Skocz do zawartości

[29er] przeszczep, ewolucja


madluki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za zainteresowanie od Darka. OK. To zamieszczam wycenę w załączniku ponieważ jeszcze nie wiem dodać załącznik i wyskakuje mi, że nie mam takich uprawnień. Może się uda????

czekam na opinie i sugestie.

 

 

Dzięki za zainteresowanie od Darka. OK. Ponieważ nie udaje mi się wkleić załącznika (nie mam takich uprawnień) to napiszę duuuużo tekstu :-)

Rama - Author Instinct 29er - 949pln (choć PEAK Accenta ma ciekawszą konstrukcję i jest tańszy - 649 pln)

Obręcze - Mavic A319 32H -pod tarczówki - 242 pln (za 2 sztuki)

 

Amortyzator - MANITOU TOWER EXPERT 29 - 1424 pln

 

 

 

Witaj

 

http://www.bikestacja.pl/amortyzator-manitou-tower-milo-100mm-p-20603.html?cPath=681_295_694

Kupilem go i jest ok. Chłopaki daja takie ceny za stare malowanie. Radą kolegi możesz potargowac sie w cylkoturze lub gdzie indziej. Moze wyrwiesz towera pro w białym malowaniu, jesli wolisz..

 

Mam koła na obręczach a319. Całe koła sa cholernie ciezkie i mocne. Rozważałem czy nie pojeździć jeszcze chwilę na nich ale one maja wew szerokosc 19 mm wiec oponki tylko do rozmiaru 47 wchodzą...

 

Tak na marginesie to jakie obręcze włożyć. ? Rozumeim ze każdy liczy gramy ale, wole zrzucić pare gram sadla i miec wzamian mocniejsze ciezsze kapslowane kolo ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koła na obręczach a319. Całe koła sa cholernie ciezkie i mocne. Rozważałem czy nie pojeździć jeszcze chwilę na nich ale one maja wew szerokosc 19 mm wiec oponki tylko do rozmiaru 47 wchodzą...

 

skad masz takie info? wsadzic mozna kazda opone - zarowno szosowa 21mm, jak i 2,5", kwestia tylko tego, jakie bedzie czolo bieznika...oczywiscie lepiej do opon od 2,1" dac cos co ma wewnetrznie 21-23mm, ale nie dramatyzujmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

http://www.bikestacj...ath=681_295_694

Kupilem go i jest ok. Chłopaki daja takie ceny za stare malowanie. Radą kolegi możesz potargowac sie w cylkoturze lub gdzie indziej. Moze wyrwiesz towera pro w białym malowaniu, jesli wolisz..

 

Mam koła na obręczach a319. Całe koła sa cholernie ciezkie i mocne. Rozważałem czy nie pojeździć jeszcze chwilę na nich ale one maja wew szerokosc 19 mm wiec oponki tylko do rozmiaru 47 wchodzą...

 

Tak na marginesie to jakie obręcze włożyć. ? Rozumeim ze każdy liczy gramy ale, wole zrzucić pare gram sadla i miec wzamian mocniejsze ciezsze kapslowane kolo ;-)

 

Pozdrawiam

 

Dokładnie w cyklo zrobią ci cenę 1369 za nowego tower pro z przesyłką. Miałem kupic, ale znalazłem taniej z prywatnego źródła.

 

Kupując accenta i negocjując amor zaoszczędzisz trochę. Tą kasę możesz przeznaczyc na lepsze hamulce, linki itp.

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Ponieważ widzę, że zainteresowało was zamieszczam linka do dokumentu google z zestawem w excelu. Zgodnie z radą Nabiał zmieniłem piasty -i cena mi urosła do 4686 - ceny będą niższe jak zacznę kupować i jakieś zniżki negocjować w sklepach :-)

 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aq9lhnAPq6UVdGRkVTA2WmxfZHI5bDd2N284UFk4ZHc&hl=pl#gid=0

 

poczytajcie i proszę o jakieś opinie - negatywne też mogą być. krytyka jest stymulująca :-D do czasu :-D

 

co do obręczy w temacie a319 dobrze, że są masywne -takich potrzebuję na sakwiarskich wyprawach. Choć jak się drapie pod górkę tak nie uważam :-D

 

aha i do djk -już jest napęd. Poprzednio po prostu nie napisałem o nim. Błąd przepraszam -to przecież bardzo ważna część roweru

 

Mam koła na obręczach a319. Całe koła sa cholernie ciezkie i mocne. Rozważałem czy nie pojeździć jeszcze chwilę na nich ale one maja wew szerokosc 19 mm wiec oponki tylko do rozmiaru 47 wchodzą... Tak na marginesie to jakie obręcze włożyć. ? Rozumeim ze każdy liczy gramy ale, wole zrzucić pare gram sadla i miec wzamian mocniejsze ciezsze kapslowane kolo ;-)

ja teraz na 26" mam 317 mavica i nie narzekam. jeżdżę sakwiarsko po bezdrożach i tandem ja+sakwy=140kg obręcze wytrzymują ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obręczy w temacie a319 dobrze, że są masywne -takich potrzebuję na sakwiarskich wyprawach. Choć jak się drapie pod górkę tak nie uważam :-D

