Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Malinowy napisał:

Bzdura. Rower o supersportowej, cyklocrossowej geometrii z krótką główką do taplania się w błocie przez kilkadziesiąt minut zgięty w chiński paragraf chcesz na wprawy ? :D 

I gdzie on ma te otwory pod bagażniki na tylnym trójkącie i na widelcu ? Korba 46-36 - jak tym podjeżdżać z sakwami ???? Kolega chyba nie przemyślał : )

Z Treka dziś jeździłem na: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-na-szuter/checkpoint/checkpoint-al/checkpoint-al-4/p/24971/?colorCode=blue

No niby gravel, ma jakieś tam dziurki na widelcu, lekki ... Ale ja się na nim źle czułem. W rozmiarze 54 (mój rozmiar) byłem bardziej wyciągnięty niż na moim XC HT. Widać sportowe geny.

Godzinę temu, Malinowy napisał:

No i tutaj uważam, że duży błąd, gdyż piasty xtr`a chodzą wymienicie, a przy tym łatwe w serwisowaniu. Kto jeździł ten wie. Nie bez kozery takie są montowane właśnie w najwyższej grupie :)

Piszę o QR, nie myl pojęć i czytaj ze zrozumieniem.  Napisałem, że roweru za te pieniądze na wiotkich starociach w tej cenie bym nie kupił nawet jakby tam wszystko było XTR. A swoja droga z XTR najbardziej to mnie rajcują korby, piasty wolę na maszynach.

 

Godzinę temu, paulsen napisał:

https://www.rosebikes.pl/rose-pro-cross-105-mb-2671636  możliwość konfiguracji przełożeń, możliwy montaż lowriderów, bagażnika i błotników, warto pomyśleć o ewentualnej zmianie kół. Co prawda ta opcja w konfiguratorze tego modelu chwilowo szwankuje, ale można się umówić. 

No coś mi tu nie pasuje niestety ; (  Rower wygląda jakby był z karbonu a nie alu - waga o tym też świadczy, nie widzę mocowań bagażnika na szczycie tylnego trójkąta, wąskie, cyclocrossowe opony, nie widać miejsca na większe, korba 50-34 - na Tour de France : ))) No i jeszcze koła Mavic Crossride - lubią pękać korpusy piast (może już poprawili), kretyński system kasowania luzu w tylnej piaście - nie ma prawa działać więc nie działa. Mam to wiem. Jeździ - fakt, mocne są bardzo - fakt ale luz jest u każdego i zawsze W przednim o dziwo nie.Tapera nie ma ... niby nic ale jakpos nie podają jakie stery - nie lubię takiego ukrywania. Standardu osi tez nie podają. Dziwne to wszystko ... No i to firma wysyłkowa - nie można się przymierzyć.

Bardziej mi pasuje już ten Rose Count Solo choć drogi - świetny amortyzator Reba, koła DT Swiss, otwory montażowe i wcale nie sportowa geometria (mniej sportowa niz Trek, Kellys czy Merida) . Z tym napędem to już pod pionową ścianę nie podjedziesz :D

 

Teraz, szuron napisał:

No i chyba się przekonaliśmy do tych Graveli, jutro jedziemy do goodbike obejrzeć te fuji 1.5 i 1.1 :D

Aaaa, to macie niedaleko ! Bo ja mam rzut beretem ; ) Fajnie, bo tam też jest Kona Sutra - kultowy grawel choć z napędem 1x akurat na stronie. Trochę droga ta kultowość :D Jeszcze Mariny warto sprawdzić ale ja jakoś jestem dziwnie spokojny o wybór :D

Dziś reklamowałem siodełko i objeździłem sobie Treki przy okazji - nie polecam, zbyt sportowe. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie na miejscu :D:D:D Bardzo fajny sklep, poradzili pogadali, tak to powinno wyglądać :)

Te 1.1 sa piękne ale niestety nie ten przedział cenowy, znalazłem tylko jednego na allegro za 6700 ale bez fv więc bez sensu :(

Padło na 1.5, ok 18 jedziemy z żoną się przymierzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się przymierzam to myślę o 1.1 dla zony i 2.3 dla mnie. 

