Skocz do zawartości

[Ciśnienie Amortyzatora] Ile powietrza ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Suntour NRX8100 i producent podaje tabelarycznie ciśnienie w zależności od masy użytkownika.

Jednak takie podejście jest wg mnie bez sensu.

Na moje 73kg polecane jest 105PSI.

Wg moich spostrzeżeń żeby wykorzysatać pełen skok i uzyskać odpowiednią twardość potrzeba mniej, bo 80PSI.

 

Zamiast pompować do określonej wartości spuszczaj po trochę aż uzyskasz odpowiadający tobie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się podłącze: warto kupować pompke do amora? niedawno zakupiłem mx air i nie mam na razie pompki, zastanawiam się nad zakupem ale nie wiem czy się opłaca dać 100zł żeby użyc jej 3 razy w roku to chyba lepiej podjechać do serwisu żeby dopąpowali co? doradźcie i polećcie mi jakąś pompke do mx comp air :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biker_Maras Ustaw jakies wyjsciowe cisnienie(byle nei byl zamiękki) i według preferencji spuszczaj az będzie pracował optymalnie do twoich preferencji

Spoko spróbuje ale po zimie bo teraz to się chyba nie opłaca bo kamień będzie dalej kamieniem :-D . Dzięki i pozdro dla wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marnon teoretycznie mzoesz np. w serwisie ale:

najpierw musisz dojsc do tego ustawienia jakie ci pasuje... A dodatkowo np. jedziesz na kilkudniową wycieczke pierwsze 3dni tylko teren ale 4-5dzien jedziesz tylko asfalt i mozna by sobie nabic amorka....

Ja najpierw tez mialem nie kupowac pompki ale doszedlem do wniosku ze sie przyda tymbardziej jak mam jeszcze tylni damper-powietrzny (skladam fulla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pomkę Giyo za 88zł.

Wolę mieć swoją, bo roweru nie daję już żadnemu serwisantowi od czasu jak mi w sklepie gość prawie przekręcił gwint w korbie i porysował tylni widelec.

Warto mieć swoją, bo ustawisz sobie ciśnienie zależnie od rodzaju terenu, w jaki się wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mój nowy rower ma z przodu regulowanego Foxa z blokadą i z tyłu damplera z regulacją i blokadą. Na pierwsze kilkadziesiąt kilometrów po górach ustawiłem sobie regulację na środku zakresu a co do ciśnienia zawierzyłem sprzedawcy. Co dalej? Jakie powinno być ciśnienie w amortyzatorze i damplerze? Jak postępować z ich regulacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi byc tak zeby amor mial SAG tzn. troche siadał jak Ty sam siadzeisz na rower oraz nie może być tak,żeby amor dobijał, pomiędzy są Twoje preferencje możesz sobie ustawić flaka który wybierze wszystko ale bedzie bujal albo sztywnego ktory nie bedzie powodował strat energi ale za to bedzie potrzebował wiekszej przeszkody zeby sie "obudzić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...