Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla 'komoot'.
-
Cześć, zainstalowałem appkę Mapy.com na smarkfonie. Wygląda spoko i jest właściwie darmowa (większość ficzerów). Wiem, że to nie komoot czy Strava ;), ale ta appka jest za free i te profesjonalne appki mają chyba szczególnie sens jak ma się licznik rowerowy pro, który z nimi gada. Ja mam Sigmę ROX 4.0 która gada tylko z Komoot. Komoota zainstaluję później, obecnie mało jeżdżę (pogoda, przeziębienie i inne). Jak Wam się podoba appka Mapy.com? Co Wam w niej szczególnie się spodobało, a co mniej? Ja odkryłem udostępnianie pozycji (tracking) - czasem fajna rzecz + eksport GPX plików. Na razie tyle, zainstalowałem ją 5 minut temu, jeszcze nie sprawdzałem w boju. Jak mapy.com wypada na tle Komoot? - to porównanie mnie szczególnie interesuje ze względu na posiadany licznik, do Stravy (chyba najpopularniejszej appki) na razie nie mam sprzętu, a więc na razie nie jest w obszarze mojego zainteresowania. Dzięki za Wasze spostrzeżenia i opinie!
-
Witam Po wczorajszej wycieczce i kilku problemach ze smartfonem doszedłem do wniosku że potrzebuję dedykowaną nawigację na rower. Po analizie rynku chyba najbardziej odpowiada mi Garmin Edge Explore 2 ponieważ: - Cena wysoka ale akceptowalna- 1200zł - Duży wyświetlacz - Rozbudowane opcje nawigacji Potrzebuje niezawodnej nawigacji aby się nie gubić na trasie. Moje trasy to 50km do 150km. Robię 3000km rocznie. Nie robię treningów ani interwałów. Moja jazda to raczej szybka turystyka i zbieranie kwadratów i wrzucanie na strawę i planowanie tras na komputerze w komoot. Garmin Edge Explore 2 będzie dobry? Mam dużo pytań i nie udało się znaleźć odpowiedzi: 1. Jak dział synchronizowanie tras z komoot i strava skoro nie ma WiFi? Przez BT? Jak długo to zajmuje? 2. Jak działa rejestrowanie tras do stravy? Można rejestrować trasę np. rzez 5 godzin z przerwami na obiad i w międzyczasie zmieniać kilka razy cal podróży? Czy każde nowe wyznaczanie trasy pojawi się jako nowa aktywność w strawie? To samo w przypadku trasy DO racy i Z pracy... Można zatrzymać rejestrowanie trasy na 8 godzin i wznowić podczas powrotu z pracy tak aby w strava była to jedna aktywność? 3. Jak to jest z zawieszaniem i szybkością działania? W Internecie są BARDZO sprzeczne opinie. Proszę tylko o opinie osób które mają tą nawigację i po aktualizacji oprogramowania. (ponoć soft z 2022 miał błędy i był powolny) 4. Czy w trakcie jazdy i j rejestrowania trasy można "na szybko" wysłać nowy cel podróży do nawigacji z telefonu? Albo trzeba adres wpisywać z nawigacji lub wyznaczać nową trasę. 5. Czy aplikacja garmin musi być uruchomiana na telefonie z aktywnym GPS w trakcie jazdy? (takie oponinie są w internecie) 6. Jaki jest najlepszy sposób na udostępnienie swojej lokalizacji komuś z rodziny? Jest to możliwe jeśli na telefonie uruchomię garmin connect ale bez GPS na telefonie? 7. I najważniejsze: Jak z czytelnością wyświetlacza na pełnym słońcu? Jet dużo lepiej jak w telefonie z OLED czy podobnie? Dzięki wielkie
-
Na razie niech oswaja się z rowerkiem na niższej pozycji siodełka. Widzę dzieciaki na rowerach z tak ustawionym siodełkiem, że prawie kolanem dotykają brody i jakoś im to nie przeszkadza. Długość korby w modelu Dakar wynosi tylko (albo aż) 140mm i to znacząca zmiana na lepsze dla dziecka w porównaniu ze 160mm korbą w oryginale. Nie jestem jakimś rowerowym guru, ale ogarniam rowerową technikę na co najmniej dostatecznym poziomie. Moi koledzy od rowerowych wyjazdów w większości nie potrafią wymienić przebitej dętki na trasie, a pokonują 6-9k kilometrów rocznie. Ja pod tym