Rozumowanie jest proste: ona 60 kg ja ponad 80 kg, ja przejeżdżam 2x dłuższe dystanse. Ciężar do zabrania wliczając bagażniki i sakwy to na wyprawę 30 kg (to nie kajak, zawsze można podjechać do sklepu po jedzenie) . Czyli dla niej 10kg a dla mnie 20kg. 

Dla niej waga będzie miała znaczenie, w sumie 20 kg rower z bagażem to jak trekking Krossa w stanie gotowym do jazdy a dla mnie 30 kg rower + bagaż i moje 80 kg + większa wytrzymałość to 2 kg w lewo czy prawo nie robi różnicy. A stal Reynoldsa to zawsze stal : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wkg
Trochę już poza konkursem, ale ja tam widzę tapera w tym Rose ;)
Co do ramy, to znana polska firma już kilka lat temu tak malowała rowery, że alu wyglądało prawie jak karbon :icon_wink:
Jeżeli nie podają standardu osi, to zazwyczaj są pod zwykłe QR.
Czy pod rower wyprawowy rama ma być wylajtowana i potrójnie cieniowana, to już kwestia dyskusyjna..., podobnie jak wspomniana Reba, która robiłaby raczej za balast w większości przypadków ;)

Mając możliwość korzystania z dobrodziejstw współczesnej technologii, to szukałbym jednak czegoś na sztywnych osiach, co przy tarczach będzie po prostu - mówiąc kolokwialnie - mniej upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wkg napisał:

 

 

No coś mi tu nie pasuje niestety ; (  Rower wygląda jakby był z karbonu a nie alu - waga o tym też świadczy, nie widzę mocowań bagażnika na szczycie tylnego trójkąta, wąskie, cyclocrossowe opony, nie widać miejsca na większe, korba 50-34 - na Tour de France : ))) No i jeszcze koła Mavic Crossride - lubią pękać korpusy piast (może już poprawili), kretyński system kasowania luzu w tylnej piaście - nie ma prawa działać więc nie działa. Mam to wiem. Jeździ - fakt, mocne są bardzo - fakt ale luz jest u każdego i zawsze W przednim o dziwo nie.Tapera nie ma ... niby nic ale jakpos nie podają jakie stery - nie lubię takiego ukrywania. Standardu osi tez nie podają. Dziwne to wszystko ... No i to firma wysyłkowa - nie można się przymierzyć.

Bardziej mi pasuje już ten Rose Count Solo choć drogi - świetny amortyzator Reba, koła DT Swiss, otwory montażowe i wcale nie sportowa geometria (mniej sportowa niz Trek, Kellys czy Merida) . Z tym napędem to już pod pionową ścianę nie podjedziesz :D

 

 

Rower jest z alu, ale wykonanie ramy jak karbonowej. Z karbonu jest Backroad, jeden z najlepiej sprzedających się obecnie karbonów. Konfigurator jakim posługuje się zwykle kupujący służy do tego by zmieniać opony - zamiast przełajowych można założyć szersze. Zmienić także można kierownicę, mostek, dobrać jego długość itd. Jak można doposażyć rower widać tutaj: https://www.rosebikes.com/rose-pro-cross-105-randonneur-2673265.  

Korbę też można wymienić na przełajową 46-46 lub wybrać napęd 1x11. Koła też można wymienić w konfiguratorze - polecam własne ROSE lub DT SWISS P1750. Główki taperowane w rowerach szosowych i przełajowych stosujemy od dawna: opis 1 1/8" - 1.5" widnieje w specyfikacji. Z przodu jest oś sztywna, z tyłu QR, obie osie sztywne są w modelu Backroad. Pomożemy dobrać rozmiar roweru jeśli się Pan prawidłowo zmierzy, a jeśli nie trafi się z rozmiarem zawsze można rower zwrócić za darmo, a my oddamy pieniądze. 

