Skocz do zawartości

[Szczecin] Potrącenie-sprawca uciekł, pomóz go znaleźć!


brt0555

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając sadistic.pl, trafiłem na ten film,nie ma go w tym dziale, więc wrzucam, sprawca potrącenia uciekł samochodem Renault Scenic I, kolor ciemny obstawiam szary/grafit/zielony. Jak ktoś ma możliwość pomocy poprzez program itp. to pewnie przyda się naszemu koledze w zakończeniu tej sprawy. Pozdrawiam i życzę bezpieczeństwa na drogach, bo jak widać niektórzy kierowcy nie znają przepisów.

 

http://www.sadistic.pl/sport-to-zdrowie-vt92768.htm

 

Ps Radzę nie czytać komentarzy, bo idioci pokazują tam swoją kulturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawca wypadku z udziałem rowerzysty nie zostanie ustalony, wykryty, to nie oznacza, że poszkodowany nie ma prawa dochodzenia odszkodowania. W takim przypadku wypłaty musi dokonać UFG, a zakres roszczeń jest zbliżony do tego jaki przysługuje z ubezpieczenia OC ustalonego sprawcy.

 

Jeśli sprawca wypadku nie został ustalony to UFG odpowiada, za:

- szkody na osobie

- szkody w mieniu (pojeździe) - jeśli któryś z uczestników poniósł śmierć lub rozstrój zdrowia powyżej dni 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tutaj należy postawić pytanie: na co komu taki monitoring skoro nie można z niego odczytać choćby numerów pojazdu jadącego bezpośrednio przed autobusem ? Bezsens jakiś :verymad:

 

Ja na takich rozjazdach mam sprawdzoną metodę: kilkadziesiąt metrów przed nim rozglądam się, a jeśli sytuacja jest stabilna, to zajmuję mniej więcej środek pasa i jadę tak dopóki pas przestanie być pasem do skrętu.

Ty niestety jechałeś przepisowo i uwierzyłeś w dobre intencje kierowcy...niestety żyjemy w czasach kiedy każdy plebs może wykuć się na pamięć kilku regułek i mieć prawo jazdy, stąd na drogach mamy cały przekrój społeczeństwa.

A tak w ogóle to najlepiej omijać takie trasy, osobiście wolę stracić kilka minut jadąc alternatywną drogą niż czuć na plecach "oddech" przez całą podróż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj należy postawić pytanie: na co komu taki monitoring skoro nie można z niego odczytać choćby numerów pojazdu jadącego bezpośrednio przed autobusem ...

 

Bo jakaś firma stryjka siostry wujka brata ciotecznego żony burmistrza wygrała przetarg na ich zamontowanie

 

... A tak w ogóle to najlepiej omijać takie trasy, osobiście wolę stracić kilka minut jadąc alternatywną drogą niż czuć na plecach "oddech" przez całą podróż ...

 

To główny i chyba jedyny powód przez który w minionym roku rozstałem się z szosówką na korzyść MTB. Na leśnej ścieżce nie ma Scenic'ów, tam najwyżej w okresie komunijnym rozjedzie nas gówniarz na quadzie, wtedy nie ma tyle nerwów; nie będzie za nami autobusu który to nagra, nie będzie też co odczytywać; chiński czterosuw na konstrukcji z rurek od wieszaka na bieliznę nie posiadał bowiem homologacji, tudzież prawa do rejestracji ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szczerze to wylotówka na prawy brzeg nie jest najszczęśliwszym miejscem do poruszania się rowerem. Nawet wybierając się na trening na superwypasionej szosówce, może warto poświęcić te parę minut na przetoczeniu się wolno po drugiej stronie barierki, albo objechanie dołem, przez stary most. Baranów za kółkiem nie brakuje i co z tego że wina kierowcy, jak i rower i rowerzysta połamani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widząc to nagranie i sposób w jaki jedzie sprawca można wywnioskować, że kierowca nie należy do najlepszych i/lub jest świeżo upieczony. Można by zastanowić się, jak przeprowadzać egzaminy na prawko, bo jak widać cały czas jest coś nie tak... oby go złapali.