 

aha i do djk -już jest napęd. Poprzednio po prostu nie napisałem o nim. Błąd przepraszam -to przecież bardzo ważna część roweru

 

 

ja teraz na 26" mam 317 mavica i nie narzekam. jeżdżę sakwiarsko po bezdrożach i tandem ja+sakwy=140kg obręcze wytrzymują ;-D

 

W takim razie zobacz bo są już mavici 317 na 29 " http://www.mavic.com...ims/TN-317-Disc wgd zalecen producenta można wkladac opnke do szerokości 2.3

 

 

Wydaje mi sie ze mając dobra ramę, koła, możesz sobie spokojnie kombinować z reszta osprzetu . Przekladaj, wymieniaj w zależności od potrzeb i możliwości itd ale nie oszczędzaj na siodełku ...

Edytowane przez madluki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sa felerne, nie do konca przemyslane i w efekcie nie dosc ze ciezsze, to relatywnie szybko koncza swoj zywot, a i pracuja z wiekszymi oporami - tyczy sie tylko tanich piast, powiedzmy, ze na allegro do ok 130zl

 

z tymi max rozmiarami opon, ktore przyjmuje obrecz, to nie robcie czytajacym wody z mozgu...obie obrecze maja na 99% takie same szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sa felerne, nie do konca przemyslane i w efekcie nie dosc ze ciezsze, to relatywnie szybko koncza swoj zywot, a i pracuja z wiekszymi oporami - tyczy sie tylko tanich piast, powiedzmy, ze na allegro do ok 130zl

 

z tymi max rozmiarami opon, ktore przyjmuje obrecz, to nie robcie czytajacym wody z mozgu...obie obrecze maja na 99% takie same szerokosci

 

Oki Racja obręcze sa prawie takie same.. Opony wejdą, będą się kręcić i pewnie nikt nie zauważy różnicy. Z tymi szerokościami to tylko zalecenia a nie przykazania producenta, "chłyt" marketingowy łatewer

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chwyt, bo osobiscie bez trudu wyczuwam roznice w przyczepnosci tej samej opony na obreczy 19mm i 21mm na korzysc tej 2, ale pisanie, ze max rozmiar 2.3" mija sie z prawda

 

odnosnie rozpiski autora - 160zl za pakiet xtr to blad niedopuszczalny :) za taka kwote masz pakiet aerozine z kulkami ceramicznymi, ktory nie dosc, ze jest latwy w efektywnym serwisowaniu/czyszczeniu, to kreci sie jak marzenie, a nie jak...shimano

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-lepsze piasty na maszynowkach...chocby najtansze novateki (wtedy tyl z 2 lozyskami maszynowymi, bron boze z 4!), ale warto kupic d811+812

ale właśnie d812 mają 4 łożyska -każda piasta d812 w asortymencie ma 4 łożyska

To co robić -te d812 czy jakieś inne

 

no i pakiet XTR za 160 zł - gdzie kupić taki zestaw na ceramicznych kulkach w tej cenie?? zapodasz linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze na takim od 2 lat i nie protestuje, shimano po 2-3tys km zaczyna strzelac i przez caly okres uzytkowania zamiast krecic sie to hamuje korbe

ehhh To już wiem co to za nieprzyjemny odgłos. Nawet nie podejrzewałem suportu co ma ledwie jedną wiosnę za sobą ( slx )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ehmm Tytan poszedł w zapomnienie bo co tu duzo mówić sam jeszcze nie wiem czego powinienem oczekiwać od ramy.

 

Pośmigam na peaku to lekcja nie będzie tak bolesna dla kieszeni.

 

Teraz miotam sie jak panna młoda przy wyborze sukni. Peak czarno biały a może biało czarny heheh

Kurka brzydki ten maniek ale 4 stówek nie dam ze piękne biale malowanie( naprawde ladne biale sniezne ehhh )

peaki.jpg

 

... czasami nawet problemy bywają przyjemne

Edytowane przez madluki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał druga opcję z czarnym przodem - fajnie pasuje do amora i kiery, rozważyłbym czarny(lub chromowany pod koronę amora) mostek, tył biały ładnie się komponuje z białą sztycą :D Pomyślałbym o czerwonych dodatkach - może gripy, pedały itp.

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam dylemat czarno-biały czy czarno-pomarańczowy. Gdybym znalazł gdzieś kierę 640mm, mostek i sztycę (choć ta niekoniecznie) w srebrnym macie - coś jak ten pasek dzielący kolory czy piasty shimano to stawiałbym na ten drugi. Ale i tak poczekam na cieplejsze dni, śmignę do Gliwic i na własne gały przekonam się czy warto się w to pakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem biała sztyca pasi tylko do czarnej dupy . Miałem ja bardzo tanio, 40 cm dluga. Mam czarnego WCS na stanie ale 35 cm. Jednak przy ramie L i moim wzroście ( 185 ) to nie powinno byc problemem ?

 

peaki.jpg

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...