Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
TomaszB

[rower] do 7000zł

Rekomendowane odpowiedzi

KrissDeValnor
Napisano (edytowane)

Trek ma dobre warunki gwarancji i IsoSpeed'a ( na jego temat są różne opinie ), Scott wygląd i amor, a Merida jest całkiem przyzwoita ( np. lekkie obręcze ).
Głos na Scott'a za całokształt.
PS
Różnice w geometrii nie są duże, ale Merida jest w stronę nazwijmy to "agresywną", a Trek progresywną - teoretycznie Merida ciut lepsza na podjazdy, a Trek na zjazdy.
Według mnie wygrywa tu Scott, jako najlepiej "wyważony" ;)

Edytowane przez KrissDeValnor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KNKS
Teraz, Malinowy napisał:

Rozdzielacz isospeed lub się często zużywać

Możesz rozwinąć temat ?

Osobiście zrobiłem 3300 km z Isospeed i nic się nie zużyło...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kenczorf

I jeszcze jedno pytanie o isospeed...czy jest możliwość zapiecie na sztycy czy rurze podsiodłowej fotelika dla dziecka. Co jakiś czasmam rodzinne przejażdżki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Malinowy

@kenczorf, bierz scotta, wydaje mi się, że z tych przedstawionych najlepsza propozycja w tych pieniądzach. Trek ma faktycznie dobrą dożywotnią gwarancję na ramę i dwuletnią na resztę podzespołów. Dość sprawnie załatwiają sprawę. Ale jeśli ustalą, że winny był użytkownik, to nic nie pomoże, a zdarza się tak.

Wszystkie rowery mają sztywne osie, fajne napędy i znośnie hamulce. Amortyzatory są różne, koła również, choć raczej są to w tych przypadkach budżetowe.

@KNKS

zużywa się przede wszystkim łożysko wewnątrz iso speed. Wymiana nie jest taka oczywista, a samo łożysko niezbyt tanie. Nie wiem jak zachowa się połączenie w sytuacji chęci montażu fotelika.

Lepszym rozwiązaniem jest rura podsiodłowa o mniejszej średnicy i karbonowa sztyca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mordorr

Przed zakupem pytalem o fotelik i kilku sprzedawców powiedziało to samo: "A dlaczego nie ??"
Jeden ze sprzedawców pofatygował nawet dystrybutora Treka z pytanie o foteliki i odpowiedz nie była negatywna. czyli nie ma przeciwwskazań. 

Na IsoSpeed zrobiłem 2.5k km i poza początkowym skręceniem sruby, która zaczęła się wyrkęcać (po 200km, moze mniej) nie było zadnego problemu.

p.s. - z fotelikiem nie jezdze :) procaliber jest typowo wyscigową maszyną w moim garażu. do fotelika zostawiłem stary rower :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

Akurat koła w Meridzie są całkiem przyzwoite - nie wiem jaką mają realną wartość materialną, ale obręcze ważą 405 g ( z tego co pamiętam ), więc już takie byle jakie nie są :no:
Dobrze zapamiętałem : https://www.bikehub.co.za/features/_/gear/gear-news/merida-introduce-new-hardtails-the-bignine-bigseven-and-bigtrail-r4845

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kenczorf

Ja również dopytałem u Treka o fotelik i nie mozna do tej ramy mocować. Jeśli się uszkodzi a był montowany fotelik to gwarancja tego nie obejmie.

Byłem oglądnąć i sprawdzić Scotta. Niestety pozycja za kierownica nie dla mnie. Za mocno jestem oparty na rękach a mam problem z drętwieniem palców podczas jazdy. Z tego powodu zdecydowałem sie na Treka, gdzie nie czuje aż takiego obciążenia na dłonie. 

Z tego co piszescie Merida jest jeszcze bardziej "sportowa" więc nawet nie bylo sensu prosić się kogoś o ściagnięcie do testów. 