 

Sam byłem świadkiem, jak jakaś kobita zepchnęła rowerzystę do rowu i w pedał. Na szczęście szybko wezwana Policja dogoniła kobitkę. Tylko, że to było na krajówce a nie w mieście... tak czy inaczej... przykra i bulwersująca sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał jak na razie dość przykry dla poszkodowanego rowerzysty w tym wypadku.Cała sprawa była dość dobrze nagłośniona przez media.Śledziłem całą historię tego zdarzenia, na początku złapanie sprawcy nie było możliwe dlatego że, nagranie monitoringu z autobusu było bardzo słabej jakości ale spece od obróbki video chcieli pomóc i odczytali dwie litery i trzy cyfry z rejestracji dokładając jeszcze model, kolor auta i już policja powinna już wiedzieć czyj to jest samochód.Niestety skończyło się inaczej.Artykuł o umorzeniu postępowania http://www.radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=81324

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na takich drogach trzeba mieć oczy dookoła głowy. Nie jedziemy w grupie wiec jesteśmy mniej widoczni. Nie wiem dlaczego wylądowało na sadistic ?! Sadistic był by jak po uderzeniu przez samochód wstałby gościu, a następnie został potrącony przez kolejny samochód. W samochodzie raczej po za zarysowaniami nic się nie stało. Jak by było zderzenie czołowe lub boczne to szkody raczej były by widoczne , a tak to tylko kolarz się obtarł. Rowerzysta głupi miał dużo miejsca z prawej strony mógł szybko odbić jak widział że ma bardzo blisko samochód. Ręce miał na kierownicy więc i skręt powinien być szybszy. Mi najbardziej szkoda roweru oraz tych niczemu nie winnych pasażerów autobusu którzy musieli z powodu jakiegoś desperata (który porusza się drogami na których nie powinno go być) czekać i marnować swój czas. Po prawej stronie widać pusty chodnik. Zamiast zjechać na niego to struga wariata i wkurza porządnych kierowców na naszych pięknych szybkich drogach. Co kawałek bramki, pełno radarów i miśków to jeszcze do kompletu brakuje samobójców na dwóch kółkach. Nie ma się co dziwić takich wypadków w końcu jak statystki pokazują to większość wypadków jest z winy rowerzysty.

 

Mógł też wystawić rękę w lewo że coś zamierza zrobić jakiś manewr, kierowca by sie zorientował że coś sie dzieje albo chociaż powinien zjechać na środek swojego pasa i wtedy byłby widoczny. Ja tak zawsze robię gdy skręcam lub jadę na wprost. Informuję bardzo wyraźnie co zamierzam zrobić. Oraz najważniejsze pytanie gdzie ten rowerzysta ma KASK ?? W parku jak jadę to widzę rowerzystów w kaskach, a ten pocina po najgorszej drodze i bez kasku. Brawo dla kierowcy oby nigdy się nie znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubatix, współczuje podejścia. Rower jakby nie patrzeć jechał przepisowo a kierowca widział jaki manewr wykonuje rowerzysta. Jednak mimo tego postanowił nagle zdecydowanie przyspieszyć i spróbować się wcisnąć - przeliczył się. A wystarczyłoby jechać 3-5s tą samą prędkością i dopiero później przyspieszyć. Jeżeli uważasz, że ten kierowca jest jak napisałeś "porządny" (powodując kolizję i odjeżdżając z miejsca wypadku) i wychwalasz kierowce za to co zrobił jesteś nienormalny. Na takich jak Ty nie powinno być miejsca wśród normalnych ludzi.. Nie wsiadaj za kółko.

 

Nie ma się co dziwić takich wypadków w końcu jak statystki pokazują to większość wypadków jest z winy rowerzysty.