Jeśli chodzi o napęd to Count Solo jest produkowany w kilku wersjach. Count Solo 3 z wersją na SRAM Eagle naprawdę da radę nawet na stromych podjazdach, wersja 4 jest konfigurowalna więc można założyć do napędu 2x11 szeroką kasetę z tyłu i ciężko mi wyobrazić sobie kogoś, kto nie podjedzie z takim napędem pod górę. Prędzej przednie koło oderwie się od podłoża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szuron napisał:

A jak z podzespołami tego 2.3? Sora i Alivio to chyba nic super 

No co by nie mówić to 2.3 ma osprzęt klasę niżej – 9 rzędów zamiast 10 jak w 1.5. Do tego dodatkowe 2,5 kg. A po 10 latach przerdzewieją mu te fancy rejnoldsy i będzie po ramie :P  Ja bym się nie wahał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrissDeValnor napisał:

Trochę już poza konkursem, ale ja tam widzę tapera w tym Rose ;)
Co do ramy, to znana polska firma już kilka lat temu tak malowała rowery, że alu wyglądało prawie jak karbon :icon_wink:
Jeżeli nie podają standardu osi, to zazwyczaj są pod zwykłe QR.
Czy pod rower wyprawowy rama ma być wylajtowana i potrójnie cieniowana, to już kwestia dyskusyjna..., podobnie jak wspomniana Reba, która robiłaby raczej za balast w większości przypadków ;)

Mając możliwość korzystania z dobrodziejstw współczesnej technologii, to szukałbym jednak czegoś na sztywnych osiach, co przy tarczach będzie po prostu - mówiąc kolokwialnie - mniej upierdliwe.

Wiesz, pewnie jest, moze nie doczytałem, ja też Tego roweru nie skreślam ale jakoś mi nie pasuje, że zamiast powiedzieć wprost co i jak to muszę zgadywać. Zresztą nigdy go na poważnie nie rozważałem jako wysyłkowy. Myślałem kiedyś o Count Solo ale jak już mam tego swojego 12,5 kg osiołka to na nim jeżdżę.

Taper to taki moim zdaniem gadżet ja jakos mam taperowaną główkę ale wideł prosty i mi dobrze. Raczej chodzi o kompatybilność z przyszłymi widelcami. Ale sztywne osie to coś super !

2 godziny temu, paulsen napisał:

Rower jest z alu, ale wykonanie ramy jak karbonowej. Z karbonu jest Backroad, jeden z najlepiej sprzedających się obecnie karbonów. Konfigurator jakim posługuje się zwykle kupujący służy do tego by zmieniać opony - zamiast przełajowych można założyć szersze. Zmienić także można kierownicę, mostek, dobrać jego długość itd. Jak można doposażyć rower widać tutaj: https://www.rosebikes.com/rose-pro-cross-105-randonneur-2673265.  

Korbę też można wymienić na przełajową 46-46 lub wybrać napęd 1x11. Koła też można wymienić w konfiguratorze - polecam własne ROSE lub DT SWISS P1750. Główki taperowane w rowerach szosowych i przełajowych stosujemy od dawna: opis 1 1/8" - 1.5" widnieje w specyfikacji. Z przodu jest oś sztywna, z tyłu QR, obie osie sztywne są w modelu Backroad. Pomożemy dobrać rozmiar roweru jeśli się Pan prawidłowo zmierzy, a jeśli nie trafi się z rozmiarem zawsze można rower zwrócić za darmo, a my oddamy pieniądze. 

Super, dziękuje za tak szczegółową odpowiedź. Faktycznie, nie dopatrzyłem tego tapera - mój błąd. Co do alu jak karbon to proszę to potraktować jako komplement.

A co z mocowaniem pod bagażnik ? A można korbę z młynkiem 30 ?