względem plasuję się gdzieś pośrodku, chociaż w 2025 roku zacząłem liczyć i przejechałem po naszych podlaskich i mazurskich szlakach ponad 5k km. Tworzymy taką nieformalną emerycką grupę pod nazwą Team 4 Grajewo. Czasami wrzucam fotki z trasy i jej przebieg udostępniam w formie pliku GPX w aplikacji Komoot. Przykładowe linki: https://www.komoot.com/pl-pl/tour/2896179633 i jeszcze jeden: https://www.komoot.com/pl-pl/tour/2576484337 i kolejny: https://www.komoot.com/pl-pl/tour/2563296691 Natomiast kolega preferuje zamieszczanie wiadomości w mediach lokalnych. Będę zadowolony jeżeli moja wnuczka w tym roku na wyjazdach do dziadków pokona chociaż kilkadziesiąt kilometrów na rowerze, a odchudzenie standardowego roweru sprawiło mi dodatkową przyjemność. Wątek ten zainicjowałem również dlatego, że opinie o braku przydatności amortyzatora sprężynowego w rowerku dziecięcym są w przypadku Meridy w większości wyssane z palca. Amortyzator pracuje nawet przy niewielkim obciążeniu. Wystarczy gwałtownie zahamować przednie koło prowadząc pusty rowerek i już widać efekt. Założyłem opony o profilu 2,1” i to dodatkowo zwiększa komfort jazdy po nierównych leśnych ścieżkach poprzeplatanych wystającymi korzeniami. Na Podlasiu i Mazurach takich dróg jest najwięcej. W sumie to dobrze, bo nie lubię zurbanizowanych śmierdzących asfaltem ścieżek.
-
Witam. Teraz jest promocja na Komoota. Można wykupić cały świat po promocji. Mam parę pytań do użytkowników. Obecnie używam mapy.cz, ale apka potrafi się czasem zawiesić. Mam iphone 11 i starego Samsunga j6. Niestety problem pojawia się na obu telefonach. 1. Czy komoot jest stabilny na starszym telefonie? Mam starego Samsunga J6 z 3GB RAM i jego bym chciał użyć jako nawigację rowerową. 2. Czy podczas nawigowania można włączyć wygaszanie ekranu tak, aby nawigacja włączyła się tylko przed zakrętami lub POI?
-
Hejka! Przejrzałem i przeczytałem jakieś 20-30 wątków, recenzje na youtube, poradniki i nadal nie umiem się zdecydować... Patrząc po recencjach itp. najlepiej wychodziło jakieś IGsport 630s, ale aktualnie jego cena to 1300 zł? A chyba 2 lata temu to było ~700? Rozpatruję jakieś Modele Geoid cc700 pro, , IGSport Binavi Air, Magene c706 o ile wiadomo kiedy wyjdzie? Patrzyłem na Brytony, ale co wejdę na różne wątki na forum to pojawiają się inne opinie na temat każdej z tych nawigacji... Na jakiegoś wypasionego Garmina raczej się nie rzucam cenowo bo szkoda mi wydawać 2000 zł na licznik jak mam rower za 4000 zł, pewnie lepiej można te pieniądze przeznaczyć. Zależy mi na tym: - Fajny czytelny ekran - Możliwość wgrywania GPXów, sam sobie rysuję po velo plannerze, albo komoot i strava. Jeżdżę często ze znajomymi i wtedy fajnie sobie zgrać tego GPXa od kogoś ze stravy itp. - jakieś parowanie ze stravą czy licznikiem tętna (posiadam jakiś magene z ant+) - o ile się da to żeby przeliczał trasę po zjechaniu z kursu, czy tam pokazywał jak wrócić na trasę za kilkaset metrów, kilometr czy coś -Zapewne w tym budżecie nie ma opcji pracy offline, więc praca z połączonym telefonem jest ok, zawsze mam telefon ze sobą, wytrzymuje na baterii 2-3 dni więc raczej mi nie padnie w trakcie jazdy, więc te działanie offline nie jest dla mnie mega priorytetem. Znajoma mi pożyczyła garmin edge 520 plus czy coś takiego, aczkolwiek tam przeliczenia tej trasy po zjechaniu z kursu miałem wrażenie, że jest lekko upośledzone i trwało czasami kilka minut? Na ten moment nie jeżdżę z żadną nawigacją, więc pewnie cokolwiek gdzie można wgrać GPXa i nie trzeba się co 15 minut zatrzymywać i na google maps szukać trasy będzie spoko opcją i wielkim przeskokiem.
