Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  odnośnie Gianta to myślę, że +/- 20 % od ceny katalogowej możesz otrzymać. Będą środki na lepszy Amor :). Osobiście miałem okazję testować Treka i Focusa i w moim przypadku wybór padł na Focusa. Odnośnie rozmiarów to możesz zapytać w firmie FogtBikes , są dystrybutorem Treka i Focusa. Pz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po sezonie planuję zmienić rower. Od 2 lat jeżdżę na Cube Attention, pora na poważniejszy sprzęt. Z roweru korzystam przez cały rok, kilka wyścigów oraz dłuższe wyprawy. Jeśli chodzi o wymagania, sztywnie osie, napęd 2x11. powietrzny amor. Na tą chwilę mam kilku faworytów, może któryś z forumowiczów jeździ na takim i wypowie się o nim. Wszelkie propozycje mile widziane.

https://www.rowerymerida.pl/produkt1425/bignine-700-rower-merida.html

https://www.scott.pl/produkt/610/3832/Rower-Scale-940/

https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-expert--2x/p/133925?color=239991-133925

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-8/p/21841/?colorCode=grey

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wojjas napisał:

Witam, po sezonie planuję zmienić rower. Od 2 lat jeżdżę na Cube Attention, pora na poważniejszy sprzęt. Z roweru korzystam przez cały rok, kilka wyścigów oraz dłuższe wyprawy. Jeśli chodzi o wymagania, sztywnie osie, napęd 2x11. powietrzny amor. Na tą chwilę mam kilku faworytów, może któryś z forumowiczów jeździ na takim i wypowie się o nim. Wszelkie propozycje mile widziane.

https://www.rowerymerida.pl/produkt1425/bignine-700-rower-merida.html

https://www.scott.pl/produkt/610/3832/Rower-Scale-940/

https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-expert--2x/p/133925?color=239991-133925

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-8/p/21841/?colorCode=grey

 

Mam ten sam problem , i jak na razie waham się pomiędzy Procalibrem 6/8 i chiselem , ewentualnie w wersji niskobudżetowej jest Merida big nine 500 lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dla tych co się nie boją napędu 1 x  ciekawa po negocjacjach cenowych może być : https://www.rowerymerida.pl/produkt1424/bignine-800-rower-merida.html
Najlżejsze przełożenie ma twardsze od Scale 940, ale za to nieco większe prędkości można rozwinąć, więc coś za coś, a poza tym jest lżejsza - właściwie najlżejsza póki co ;)
500 Lite jest w miarę przyzwoita ( biorąc pod uwagę, że pewnie za 4 k można by ją wyrwać ), ale ma np. amor z 30 mm goleniami na QR, więc w razie wymiany amora trzeba będzie przeplatać koło ( w przypadku wyboru osi 15 mm ), albo kupić nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek ProCaliber 8 ma dość ciężkie "stockowe" koła - 2100g z tego co pamiętam.

Ja wybrałem procalibra - pasuje mi do szosy na scianie :) a tak poważnie - bardzo, bardzo jestem zadowlony. to jest rower, który ze mną dobrze rozmawia. poziom agresji mamy podobny :) 

Napęd 1x w góach to raczej dla koni - więc ja szukałem 2x, bo w góry lubię zajrzeć. jezeli celem są wyscigi w płaskiej-polsce to 1x spokojnie wystarczy. np. po wyżynie śląskiej spokojnie mógłym jeździć na 1x, ale w góry by brakło obrotu na bank. 

hamulce ... o dziwo bardzo dobrze działają, pod warunkiem, że nie jest mokro :) można wymienić klocki na pol/metaliki i zajechać tarcze, a potem i tak całość wymienić na wyższą ligę, ale na początek fabryczne hamulce dają radę. 

IsoSpeed - nie mam zdania. jezdzi mi się bardzo dobrze, ale nie mogę powiedzieć, że jest to cos, co zmienilo moje zycie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w "swojej stajni" dwa Specialized Chisel Expert 2x  - czerwoną M -kę i czarną L-kę. Absolutnie świetne, lekkie rowery (M-ka bez pedałów waży 11,1kg) z kapitalną ramą.

Jesteśmy nimi zachwyceni. Geometria nieco "krótsza" niż w trekach, ale dalej sportowa. Zastanawiałem się nad Procalibrem 8 ale tam trek daje cięższe koła a wagę (11.8kg) nadrabia bodajże karbonową korbą.  A poza tym spodobał nam się design  Speców i dostaliśmy dobry rabat.

Myślę że przed zakupem powinieneś się przymierzyć (w miarę możliwości) do tych rowerów i sprawdzić która geometria ci pasuje, bo wszystkie są niezłe.

20180601_152125_cr_cr_1.thumb.jpg.e8ee92773fcb136f66cede868e89ac0d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polećcie mi rowerek za 6000 zł.

Mam 198 cm, 90 kg. Do tej pory jeździłem XC 26'' trasy 100 km po asfaltach/w górach,  czasem zjazdy po kamolach, po mieście, na zakupy. Bardzo lubię agresywną jazdę (w górach) i czasem chyba brak mi full suspension, ale nigdy na takim rowerze nie jeździłem więc nie wiem jakby to się pogodziło z całodniowymi wypadami w góry, gdzie pod górę wjeżdżam tak często jak zjeżdżam. Nie ścigam się, ale wolę mieć sportową pozycję na rowerze niż siedzieć odchylony jak na tronie.

Edytowane przez thepanone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2018 o 10:02, grzechu1984 napisał:

Pełno tego na necie, nowe komplety od bontragera do sprzedania, lekkie i mocne koła ( 1600gr i 95 kg rider ) mozna kupić nowe za około 1300zł.

pełno tych stockowych Bontrager Duster Elite ? czy innych w zamian ?? 

juz sie przymierzam do nowych kółek na przyszły sezon :) mimo, że nie mogę narzekać na koła same w sobie, ale te 500gr kole mnie w szare komórki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mordorr napisał:

pełno tych stockowych Bontrager Duster Elite ? czy innych w zamian ?? 

juz sie przymierzam do nowych kółek na przyszły sezon :) mimo, że nie mogę narzekać na koła same w sobie, ale te 500gr kole mnie w szare komórki :)

Dokładnie, szukałem ile mógłbym dostać za nowe dustery , dołożyć kilka stówek i kupić coś lekkiego, widać że ludzie pozbywają się ich, no ale to koło ma wytrzymać 136kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup Cube Reaction SL 2018 - rama 23'' za 7000 zł. Czy to dobry wybór? Koła kiepskie, ale reszta chyba w porządku.

Mam 198 cm a w kroku 98 cm, czy to dobry rozmiar? Usiadłem (nie jeździłem) na innym Cube 23'' (ponoć ta sama geometria) i siedziało mi się całkiem kiepsko, musiałem się mocno pochylać i garbić mimo wszystko, ale może wystarczy siodełko przesunąć do przodu, a może mam krótki tułów bo kończyny mam długie raczej.

No właśnie, czy jeśli tułów jest nieproporcjonalnie krótszy (nie wiem na pewno, nie mierzyłem tułowia) a ręce długie to odległość między kierownicą a siodełkiem powinna być mniejsza? Na co zwracać uwagę w geometrii jeśli mam krótki tułów i długie łapy?

Geometria%20Cube%20Reaction%2029%20275%2

 

Czy lepszy 21''?

Geometria%20Cube%20Reaction%2029%20275%2

Jakie pomiary siebie podać by ktoś mógł lepiej to ocenić?

Edytowane przez thepanone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Przy takich warunkach zapomnij o 21", chyba że chcesz wyglądać i czuć się jak na komunijnym rowerku...
21" jest dobry dla kogoś o pół głowy niższego i też pozycja nie będzie sportowa.
Obejrzyj Meridy - są duże, bo XXL jest większa niż Cube 23", tylko pytanie jak Ty byś się na niej czuł.
Ze względu na Twoje gabaryty bardziej bym Cię na niej widział niż na Cube, także przez nieco bardziej sportową pozycję, o której wspominałeś.
W dodatku Merida jest lżejsza, więc kolejny plus.
Po dobrych targach pewnie można by wyrwać model 800 w podobnej cenie, czyli okolicach 7 k lub taniej model 700.
PS
Gdyby Cube był za długi, to byłbyś wyciągnięty mocno do przodu, ale nie zgarbiony, bo garbienie prędzej by było na za krótkim i za niskim rowerze.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KrissDeValnor napisał:


PS
Gdyby Cube był za długi, to byłbyś wyciągnięty mocno do przodu, ale nie zgarbiony, bo garbienie prędzej by było na za krótkim i za niskim rowerze.

