Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

...wiesz to co jest teraz modne (standardowe) nie koniecznie jest uzasadnione. Zrób test ze stoperem na tym samym zjeździe (ja zrobiłem) i sprawdzisz sam. Ja nie mówie o wiedzy książkowej.... Czym lepsza przyczepność opony tym jej większa hamowność ( można by to opisać wgryzaniem się jej w grunt). a fenomen fatbika to papka marketingowa na którą się wydaje grube miliony dolarów... na rynku musi się coś dziać żeby się interes kręcił.

Fatbike to tylko i wyłącznie rower do zabawy i tak go trzeba traktować. Producenci próbują nam wciskać że musimy mieć rower MTB, szosowy, turystyczny i fatbika.

 

Kazafaza czy jazda na 3 calowym kapciu jest łatwiejsza ??? jeździ ci się lżej??? jak rower się toczy??? czy poza lepszą kontrolą trakcji są jakieś plusy??? konfort.... czy nie jest to opłacone o wiele większymi oporami --siła potrzebną do napędzania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeździsz po takim terenie gdzie opona 2.1 Ci wystarcza. Mi się wydaje że przy cięższym zastosowaniu lepiej wypada opona szeroka, nie wyobrażam sobie jazdy na 2.1 w błocie po piasty, korzeniach, kamieniach itd itp a tym bardziej przy szybkich zjazdach gdzie szeroka opona daje dużo przyczepności, bezpieczeństwa i kontroli nad rowerem. Szeroka opona zapewnia też komfort jazdy przy rowerze całkowicie sztywnym, jest wtedy mięciutko i przyjemnie ;]

A tu się zgodzę że fat rowery to szit marketingowy straszny ;] 

Z mojej strony to koniec podobno jest temat gdzie można wylewać swoje żale na takie tematy ;]

 

Tzn wyobrażam ja jestem w stanie sobie wszystko wyobrazić :]

 

Edytowane przez kazik80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....w enduro i dh mógłbym sie zgodzić , ale przy 29 " singlu stalowym Nie ;-) Ekstremalne warunki.... błoto i śnieg ...toć tam zalecane są opony nieco węższe niż 2,4 o rzadkim acz wyraźnym bieżniku aby się nie zalepiały i nie zapychały błotem prześwitów w ramie..... ale masz rację nie ma co tego ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Fatbike to tylko i wyłącznie rower do zabawy i tak go trzeba traktować. Producenci próbują nam wciskać że musimy mieć rower MTB, szosowy, turystyczny i fatbika.

 

Pytanie tylko, czy objechanie obu biegunów na rowerze można nazwać zabawą. :)

 

Fatbike należy traktować przede wszystkim jako rower zadaniowy, eksploracyjny, mogący wjechać w taki teren, gdzie opony w rozmiarze 2.1 mógłbyś co najwyżej jako osłonę chainstay'a potraktować.

 

Ale do zabawy oczywiście też... :teehee:

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazafaza czy jazda na 3 calowym kapciu jest łatwiejsza ??? jeździ ci się lżej??? jak rower się toczy??? czy poza lepszą kontrolą trakcji są jakieś plusy??? konfort.... czy nie jest to opłacone o wiele większymi oporami --siła potrzebną do napędzania...

Łatwiejsza? Łatwo to się zawsze wytaczam w rejs a po parukilo jak jest ciężko to znak że dobry wyryp nastąpił bez względu na sprzęt ;)

 

Jak rower się toczy? Płynie jak Cadillac, zamiata na miękko wszystkie korzenie na prostej i kamyki w bandach...

 

Czy poza lepszą kontrolą trakcji są jakieś plusy? No jacha! Reprezentuje protoplastów cyklizmu na przełomie milleniów ;) dodaje punktów do hipsterowości :) sprawia że zwykłe 2.4" wygląda krosiarsko :)

 

Komfort a siły do napędzania? Szczerze nie wiem, nie skupiam się na tym a bardziej na nowym kapciu - jak się rower prowadzi, na ile więcej sobie mogę pozwolić.

 

 

A fenomen fatów zaczyna się wtedy gdy można się na takowym przejechać zgodnie z wyrytym wyrypem a nie po assfalcie pod sklepem ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Chłopaki :)

 

Nie kłuć nie  klóć  nie kłódź.... 63 przykazanie rozmów o oponach :)

 

Dysputy  w tym temacie są trudne, mieszają się uczucia z wiedzą nabytą, kumaną, zasłyszaną...

 

Sam jestem w takich sprawach grzeszny i nieobiektywny, ale staram się być grzeczny...

 

Inaczej wygląda świat z pozycji charta maratończyka i paprykarskiego konesera, wymieniajmy się wrażeniami opiniami nie ferujmy forum wyroków...

 

Przejechać:

  • szybciej,
  • lżej,
  • pewniej,
  • przyjemniej...
  • ładniej
  • drwalej

taki sam rower ten sam odcinek i każdy z nas może wybrać sobie swoje priorytety, i wskazać swoją gumę w oparciu o jedną w wymienionych cech..

 

I która opona czy jej rozmiar  jest lepsza?  No która?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Courtesy message...

 

Kolega z klubu opycha niemal nieużywana rame Cotic Solaris, z dodatkami;

 

 

 

 Included is the Cotic chain guard, Hope QR seatpost clamp, Truvative T40 carbon seatpost, Bontrager bottle cage and a spare rear mech hanger

 

325 elżbiet lub 350 razem ze sterami Hope.

 

Rozmiar M, kolor jasno zielony.

 

Dane geometryczno-techniczne;  http://www.cotic.co.uk/product/solaris#glossgreen

 

Jak by ktoś był inte-re-re to prosze o końtakt na PRV.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Dopóki powłoki powstałej po uszkodzeniu powłoki (lakierniczej) się nie uszkodzi to nie żre - pasywacja zabezpiecza alu przed dalszym utlenianiem.

Jasne, ktoś dla zasady ścierał co miesiąc żeby się błyszczało :)  Pasywacja i owszem ale tylko gdy jest w 100% szczelna, a jak widać ze zdjęcia - bywa z tym różnie :)

 

wygląda jakby z magnezu był, jakieś podłe alu

Pinarello, z ogonem carbo - pewnie jakaś lipa i tandeta :D

To taki przykład z netu (z warsztatu Rychtarskiego) ale sam nie raz spotkałem się z podobnymi smaczkami na tych co ich nie żre ruda ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wyciągnąłem ze strychu swój stary niemiecki rowerek dla rambolbambolówny, żeby u dziadków miała na czym kury gonić po podwórku i czym koty straszyć.

Sam się zdziwiłem, ile białego proszku rama aluminiowa jest w stanie wyprodukować! Zwłaszacza na węźlę podsiodłowym biała narośl robiła wrażenie. Można by ten proszek pakować w woreczki i wysyłać "na użytek własny" dla wszystkich tych co "ramy aluminiowe nosem wciągają".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....no z biegunem to pewny nie jestem nie mam zdjęć...ale zawody na alasce to już na pewno ;-)))

taki mały rys historyczny http://www.adventurecycling.org/resources/blog/a-brief-history-of-fatbikes/

....niemieckie Bike z tych czasów gdzieś mam... i zaplot kół na podwójnych obręczach pamiętam.

 

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...