-
[Aplikacja Android] Moja autorska nawigacja rowerowa
chudzinki odpowiedział FreeBikeGPS → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Nie nie nie. Chodzi tylko o to żeby po wgraniu GPX i w trakcie nawigowania można było sobie popatrzeć na mapie jak przebiega, pomniejszyć i powiększyć. Tego do końca nie rozumiem. Ja osobiście nie potrzebuję nawigowania do miejsca rozpoczęcia śladu, ale już po nim. A to już nie wiem 🙂. Żeby nie było - moje doświadczenie to głównie Locus, trochę Komoot, trochę chińskich liczników i ostatnio Explore 2.- 34 odpowiedzi
-
Wszystko wskazuje na to, że aplikacja wkrótce przestanie istnieć. Tochę szczegółów można znaleźć tutaj YouTube (i wcześniejszym materiale) - w skrócie Komoot został wykupiony i od razu zwolnono ponad 80% pracowników. Macie jakieś inne przydatne narzędzia do planowania tras? Chciałbym zbadać temat zanim Komoot faktycznie zniknie.
-
OK. Takie mam poustawiane, ale czy jak zabezpieczę telefon odciskiem lub pinem i wygasi mi się ekran podglądu i ponownie go uaktywnię poprzez np.odcisk to Flow (komoot)cały czas będzie rejestrował moja trasę(aktywność) i pokaże mi aktualną pozycję na mapie po ponownym uruchomieniu ekranu ?. Mniemam że tak ale muszę to jeszcze sprawdzić. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
-
Cześć. Tak jak pisałem w poprzednim moim poście kupiłem rower który ma wbudowany wyświetlacz z nawigacją i aplikacją Boscha eBike FLOW. Wykupiłem w Komoot mapy całego świata. Pytanie, czy da się jakoś na tym wyświetlaczu Boscha Kiox 500 nawigować bezpośrednio z Komoot a nie poprzez ich apkę Boscha eBike FLOW?. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć? Niby w opcjach apki Flow znalazłem w opcjach trasy coś takiego jak "zsynchronizuj z aplikacją komoot". Jak kliknę w tą opcję to pokazuje mi się tylko zakładka"importuj trasy z kommot". Czyli trasy z komoot będą zaimportowane do Flow. Mi chodzi o to aby komoot był właściwa nawigacją a nie Flow.
-
To kupiłem iGPSport Binavi. Jeszcze nie jeździłem. Bogactwo ustawień przygniata. W pudełku uchwyt tylko na gumki, ale za to szkło ochronne i silikonowa osłonka. Czujniki podłączyły się bez problemów, ekran niezbyt jasny. Są za równo profile jazdy jak i definiowanie rowerów. Połączenie z Komoot działa, ale nie tak jak w Wahoo - nowe trasy trzeba aktywnie pobrać, a nie wpadają same. Pożyjemy, zobaczymy. Liczy się dla mnie jazda - działanie nawigacji. Drogo nie było (poniżej 1000). Będzie raport za kilka dni.
-
Zaciekawił mnie pewien temat, o którym wcześniej nie wiedziałem. Dlaczego telefon bez wbudowanego kompasu w Komoot nie obraca mapy, a w Locus już obraca? To kwestia jakiś ustawień czy to normalne? Garmin 530 kompas ma, a Explore 2 chyba nie ma - czy to ma jakiś wpływ np. na szybkość obracania mapy do kierunku jazdy?
