą rurą 1 1/8.

 

 

Edytowane przez bladawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...