1 godzinę temu, KrissDeValnor napisał:

Nie mówiąc o tym, że jak kolega wkg wprowadzi swój plan w życie, to głowę daję, że pozazdrości wyższego modelu swojej kobiecie... :icon_wink:

Widzisz - nie doceniasz mnie :D Tu plan jest bardziej chytry. Tak nawiasem - mnie chyba bardziej cieszy dawanie niż branie i raczej bym nie pozazdrościł ale wiem jak to dalej będzie:

"Kochanie, trochę mi przykro, ze Ty nie masz takiego wspaniałego roweru, zawsze myślisz tylko o mnie, chciałabym, żebyś miał taki ładny". Wtedy się trochę pokryguję, że to niby nie ważne a potem albo do Deca po XC500 na Eaglu albo Spec Chisel :D I można ? : )

3 godziny temu, szuron napisał:

Mówisz żeby brać stal?

Ja waże 90kg, obecny rower wazy 14.5 kg wiec i tak był by to zjazd o 2kg :)

A jak z podzespołami tego 2.3? Sora i Alivio to chyba nic super 

Wiesz, nie odpowiedziałeś na podstawowe pytanie - jakie to wyprawy. Stal jest nie do zajechania, moje Reynoldsy mają już ze 20 lat i się jakoś nie pokryły rdzą, leżą wciąż na strychu : ) Kris również podkreśla wagę sztywnych osi ... cóż ... brałbym 1.1 dla żony i 1.5 dla siebie. Za kilka lat nie będziesz pamiętał o tej kasie :D Jeżeli oczywiście to ma być Fuji. 

2 godziny temu, KrissDeValnor napisał:

Czy pod rower wyprawowy rama ma być wylajtowana i potrójnie cieniowana, to już kwestia dyskusyjna..., podobnie jak wspomniana Reba, która robiłaby raczej za balast w większości przypadków ;)

To jest oczywiście do dyskusji. Myślę, że to nie beą wyprawy syberyjskie a nie syszałem, żeby te Fuji padały : )

Reba i w ogóle Rose Count Solo pojawiły się w wątku, bo kolega myślał o crossie żeby bez bagażnika i sakw czasem po lesie i górkach poskakać. Wtedy zamiast crossa poradziłem mtb z mocowaniem pod bagażnik - bo na crossie to po lasach i górkach nie widzę tego skakania.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, takie szybkie pytanie, czy jest gdzieś w sieci jakaś tabelka Speca, odnośnie tego jaki rozmiar ramy, pod jaki wzrost zaleca? Dokładnie chodzi mi o Chsiela. Cały czas się zastanawiam, pomiędzy Specem Chisel comp/Expert, a Scott Scale 940/930. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Wbrew pozorom często te tabelki pokazują całkiem nieźle. Oczywiście są ludzie, którzy mają jakieś swoje preferencje/nawet sami nie wiedzą, że obecnie jeźdzą na za małym/za dużym rowerze i szukają tego co mają. Te rowery, które ja kupiłem zawsze były w rozmiarze sugerowanym przez producenta o czym dowiadywalem się później. Problem jest dopiero jak jest się pomiędzy rozmiarami/ma się dziwne wymiary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między rozmiarami to jedno ale producenci mają swoje preferencje i jedni zaniżają a drudzy zawyżają ; ) Cube zaniża na przykład ... 

Zwykle jednak zaniżają. Ja np. wiem, że chcę mieć 617-620 TTh i na takie dane patrzę ... potem mostek, BB drop itd ...

PS: MOżna wziąć tabelkę np. Treka czy Meridy i poszukać Chisela o podobnych TTh, Stack i Reach lub po prostu TTh i mostku. Tyle, że zwykle producenci nie podają długości mostka - Spec podaje.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj takie cos znalazłem, jeździłem z 30min i geometra bardzo spoko, zona tez zadowolona :)

 

co myślicie? :)

No i pytanie czy na jakies obejmy mozna montować przednie bagażniki do węglowego widelca...

https://www.orbea.com/pl-pl/rowery/miejskie/vector/cat/vector-drop-19

Edytowane przez szuron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny. Bez sztywnych osi, bez tapera ... Opisują go jako miejski więc pewnie będzie delikatny - nie wiem, nie słyszałem o tym rowerze. 