-
Może to dobrze? Ja już swój sprzedałem i była to znakomita decyzja. Nie robiłem żadnych cudów z mapami czy softem, a Explore 2 denerwował mnie strasznie. Po pierwsze wyznaczanie objazdów po zboczeniu z trasy - dziwaczne, nieprzewidywalne, z przypadkami, gdy będąc kilka kilometrów od celu dostawałem objazd 90km . Po drugie wgranie nowej trasy bez przerywania zapisu treningu - zmienić na dostępną to można, ale wgrać nową - nie rozgryzłem. I najgorsze dla mnie - bezsensowny pomiar przewyższeń - nawet jak trasa była cały czas pod górę po asfalcie to i tak dostawałem wyniki kilkadziesiąt procent zawyżone. Są też zalety, ale wady przeważyły. Teraz mam Wahoo Roam (2) - znacznie lepszy moim zdaniem - szczególnie przy stosowaniu Komoot do planowania tras. Jest jedna denerwująca cecha - jak się jedzie objazdem, to na ekranie widać ścieżką objazdu, ale nie widać ścieżki właściwej trasy - ta się pojawia, dopiero jak się dojedzie. Mogę rozważyć sprzedaż tego Wahoo by zmienić na kolejną generację. Ponoć 530 nie ma tych wad Explore - nie wiem, nie sprawdzałem i nie chcę.
-
Witam wszystkich, mam małą prośbę, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie w aplikacji komoot zaznacza się co ma być wyświetlane na mapie. Kiedyś udało mi się włączyć coś takiego gdzie mogłem zaznaczyć, że np. ma wyświetlać hotele, miejsca gdzie można zjesc itd, ale nie moge tego znaleźć. Pomożecie?
-
[Komoot] Koniec aplikacji? Co w zamian?
DyktaTusek odpowiedział Lextalionis → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
tak, tak, znalazłem i nawet przeedytowałem posta, dzięki wielkie raz jeszcze. p.s. a może to będziesz wiedział 😉 => na Komoot można olać planowanie po ścieżkach i zrobić sobie z punktu do punktu po lini prostej, np. tam gdzie są schody, chcesz tamtędy zejść z rowerem i to się da zrobić na Komoot, ale na Mapy.com tej opcji nie ma (nie widzę?) i z uporem maniaka jakieś objazdy absurdalne sugeruje. o tak na Komoot można to zrobić, teraz się to nazywa 'ustaw segment poza siecią': W sumie ciekawe, na telefonie przez fejsa jestem wciąż zalogowany a na kompie nie mogę się lognąć do Komoot, coś pozmieniali. -
[Yamaha Display c] problem z wyświetlaczem
Artur1971 odpowiedział Zuza25 → na temat → Akcesoria rowerowe
Dzień dobry. Yamaha Display C jest tylko wyświetlaczem. Po uruchomieniu aplikacji Komoot należy sparować ją z e-rowerem (z pozycji aplikacji Komoot), następnie należy ściągnąć mapy na aplikację (opcja płatna od 18,99) i uruchomić nawigację. Na mapie w aplikacji Komoot pojawi się pole Controls i w rozwijanym menu naleźy wybrać w Instrukcje Nawigacji Notification (Wskazówki). Na górnym panelu Yamaha Display C pojawią się wskazówki z nawigacji. -
OK. Załapałem odnośnie tych regionów, rozumiem że jak raz wykupię to już mam cały czas np. cały świat na dzień dzisiejszy chyba ok 140zł? Jeszcze jedno pytanie odnośnie płatności, bo nie chcę płacić kartą ani nie mam PayPala. Czy kolega który ma PayPala może mi jakoś wpłacić za ten pakiet ze swojego konta?. Chodzi mi oto czy ja muszę mieć konto na PayPalu bo ono jest jakoś powiązane z moim kontem na Komoot. Jeszcze jedno gdzie szukać tych promocji? tylko na Komoot? czy jeszcze gdzieś. Pozdrawiam.
