Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

....nie wytrzymałem i pojechałem przed obiadem na miejscowe wyrobiska ;-) 18b09cf5.jpg81530a2c.jpg4eb6d439.jpgd6e98dde.jpg

Dlaczego tak późno wlazłem na 29... nie wiem, ale odkrywam rower na nowo. Zwrotność w tej konfiguracji wzorowa, trzymanie w błocie i podjazdy SUPER. Same +, a jest mały minus nie mieści się (720) między drzewami- piękna gleba z 10 metrowym kulaniem w liściach ;-))))) A przełożenie 34/34 to wcale nie jest tak miękko.... w górach może być ciężko. W moich Tarnogórskich dolomitach styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Robię z inbreda mieszczucha, chciałbym zamontować sks tyle że rama nie ma nawet poprzeczek żeby pokombinować z obejmami, macie jakieś patenty żeby coś teges ale nie trytytki, będę wdzięczny za pomysły.

Będę śledził projekt, bo ciekaw jestem jak się Inbred na szosie sprawuje i czy w porównaniu do Pompino jest lepiej, gorzej bądź da się żyć  :thumbsup:

 

Co do mocowanie błotników to polecam uchwyty do rur typu p-clip. Bardzo uniwersalne do takich zabaw.

Poprzeczkę robiłem z 3 uchwytów - 2 na końcach, pomiędzy nimi kawałek gwintowanego pręta robiący za poprzeczkę a na środku pręta trzeci uchwyt prostopadle do tych dwóch - i do niego przykręcony błotnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kolejny Mount Everest osiągnięć kitajskich indżynierów z Fabryki Tytanu Wszystkiego Możliwego z Tu Penka Rama. :teehee:

PS. chociaż kiedyś zauważyłem, że niektóre wyspecjalizowane rowery do stuntu w ogóle nie mają/nie używają tylnego hamulca, to ta rama z pewnością taką nie jest. :)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie cycusie co można na rurce przykręcić i mają piwot od V hamulca ... To jakby ktoś to ogarnał.... To może być fajowniczo...tylko czy coś jeszcze z geo nie jest w pijanym widzie poukładane... ciężko powiedzień... tytan jest ponoć przerektumolowany...Chociaż radziecki tytanowy szpadel był przecudny ... taki leciutki,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to na tych najstromszych podjazdach koło zaczyna z lekka buksować a to znaczy, że jest ciut miękko?

 

Prezesso, a to nie znaczy przypadkiem, że za bardzo się do przodu przesuwasz i odciążasz tył?

 

Co to tego doboru przedniej koronki preferuję podejście, aby zamiast długiej dyskusji w internecie zebrać opinie zaufanych i doświadczonych osób (oraz moją), a potem wziąć którąś z dostępnych zębatek (ew. pożyczyć), założyć i pojechać testować.

Edytowane przez adriansocho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę śledził projekt, bo ciekaw jestem jak się Inbred na szosie sprawuje i czy w porównaniu do Pompino jest lepiej, gorzej bądź da się żyć  :thumbsup:

 

Co do mocowanie błotników to polecam uchwyty do rur typu p-clip. Bardzo uniwersalne do takich zabaw.

Poprzeczkę robiłem z 3 uchwytów - 2 na końcach, pomiędzy nimi kawałek gwintowanego pręta robiący za poprzeczkę a na środku pręta trzeci uchwyt prostopadle do tych dwóch - i do niego przykręcony błotnik. 

Nie robię z niego szosona, moja wizja mieszczucha to koza na grubych kapciach z bagaznikiem, blotnikami i dzwonkiem, zupełnie nie rozumiem parcia na rower w stronę szosowego bo ma być w miasto. Swoja droga przydalby sie dział dla komuterów.

Zawiodę Cię również w temacie porównania, na Pompino nie siedziełam, kiedyś kilka km zrobiłem na Pompetaminie ale nie zdobędę sie na porównanie, inne rowery i za mało czasu na jakiekolwiek sensowne obserwacje, uważam że trzeba pojeździć zeby taki test dobrze napisac.

Obejmy zastosowałem do ramy Unpluga, sa poprzeczki, do Inbreda pasuje mocowanie..lampki, jak założe blotniki to dam fote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...