Z racji długich klamek w Treku będę przekładał swoje stare hample XT do Procalibra, a te mt400 do roweru na sprzedaż. To była chyba jedyna rzecz która na dzień dobry mi przeszkadzała ;) Nie mieli na miejscu koloru czerownego więc pewnie w przyszłym tygodniu już będzie u mnie :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

A chociaż dobrze poustawiali tego Scott'a :icon_question:
Oczywiście to pojęcie mocno naciągane, bo fittingu nikt pewnie nie robił, ale rama była przynajmniej w dobrym rozmiarze, a klamki ustawione pod odpowiednim kątem :icon_question:
Merida może nie tyle jest jakaś super sportowa, co ma nieco bardziej agresywną geometrię ( ostrzejszy kąt główki ramy ) i jest krótsza od Treka ( czyt. może być nieco bardziej nerwowa w prowadzeniu, ale i odrobinę zwrotniejsza ).
W tym przypadku są to niuanse, których właściwa ocena wymaga jednak wykorzystania potencjału roweru, o co np. w typowej dla większości aktywności "bułkowozowej" może być ciężko ;)
Między wymienianymi modelami nie ma jednak jakiejś przepaści geometrycznej, więc tak naprawdę przy właściwych ustawieniach pod daną osobę, nie powinno być raczej aż takich problemów z uczuciem dyskomfortu itp. ( jest to możliwe, ale mało prawdopodobne lub odczuje to zdecydowana mniejszość potencjalnych użytkowników ).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kenczorf
7 minut temu, KrissDeValnor napisał:

A chociaż dobrze poustawiali tego Scott'a :icon_question:
Oczywiście to pojęcie mocno naciągane, bo fittingu nikt pewnie nie robił, ale rama była przynajmniej w dobrym rozmiarze, a klamki ustawione pod odpowiednim kątem :icon_question:

Tak jak piszesz, to nie był fitting ;) ale rama w moim rozmiarze. Siodło i kiera ustawione. Na klamki nawet nie zwracałem uwagi bo to jest do indywidualnego ustawienia. 
Rower zamówiony, zaliczkowany więc będziemy testować i oceniać. Teraz tylko starego Northteca sprzedać by było na akcesoria ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marpol

Dodam tylko, że Scott też daje dożywotnią gwarancję na ramę:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW

Nie daje. 5 lat pod warunkiem dokonywania co roku płatnych przeglądów w autoryzowanym serwisie. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kenczorf

Dokładnie tak jak pisze @TheJW. 5 lat jak co roku robisz platny przeglad. Potwierdzone info z 2 sklepow sprzedajacych scotta 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marpol

Czy jesteście pewni tych warunków gwarancji. Owszem znalazłem je, ale w zapisach z 2014 roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW
Napisano (edytowane)

3 miesiące temu kupiłem Scale'a z kolekcji 2019... :) Warunki gwarancji  nie zmieniły się od 2017, a te są dostępne na stronie.

Edytowane przez TheJW

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marpol
Napisano (edytowane)

Dzięki, to się przejdę do sklepu i zapytam o brak precyzji, żeby nie  nazwać tego oszustwem, w interpretacji gwarancji. Przecież kupując produkt nie jestem zobligowany do wcześniejszego zapoznania się z warunkami gwarancyjnymi. Leży to po stronie sprzedawcy, tym bardziej, że w dokumentach dołączonych do roweru, żadnych informacji o tego typu zabiegach nie znalazłem.

Edytowane przez marpol

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Malinowy

Czyli co, ostatecznie padło na scotta. Dobra decyzja (z tych zaproponowanych przez Ciebie). Dopytaj właśnie o szczegóły gwarancji, a w razie czego poproś sprzedawcę o zapewnienie na piśmie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kenczorf

Pytanie do osob ktore kupily procaliber. Na oponach jest rozmiar 54-622 czyli wg kazdej tabelki 2.1. Ale na oponie jest rowniez 29x2.2. To mam 2.1 czy 2.2? Co to za kombinacja? Chinczyk praske po....mieszal? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW
Napisano (edytowane)

Prędzej 56-622 powinno być lub faktycznie milimetrowo 54-622 i 2.1 calowo. Ktoś nie umie liczyć, pomylił oznaczenia albo opona nie trzyma wymiaru i stąd taki "sprytny" zabieg - zawsze będzie bliżej któregoś wymiaru. :P :D

Jeśli to sprawa życia i śmieci, weź do ręki suwmiarkę i sprawdź. Niektóre mają skale calową i milimetrową, więc od razu zweryfikujesz obydwa oznaczenia. ;)

Edytowane przez TheJW

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kenczorf

Czysta ciekawosc. Zgadalem sie z kolega co ma xcalibra i tez sie zdziwil bo ma to samo. 54-622 i 29x2.2. Co ciekawe trek na stronie podaje ze opony sa 56-622 29x2.2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta