Skocz do zawartości

[Trening] Biegacie?


KubaWinter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem się Was spytać czy oprócz treningów na rowerze, również biegacie? Ja lubię sobie pobiegać, oprócz tego również trenuje na szosie. Odkąd zacząłem o 5 uderzeń spadło mi tętno spoczynkowe i polepszyła się wytrzymałość. Co sądzicie o bieganiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś troche biegalem, zwlaszcza jak mialem plana dostac sie do strazy pozarnej (czasy maja wysrubowane), teraz mi sie jakos .. nie chce

wonski a czemu Tobie ten plan gdzieś uciekł? Bierz się do roboty i walcz no chyba że ze zdrowiem coś nie tak. Ja przed egzaminami biegałem sporo. W bieganiu jedynie sprinty lubię, za bieganiem długodystansowym nie przepadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wonski a czemu Tobie ten plan gdzieś uciekł? Bierz się do roboty i walcz no chyba że ze zdrowiem coś nie tak. Ja przed egzaminami biegałem sporo. W bieganiu jedynie sprinty lubię, za bieganiem długodystansowym nie przepadam.

 

No coz, moim problemem jest wada wzroku. Nie mam w tej chwili 4tys na operacje, a niestety do strazy biora z max 0,7 D. W sumie to nie ma sie co dziwic :)

 

Swoja droga, zrobie taki maly OT, gdzie robiles aspirantke? (zakladam, ze taka szkole ukonczyles :D ). Krakow, Poznan czy Czestochowa?

 

Wracajac do tematu.. bieganie dobra rzecz, tylko, zeby sie czlowiekowi chcialo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również biegam by nie stracić formy, choć nie lubie biegać, ale wyboru zbytnio nie mam. Alternatywą okazały się narty biegowe które sprawiały mi dużą przyjemność... niestety już ich nie mam :). Podczas ich używania zauważyłem że nie tylko forma się utrzymuje ale również rośnie :D. Teraz jednak musze powrócić do zwykłego przebierania butami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dość często biegałem i biegam. Podobnie jak poprzednicy trening przed pracą w Straży Pożarnej (sami Strażacy, kurde, na Forum :) ). Niestety mnie wstrzymuje przed przyjęciem brak kat. C prawa jazdy... :D Ale teraz zacząłem pracę w sklepie rowerowym po to, żeby zarobić na prawko kat. C i potem będę już STRAŻAKIEM!! Sorki za OT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez biegam i to calkiem sporo. :D Po pierwsze z powodu braku czasu na rower (trening na rowerze zajmuje mi zdecydowanie wiecej czasu), a po drugie bo to uwielbiam. B)

 

Co do podnoszenia formy przez bieganie, to uwazam, ze kazdy sport wytrzymalosciowy, a nawet kazda aktywnosci ruchowa przyczynia sie do polepszenia kondycji fizycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bieganie to genialny sposob na poprawienie formy. Teraz niestety brak czasu (wymagajaca szkola) i sniej powoduja ze cwicze chyba tylko na silowni w szkole, ale jesienia biegalem 4 razy tygodniowo po 20km i czulem sie wysmienicie. Raz ze nizsze tetno, dwa ze zdecydowanie lepsze samopoczucie po biegu, trzy ze bylem z siebie zadowolony. Jak stopnieje to biale go..no to sie biore do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak czytam, czytam i se myśle że chyba trzeba będzie się wziąć za to , szczególnie że od czasu do czasu kumel, czasem dwóch biega więc dołączył bym się do nich i nie było by zle biec sammemu ;]

Tylko gdyby jeszcze ta szkoła pozwoliła na to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na WFie nie macie na rozgrzewce jakiegoś biegania? Ja mam WF na hali której jedno kółko to ~300 m i tak średnio na rozgrzewkę przebiegam z 7 kółek. Tak więc coś tam pobiegam, nawet jak nie mam czasu. A tak to w piątek, sobote i niedziele na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na w-f jest ;] Tylko że ja np: gdzieś we wrześniu miałem złamanego palca u nogi, gips 2 tygodnie, zwolnienie z w-f itd. a że lekarz dobry to dał zwolnienie z w-f do końca 1 semestru :D W tym semestrze jeszcze w-f nie miałem ale będzie w tym tygodniu już ;)

 

Rowerem jedziłem kiedy mogłem tylko teraz przyszła zima (wnet się kończy i dobrze !! ) i rower na bok, były mrozy to sie nie chciało z domu wyjśc itd. ale trzeba będzie już zacząc forme łapać, a czas powinien się jednak znaleśc, bynajmiej aby była ta godzinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zrezygnować z trenowania siatkówki, więc z tego powodu zacząłem częściej biegać (+ rowerek w domu).

Jak na razie (jeszcze gdy trenowałem siatkówkę) biegałem raz w tygodniu, albo wogóle :arrow nie było więcej czasu/

 

W tym tygodniu namówiłem kolegę i jeśli mu się spodoba, będziemy biegać w poniedziałek, piątek, sobote/niedziele (to/albo to), a jeśli nie, sam będę biegał, bo wkońcu robię to dla siebie ;)

(zdrowia, kondycji, przyjemności, satysakcji... :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też biegam już sporo lat.Kiedyś był tylko bieg, teraz bieg jest uzupełnieniem roweru(szczególnie zimą)

Bieganie jest super tylko trzeba to robić z rozwagą.Podstawowym błędem bywa często zbyt szybki bieg i złe oddychanie.Dlatego dobrze jest wspomagać sie pulsomierzem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem bigac jakies 3 tygodnie twemu, ale teraz tak zimno i slisko ze juz nie biegałem chyba z 1,5 tygodnia, poczekam az sie zrobie lepsza pogoda i bede biegał dalej

 

zimno powiadasz :glare: Ja w tą zime dałem czadu i biegałem nawet w największe mrozy!Rekord ustanowiłem 23.01 kiedy to przebiegłem 7km (45min) w temperaturze : -21 C

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...