Nie wiem jaki to ma związek z tematem, skoro tu na pewno statystyki odbiły się na niekorzyść kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej podstawie tak ... może masz jaką wrodzą wredotę albo inszą chorobę. Obejrzyj film potem marudź, bo z samego zdjęcia to można za wiele nie zrozumieć. Bo na dziś to jedynie sam z siebie jaja robisz Chyba że jesteś kolejne "dziecko neo ..." A za tekst że rowerzysta jest winien, to nie wiem czy ktoś nie mógłby zrozumieć jako obrazy.

Zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co karmicie trolla? Chyba nikt z Was nie sądzi że jesteście w stanie cokolwiek napisać takiego aby zmienił zdanie? Smutne że taki ktoś uczepił się takiego tematu. To taki trolling z samego dna, jak hiena cmentarna czy nekrofilia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł kupić lusterko na kierownice :D Zdania nie zmienię bo ewidentna wina rowerzysty. Jak by jechał chodnikiem to by nic mu nie było. Nie wiem na co wy trolle bronicie tego kozaka na rowerze chyba to wasz ziom. Po jakiego grzyba są budowane ścieżki rowerowe przy drogach ?? Czyżby nie dla bezpieczeństwa ? Rozumiem aby aby szło tam mnóstwo ludzi ale chodnik był pusty. Następnym razem będzie jechał chodnikiem. Jedyny forumowicz który wie co mówi to AXL:

 

Szczerze to wylotówka na prawy brzeg nie jest najszczęśliwszym miejscem do poruszania się rowerem. Nawet wybierając się na trening na superwypasionej szosówce, może warto poświęcić te parę minut na przetoczeniu się wolno po drugiej stronie barierki, albo objechanie dołem, przez stary most. Baranów za kółkiem nie brakuje i co z tego że wina kierowcy, jak i rower i rowerzysta połamani.

 

Nie każę temu kozakowi jeździć chodnikiem cały czas ale duże skrzyżowania powinien chociażby przejechać chodnikiem. Nie żałuję że ktoś go zahaczył. Ci co maja trochę mózgu to to zrozumieją. Ale dla takich osób jak keramp, Crazyk, ElDiablo, kadargo już za późno. Ciekaw jestem kiedy sami zostaniecie uczestnikami wypadku może lepsze będzie sadistic niż tego kozaka :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma argumentów to oczywiście najlepiej nazwać kogoś trollem. Kolego KUBATRIX niestety twój poziom rozumowania a raczej zachowania się (dbania o własne bezpieczeństwo) na tego typu drodze jest obcy wymienionym przez Ciebie dżentelmenom więc szkoda wchodzić w dalszą polemikę. Jak dla mnie zachowanie kierowcy osobówki poza oczywiście ucieczką jak najbardziej prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego grzyba są budowane ścieżki rowerowe przy drogach ?? Czyżby nie dla bezpieczeństwa ?

 

W celu zepchnięcia rowerzystów z jezdni dla komfortu kierowców. Aby im "zawalidroga" nie przeszkadzała zasuwać. Proste. W takim celu buduje się ścieżki rowerowe. Jest też odmiana tego, gdy remoncik ktoś współfinansuje, a wymaga infrastruktury rowerowej na papierze. To w celu pozyskania środków robi się przy okazji śmieszkę zwaną pełnoprawnie ścieżką rowerową (leśna,polna) z głębokim nastawieniem, aby zepchnąć rowerzystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zachowanie kierowcy osobówki poza oczywiście ucieczką jak najbardziej prawidłowe.

Nie do końca prawidłowe. Rowerzysta jechał prosto(jechanie prosto nie wymaga sygnalizacji jakichkolwiek manewrów), kierowca chciał skręcić i zajechał drogę, do tego uciekł z miejsca wypadku(trzeba rozróżnić - wypadek nie kolizja,bo obrażenia rowerzysty > 7dni) wobec powyższego prawo mówi, że kierowca jest traktowany jak sprawca wypadku pod wpływem alkoholu, a więc przestępca i grozi mu kara pozbawienia wolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...