Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników, wielbicieli, zwolenników Wielkiego Koła :thumbsup: Proszę o pilną pomoc. Otóż okazało się, że mogę nabyć Speca Experta model 2013 (takiego jak w tym linku http://www.primera-sports.com/products/specialized-cross-country-249/specialized-2013-carve-expert-29er-11595.aspx) . Jego specyfikacja jest prawie taka sama oprócz amora. Seryjnie jest Reba a w opcji dla mnie byłby niestety Sountor. Lichy amor jest wynikiem mojego ograniczonego budżetu. Rower jest lekko używany ale minimalnie. W konfiguracji z gorszym amorem mogę go mieć za 3900 zł. Gdybym brał go z Rebą byłoby to 4900 zł ale niestety :( Co wy na to, warto? Dodam jeszcze, że rama ma 19 cali a mój wzrost to 180 cm, noga 80. Z góry dzięki za wszelkie sugestie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... prawdę mówiąc nie wiem. W sklepie stał z Rebą i nie dopytałem gościa jaki dokładnie amor Sountora będzie wstawiony. Nie będę też ukrywał, póki co jestem delikatnym laikiem w osprzęcie. Dostałem jeszcze propozycję nabyci Orbei ale za bardzo się na niej nie skupiałem, bo oczy zaszły mi Specem. Cena ta sama, osprzęt Sram X7 i X5, amor Rock Shox, rozmiar ciut mniejszy.

Muszę się szybko zdecydować, bo to pojedyncze sztuki i chyba długo w sklepie nie postoją. Może jutro uda mi się na nich pojeździć.

Edytowane przez evildick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pojeździj, sam ocenisz rozmiar

w linku poniżej forumowicz pokazuje ten rower w rozmiarze 17,5", przy podobnych do Ciebie wymiarach:

http://www.forumrowerowe.org/topic/110050-galeria-pokaz-twojego-29era/page__st__420

musisz sam wsiąść na rower i ocenić, czy nie jesteś za bardzo rozciągnięty między siodełkiem a kierownicą

Jeśli miałby to być suntour Epicon, czy Axon, to nie widziałbym w tym nic złego, jeśli coś innego, to nie wiem, czy to ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przejadę się, to zobaczę. Chociaż nie wiem, czy pomimo gorszego amora nie warto byłoby się nim zainteresować. Dopóki nie dostałem oferty myślałem nad Krossem B7 ale przy porównywalnej cenie chyba wychodzi gorzej sprzętowo i wagowo. Już sam nie wiem a szybko muszę się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbea o której wcześniej wspominałem, to ta http://www.profibike.com.pl/2012-orbea-alma-29er-h50-m-p-641.html Idę dzisiaj obydwie maszyny objechać, bo Spec ma o wiele dłuższą górną rurę i jest w rozmiarze 19 a Orbea ma ramę 18 cali. Cena obydwu praktycznie ta sama.

 

Wybór chyba dokonany. Jak mi się uda przekonać domową księgową zwaną potocznie Hauskomando, to jutro zakupię wspomnianą Orbee w rozmiarze M. Cena 4 tys. PeeLeNów. Miałem się głowić nad zakupem roweru przez całą zimę a wybór dokonał się z dnia na dzień. Spec w rozmiarze 19 cali dla mnie za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wniosę nic odkrywczego :

 

http://www.bike-discount.de/shop/k1275/a78464/zr-race-29er-6-0.html?mfid=52

 

dostawa połowa grudnia,szkoda,że przegapiłeś wyprzedaż,ten będzie już 2013.

Amortyzator w Orbei i Radonie to przepaść nawet dla laika.

W 26' żony mamy takiego xc32 - na małym sagu buja się jak bambus,w wersji 29 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę mi namieszaliście w głowie ale niestety patrząc na te propozycje jest jeden minus, mianowicie budżet :sick: 4 tysiące to całkowity maks jaki mogę wydać a nawet trochę więcej a większość propozycji chyba wykracza poza tę kwotę. Największym minusem Orbei jest chyba amor ale żeby mieć Rebę i zmieścić się w 4 tysiakach, to chyba mało realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4k raczej jest to nierealne. Radon sprowadzany bezpośrednio z DE wyszedł by Cię ~4300.

 

Na allegro jest dość fajna Merida 900D na Manitou, która pod ciezszymi osobami działa lepiej niż Reba. Rower ma 300km, pewnie jakiś testowy a jest na gw od dnia zakupu no i równo 4k.

 

Ja spogladam teraz na Scotta Scale 960 z 2013, już ugadalem sobie rabat 15% pod warunkiem, że wezmę za niego akcesoria ze sklepu, typu licznik, oświetlenie.

 

Wysyłane z mojego HTC Desire HD A9191 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło, kobyłka u płotu. Kupiłem Orbee w rozmiarze M. Nie wiem, czy to dobry wybór, czy nie. Okaże się na wiosnę, bo teraz nie mam możliwości, żeby ją dobrze przetestować. Póki co jak dla mnie REWELACJA :thumbsup: Decydującym argumentem było to, że to solidna marka i w jakby nie patrzeć rama ma dożywotnią gwarancję. Amortyzator nie powala swoją klasą ale do reszty osprzętu nie mam zastrzeżeń. Rower raczej nie będzie katowany na maksa chociaż mam zamiar wystartować w kilku maratonach MTB. Pożyjemy zobaczymy. Jakby ktoś miał jakieś pytania, sugestie dotyczące tego sprzętu, to chętnie odpowiem (w miarę swoich kompetencji :icon_wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moj zakup Haibike Big Curve RC : Rowery : Katalog Rowerowy bikeKatalog.pl cena lekko przekroczyla 4 tys zlotych :), bylo warto:)

Kupile go w rozmiarze 52. Na zywo prezentuje sie o wiele lepiej :)

Fajna maszyna :thumbsup: Z tego wszystkiego zazdroszczę Ci amora :teehee: Dużo powyżej 4k?

Edytowane przez evildick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...