A ja mam wrażenie ze garbienie wystepuje gdy chcesz wyciagnac jeeeszcze dalej łapy do kierownicy, gdy barki przesuwasz do przodu by wydłużyć ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To już kwestia, czy jeszcze chcesz dokładać kasę i czy nie boisz się karbonu - jeśli nie, to wyjściowo dostajesz znacznie lżejszy sprzęt ( rama i koła ), co jak zapewne zauważyłeś, dla wielu na tym forum ma duże znaczenie ( nie wiem jak dla Ciebie ) i sporo osób, jeżeli nie ma bazowo lekkiego roweru, to potem kombinuje jak odchudzić sprzęt, a posiadając ramę alu też jest to pewne ograniczenie w porównaniu do lżejszego karbonu i czasem kończy się tak, że zostaje sama rama jako najsłabszy ( czyt. najcięższy ) element, co w praktyce po jej ewentualnej wymianie daje już całkiem nowy rower, czyli następuje powrót do punktu wyjścia - na zasadzie "gdybym wcześniej wiedział czego będę potrzebował, to od razu kupiłbym inny i lepszy rower"...
Przede wszystkim przymierz się do kilku rowerów i chociaż chwilę pojeździj testowo, bo jednak odczucia mogą być nieco inne, a przecież chciałbyś mieć rower możliwie najlepiej dopasowany do swoich potrzeb.
Nawet powiedziałbym, że osprzęt nie jest w tym przypadku najważniejszy, a decydują inne - ważniejsze czynniki ( przy założeniu, że rower ma posłużyć kilka lat ).
Próbuj się jeszcze potargować i bierz Meridę - oczywiście jak będziesz się na niej dobrze czuł ( ja bym tak zrobił na Twoim miejscu ).
Z tym garbieniem, to może być różnie, ale biorąc pod uwagę Twoje warunki i wymiary tego 23" Cube'a , to nieco dziwne wydaje mi się to Twoje odczucie - jak rozumiem - dużej długości.
Jest to o tyle ciekawe, że Cube nie ma jakiejś kosmicznej długości i nie wiem jak długi mostek i jak bardzo cofnięte siodło musiałby mieć, żeby przy wzroście prawie dwóch metrów wydawał się za długi, tym bardziej, że kierownica nie jest super szeroka jak na gabaryty roweru i Twoje.
Przy odpowiedniej długości horyzontalnej i szerokości kierownicy, nie powinno być efektu garbienia - może ta kierownica jest dla Ciebie za wąska i nie mogłeś się odpowiednio "ułożyć", bo zgaduję, że nie masz problemu z postawą i nie jesteś zgarbiony już wyjściowo ( bike fitting mógłby pomóc, ale to parę złotych dodatkowo - jak będziesz miał problem z podjęciem decyzji, to będzie wskazany ).
Przymiarki, jazdy próbne i jeszcze raz przymiarki - tyle Ci mogę powiedzieć w tej chwili.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O którą Meridę pytasz - o 800 ?
Żeby była jasność - Cube : https://www.cube.eu/en/2018/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-sl-blacknwhite-2018/
, karbonowa Merida XT 2017 :
https://www.rowerymerida.pl/produkt1224/bignine-xt-rower-merida.html
oraz dwie Meridy, o których wspominałem, czyli 700 : https://www.rowerymerida.pl/produkt1425/bignine-700-rower-merida.html
i 800 : https://www.rowerymerida.pl/produkt1424/bignine-800-rower-merida.html
Masz na myśli pewnie model 800, który ma jednorzędowy napęd, ale o stosunkowo dużej rozpiętości - łatwo można ustalić jakich przełożeń będziesz potrzebował, na podstawie dotychczas używanych ( jeżeli nie planujesz nagle definitywnej zmiany terenu użytkowania i stylu jazdy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem dziś cube 23" i merida xxl. Zle czulem sie na meridzie dobrze na cubie. Cholera ale ta rama cube (czarny mat) jest brzydka, gruba, robi wrażenie tandetnego roweru za 1000 zł. Tez macie takie wrażenie?