-
Ktos wie jak na komoocie sprawdzic kierunek singla? Niestety zdazylo mi sie podjechac od ...tylnej strony .
-
Sorry, źle albo nie w pełni się chyba wyraziem. Mnie chodzi o to że w komputerku Garmin Varia tak fajnie pokazuje po bokach te paski z nadjeżdżającymi autami w formie kropek. Że na Android jest apka Garmina, którą można właczyć i mieć te kropki też wiem. Ale mnie się rozchodzi o taką sytuację. Jak już telefon to zdecydowanie wolę/są lepsze bo czytelniejsze i bardziej intuicyjne nawigacje typu Komoot czy Mapy.com. Ja chcę nawigować np na Mapach.com i mieć takie dwa transparentne paski po bokach pokazujące te auta z Varia czyli by druga w tle uruchomiona apka Garmina transparentnie nachodziła na inną czyli Pamy.com. A nie to lub to. I o to było pytanie, czy to możliwe. AI powiedziało że tak, ale coś mam podejrzenie że to nie jest możliwe, choć jak jest to będę miło zaskoczony i kupię sobie taki radar nawet jak bateria niewymienna.
-
Komoot?
-
Cześć! Pytanie czysto techniczne: jak wygląda interpretacja przez Komoot autopauzy z nawigacji IGPSport? Z jazdą na telefonie i Wahoo nie ma problemu - robi autopauzę na postojach i prezentuje dwie średnie dla trasy ogółem i po odjęciu postojów. Jak jest z IGPSport? Chcę kupić IGS630S. IGPSport formalnie nie jest kompatybilny z Komoot. Czy po imporcie GPX z IGPSport do Komoot będzie przeliczona trasa z autopauzami i bez nich? Pozdro!
-
[Komoot] Koniec aplikacji? Co w zamian?
CoolBreezeOne odpowiedział Lextalionis → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Trasy planowane w "nowym" Komoot automatycznie zapisują się w Garmin Connect - o ile masz zsynchronizowane te dwie aplikacje/strony. A z GC to tylko klik, żeby trasa pojawiła sięna urządzeniu. Z drugiej strony, planowanie tras z Komoot'em to dramat jakiś. Te ich mapy... Jako stary harcerz wychowany na papierowych mapach topo, do planowania tras używam mapy.cz. Zdecydowanie lepiej idzie ogarnąć ten proces. Komoot'a mam odpalonego w obok, tak żeby podejrzeć sobie zdjęcia poszczególnych fragmentów trasy w celu uniknięcia załapania się na jakiś mega wyryp. -
Witam chciałbym się dowiedzieć jak w aplikacji komoot premium ustawić Kwadraty , czyli obszary na których już byłem , nigdzie w ustawieniach tej funkcji nie mogę zlokalizować , o coc chodzi ? Nie wiem bardzo o co chodzi , może to jakaś zewnętrzna aplikacja ? Pomoże ktoś??
-
Hej, Mam zapytanie o licznik z Ali jakiejś popularnej marki IGPS, Magene, Geoid, Xoss. Aktualnie używam telefonu z Komoot do nawigacji chciałbym dedykowane urządzenie na kierownicę. Ciężko wyszukać informacje w poszczególnych wątkach. Wyczytałem, że do niektórych modeli można wgrywać własne mapy co wydaje się dobrą opcją. Jeżdżę rowerem MTB po okolicznych lasach i tutaj pytanie jak one sobie radzą w lesie, poza asfaltem.
-
[Licznik/nawigacja] Który model z Ali pod MTB
mateoJazz odpowiedział mateoJazz → na temat → Akcesoria rowerowe
Ok, a jeśli zdecydował bym się na jakiś starszy model Garmina w używce np 530. To tam temat map jest lepiej ogarnięty ? Garmin wszedł we współpracę z Komoot. W takim układzie mapy są tam bardziej dokładne ? -
Odpowiedź od suportu Kellysa: Rower z telefonem za pośrednictwem bluetooth można połączyć jedynie za pomocą aplikacji mobilnej Komoot. Czyli apke odinstalować i zapomnieć. Trudno.