Jak nie przewidziano mocowań to bym nie montował - Jari ma wzmocnienia.

I dosyć twarde najlżejsze przełożenie.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się, padło na Vector 19 marki Orbea. Coś czuję że przewagę wzieło doświadczenie i fakt że mają dożywotnią gwarancję na ramy. Caly osprzęt moge sobie wymienić, oby rama była dobra. A w tym przypadku i dla mnie i dla żony geometria jest po prostu idealna, inne rowery były w rozmiarze 56 za  krótkie, za niskie. A to suport za wysoko a to kierownica za blisko, zawsze coś... A tutaj od razu czuliśmy że to to :) Może to ten Hiszpaństki temperament Orbei ;) No i ta korbea 34/50, jak dla mnie genialne ułożenie :)

Finalnie udało się wynegocjować 5300zł, żałuje sztywnej osi ale po dłuższym namyśle wątpię żeby miało to wpływ na naszą jazdę :) Drugim minusem jest brak mocowań na przednim widelcu ale z drugiej strony to zachęca do tychnych sakw + elementów bike packingu :)

 

Edytowane przez szuron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego !!! 

Przemyśl decyzję jeszcze raz - jak możesz.

Co do bagażnika przedniego to może coś takiego : SherpaFront  - na przednie osie QR i do amortyzatora. Może warto poszukać go.

Co do rowerów: najbardziej uniwersalne to  29-ery o spokojnej geo. Na każdy teren : chude,  gładkie i grube opony.  

29-erowi nadasz cechy "crossa, trekkinga i gravela ". W drugą stronę już nie.

Popatrz na aluminiowe :  dla siebie Cube  Reaction Pro , Race One i Acid. Dla żony Cube Access WS. Mostkiem ustalasz wysokość i oddalenie kierownicy. Porozmawiaj o tym z kobietą (tu uwaga). O giętej górnej rurze także.   Mają taperowane główki , po dwa blaty na przedzie, cwane otwory montażowe  pod tylny bagażnik - nie widać ich na pierwszy rzut oka.  Osie QR do normalnego  użytku wystarczą. Do oświetlenia stałego też jak znalazł. Na wyprawy także te krótkie - dynama w piaście. Mam złożone takie koło dodatkowo.

Amortyzatory na przedzie  dają realny kilkucentymetrowy skok, a nie tylko lekkie pochłanianie drgań. Po kilku godzinach jazdy na sztywnym  będziesz wiedział co lepsze. Zdrowsze  i nie obolałe nadgarstki. Wracając do oświetlenia. Możliwość ładowania telefonu. Cały system  oświetlenia to około 1kzł.  Popatrz na  zdjęcia moich rowerów na forum.

 Jak zechcesz to pytaj na PRIV.

 

Sherpa Front LG 1.jpg

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, 

zastanawiam się nad zmianą roweru, akurat znalazłem wyprzedaż i mam okazję kupić Trek procaliber 9.6 2019 albo Kellys Hacker 50 2019, cenowo Kelly jest droższa o ok 600zł ale wydaje mnie się lepsza sprzętowo.

Mam od tego już spory ból głowy.

Kallys hacker 50 https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c625/hacker-50-p57731

Trek Procaliber 9.6 https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-9-6/p/23359/?colorCode=black

Rower mam zamiar wykorzystywać w terenie, do ścigania się w maratonach i ewentualnego wypadu od czasu do czasu w góry.

Mam 172cm wzrostu, waga ok 70kg,  przymierzałem się do Treka, rozmiar M, ale wydawał mnie się jakoś mały. Nie wiem czy to nie wina przyzwyczajenia, obecnie jeżdżę na Kross Level 2.0 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...