Chetnie bym kupił cos innego. Chodze po sklepach po Wrocławiu od 2 dni i w 10 sklepach mierzylem w sumie 2 rowery w rozmiarach 23" w kategorii cenowej 7-8 tyś.

Edytowane przez thepanone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trak Procaliber 8 albo Spec Chisel, co prawda w dużych rozmiarach główka ramy jest niższa niż w Cube, więc żeby uzyskać podobną pozycję trzeba by podnieść kierownicę ... nie wiem tylko jak z dostępnością większych rozmiarów.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak Ci się rower nie podoba, to na siłę nie kupuj - może nie musi być piękny, ale jak coś wyraźnie razi, to nie ma sensu się zmuszać do zakupu.
Wygląd rzecz gustu, ale faktycznie te spawy, a nawet bardziej profil górnej rury przy podsiodłówce rzuca się w oczy.
Karbonowa Merida i Spec, to zupełnie inna bajka pod względem wizualnym ( dla mnie ).
Jeżeli chodzi o odczucia, to może na XL Meridy lepiej byś się czuł, bo ma ona zbliżone do Cuba 23" wartości stack i reach.
Jest jeszcze np. Scott : https://www.scott-sports.com/us/en/product/scott-scale-940-bike?article=265218009 , ale on już ma sportową geometrię ( jest niski i długi - aż nieco mnie dziwi ta mała wysokość ramy na papierze, tym bardziej, że karbonowa ma większy stack od aluminiowej... ), więc raczej nie dla Ciebie, skoro Cube Ci odpowiadał pod względem geometrii.
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to takie testowanie przy prędkości 15 km/h , na płaskim, w adidasach - wolałbym się zdać na wyniku pomiarów niż na moich odczuciach w pośpiechu, w upale (ale też nie mogę teraz wyciągnąć 400 na pomiary).

 Myślałem że Scott (ramy) nie jest na tym forum ceniony, w tym topicu na 4-6 stronie była o tym mowa. Mam niedaleko porządny salon Scotta, zobaczę.

Edytowane przez thepanone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, czy się ścigasz. Różnice alu/carbon są tak duże, że nie ma o czym dyskutować. Masz kasę, to idź w carbon. Przyjemność z jazdy dużo większa, rower lepiej się prowadzi i zjeżdża. Pisałeś w innym poście, że ostro jeździsz, więc w ogóle nie ma nad czym się zastanawiać. Zapomnij o alu.

Tylko kup sobie klucz dynamometryczny, żebyś nie zepsuł czego na dzień dobry. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mateusz30 napisał:

rower lepiej się prowadzi i zjeżdża.

Chyba Ci się pomyliła geometria ramy z rodzajem materiału, z którego jest zbudowana... :)

Ja rozumiem, że masz fajnie, lekko i koniec końców trzeba sobie zracjonalizować zakup, ale może bez większych bajek, bo jeszcze ktoś uwierzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbon nie wymaga racjonalizowania. Carbon rama o tej samej geometrii jeździ w terenie wszędzie szybciej od alu, gdzie liczy się przyczepność. Komfort, przyczepność tylnego koła stawia alusy na przegranej pozycji. Nie widzieć różnicy, może tylko ktoś, kto nie jeździł.

Różnice w wadze są pomijalne.

Przelatałem na alusach 7 lat, 15 na stali i ostatnio przesiadłem się na carbon. Alu ssie i nic tego nie zmieni. Ostatnie 7 lat to była pomyłka, męczarnia i lipa. Można sobie przykleić różne naklejki producentów i nadal będzie do bani. Miałem różne rowery alu i nie różniły się komfortem i prowadzeniem w istotny sposób. Byłem sceptykiem, ale carbon po prostu jest najlepszym materiałem na rower XC. Nic mnie już nie ogranicza i wszędzie, gdzie wcześniej odpuszczałem, teraz dokładam do pieca. Na ścieżce rowerowej się tej różnicy nie poczuje.

Na szosie sytuacja jest podobna, ale tam osobiście jeżdżę na stali, bo się nie ścigam na szosie i mam wywalone na wagę ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...