Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

sam uwielbiam vigo i rocketa, ktore dodaja 20mm skoku z tylu, ale za bardzo obawiam sie choroby sierocej i dlatego na tym nie jezdze :)

 

nie mialem na mysli ortodoksyjnych desek, tylko wiem, ze czasami ludzie dosc sporo jezdza, wybieraja sie na gorskie szlaki, a pod dupe daja zelowa kanape 160mm grubosci kilku cm

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wybrać z dwójki - Scott scale 970 czy 960 ? Mam ok 196cm wzrostu i oba mi pasuja. Tylko jest problem z cena. Ok 1500 zl roznicy miedzy 970 a 960. 960- lepszy amor czyli rock shox xc32 a w 970 rcx. Reszta osprzętu to xt/deore w 960 a w 970 jest deore/alivio. Bardzo podoba mi się 960 ale czy warto doplacac tyle kasy??

Chulam zwykle po lesie ale dojazd do niego mam po asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za podpowiedzią kolegi Nabiała aby jednak wybrać bardziej sportową ramę ponownie przejrzałem internet. Jako że jestem zwolennikiem osprzętu SRAM to zainteresowałem się ofertą TREKa. I mam pytanie do kolegów czy do opisanych przeze mnie wcześniej zastosowań wystarczy mi model Cobia czy lepiej dozbierać i kupić x-calibra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jest kilka podobnych tematów ale z poprzedniego sezonu i w dodatku pozamykane.

 

Planuje zakup roweru jak w temacie i chciałem poznać opinie znawców gdyż sam dopiero zaczynam poważniej interesować się tematyką rowerową.

Jezdrzę cały rok (dojazd do pracy) głównie parki (40%) i ulice (60%).

W sezonie w tygodniu staram się jezdzić ok 20-40km dziennie (40% drogi, 60% lasy, szutry).

Weekendy w zależności od możliwości 50-100km (35% drogi, 65% lasy, szutry).

 

Wzrost 183 cm, 95kg, noga 82 cm.

 

Co powiecie o:

Kross Level B7 http://www.kross.pl/...3/level-b7-29er

Unibike Expert 29er http://www.unibike.pl/expert29er.html

czy są warte swojej ceny ?

 

Co w tej cenie (do 4000 PLN) polecacie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zdecydowanie Unibike ;) lepsza geometria i osprzęt. Ale dorzuć koniecznie do listy Radony 5.0 i 6.0

 

http://bikecenter.pl/index.php?p7363,radon-zr-race-29er-5-0-black-blue-lime-2013

 

 

http://bikecenter.pl/index.php?p7365,radon-zr-race-29er-6-0-sram-lime-blue-white-2013

 

Wysyłkowo od producenta dostaniesz je o ok 500-600zł taniej niz w Polsce, no i amor powietrzny w standardzie.

 

Tak więc Radon 6.0 troszkę przekroczy 4kzł ale zamian dostaniesz Rebę i ok 12kg wagi -warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon 6.0 rzeczywiście fajny ale niestety znacznie przekracza moj budżet nawet zamawiając u producenta.

W końcu ktoś musi mi go złożyć i pewnie za przegląd zerowy coś tam trzeba będzie zapłacić.

 

Radona 5.0 jak najbardzije będę brał pod uwagę. Zależy mi na przymiarcę więc musze jeszcze zlokalizować sklep z Radonami.

 

Co do amora to się długo zastanawiałem czy nie poczekać i dołożyć ale może sie skończyć na kolejnym sezonie na starym sprzęcie.

Po testach na kolegi rowerze z identycznym amorze jak w Unibike doszedłem do wniosku, że jest ok a jak z czasem moje potrzeby wzrosną to go kiedyś podmienie.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie masz Mbike Shottas HT04 29 ER

Geometria ramy idealna, wygląd też super (te łączenie rurek i polerowane spawy sprawiają wrażenie jakbyś carbonową ramę miał - zdecydowanie lepiej niż u konkurencji) osprzęt lepszy niż w Krossie i waga 12,27 kg.

1,2 kg różnicy to dużo - aby zbić o tyle wagę to musiałbyś 1000 PLN zainwestować.

 

Pomijając już proponowane tu 29" hardtriale, to zastanowiłbym się nad rowerem crossowym.

Z tego co napisałeś to dużo jeździsz po asfalcie, a weekendowo tylko szutry i lasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon 6.0 rzeczywiście fajny ale niestety znacznie przekracza moj budżet nawet zamawiając u producenta.

W końcu ktoś musi mi go złożyć i pewnie za przegląd zerowy coś tam trzeba będzie zapłacić.(...).

 

 

W przypadku Radona "złożenie" sprowadza się do założenia przedniego koła, wkręcenia pedałów, przykręcenia kierownicy do mostka (2 śruby) i siodełka do sztycy ... no i włożenia sztycy z siodełkiem do ramy ;-) ... to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet 4000zł, a sprowadziłeś się do bardzo wąskiego grona, i moim zdaniem nie koniecznie dobrego...zastanów się jeszcze nad jakimiś modelami zeszłorocznymi, które miały montowany lepszy osprzęt w tej samej cenie niż tegoroczne...ze swojej strony zapodam a.gang gangsta 7.29, polecany tutaj na forum, jego test masz na stronie team29.pl, kolega nabial go testował więc możesz zasięgnąć bezpośrednio opinii...amor powietrzny RST i osprzęt Srama, w tej cenie również znalazłbyś Author Instinct, ale tutaj geometria Authora trochę robi zamieszanie, bo nie każdemu może leżeć z uwagi na swoją długą górną rurę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji co byście wybrali ?

 

GHOST BIKES:�SE 2970

 

Mbike SHOTTAS HT04 29ER black 2013 | Sklep Rowerowy - Specjalistyczny

 

 

 

oba rowery mam w podobnej cenie, bardziej mnie ciągnie w strone MBike, czy słusznie?

 

Dzięki

 

Rozpatrując te dwa rowery przy rozmiarze ramy 19" wybrałbym MBike

górna rura w MBike ma 615 mm a w GHOST 600 mm

z wyglądu MBike też na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...