-
Liczba zawartości
1 153 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez kaido2
-
[Jedno Zdjęcie] Jedna wyprawa - Jedno zdjęcie
kaido2 odpowiedział durnykot → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
temat znany Wcześniej było ok, bo nie było tak gorąco Siodło się wrzyna, znaczy do zmiany, wszelkie siodła " żelowe" i ze skaju = się odparzenia w ciepłe dni Problemy szybciej się pojawiają jak d się wierci np od twardego przełożenia i ugniatania ziemniorów. Od rytmu 160-200 teżżżż, ale o to tutaj raczej nikogo nie podejrzewam No i ten krem w takich sytuacjach też działa. Często mamy go w pakietach na ultra
-
[Gravel] Felt Broam 60 - gravel czy cross
kaido2 odpowiedział Esfazy → na temat → Gravel/Przełajówki
Tacy ludzie niestety będą się wszędzie długo pojawiać i będzie syf. Mentalność i idące za tym cwaniactwo są efektem takiego stanu. Tutaj ręka, rękę myje stąd tak trudno komuś kto naprawde jest konkretny się przebić i coś zmienić. Marvelku dostosowany do warunków masz gravel . Spawarkiem kiedyś z połamanego radzieckiego Urala, wyczarowałem ło to takie cudo pod Zima Wataha Ultra Race 2023 Ta konstrukcja myśli inżynierskiej wzbudzała bardzo duże zainteresowanie Lesio Pachulski na samą myśl , że chciałem Wisłę 1200,- "Ale z tym klamorem nawet mi się nie pojawiaj" xD -
[Gravel] Felt Broam 60 - gravel czy cross
kaido2 odpowiedział Esfazy → na temat → Gravel/Przełajówki
To się akurat zgadza, PZKOL, szkoda gadać, ale np mój kolega z OZKOLu jest chętny do współpracy i stawia na rozwój kolarstwa amatorskiego, bo przecież ono też stanowi pewien trzon kolarstwa w szerokim jego znaczeniu. Co do dzieciaków w przełajach,- wszystkiego nie śledzę, ale dla dzieciaków jak najbardziej różnego rodzaju imprezy się organizuje na każdym szczeblu właśnie by zaszczepić bakcyla i wyciągać perełki Organizatora wspominanych mistrzostw nie znam, bo trudno znać wszystkich, ale też odnoszę wrażenie, że impreza została właśnie w ten sposób zorganizowana na zasadzie wykupienia nazwy. Tego typu imprezy się nie przekłada, zresztą nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. Odwołanie z przyczyn wyższych, zmiana , czy skrócenie trasy jak najbardziej Z PZKOL-em są takie jaja jakie się fizjologom nie śnią. Kilka lat temu kiedy wyszła afera o molestowanie zawodniczek przez jednego z prezesów, jeden z kolegów i zasłużonych zawodników który był członkiem, pojechał na zebranie zorganizowane w celu wyjaśnień . Szkoda gadać. Kasa,- wszytko najlepiej gotówką, za licencje też, bo komornik siedzi. Znane tematy z życia codziennego -
[Gravel] Felt Broam 60 - gravel czy cross
kaido2 odpowiedział Esfazy → na temat → Gravel/Przełajówki
@KNKS CX nigdy nie umrze, bo stanowi cykl w roku kalendarzowym ( jesień-wiosna), gdzie zawodnicy zamieniają szosy na przełaje. Imprezy były i będą tak samo rowery czysto przełajowe ( np Cube Cross Race). Jest to swego rodzaju nisza, ale ta nisza też ma swoje potrzeby i ta nisza nie zniknie, a co najwyżej stanie się bardziej hermetyczna Co do Gravelowych Mistrzostw Polski, to znalazłem je tylko w kalendarzu PZKOL-u ;). W kalendarzach z których korzystamy nie ma nawet wzmianki, stąd na bank wielu zawodników ścigających się na znanych gravelowych imprezach nawet o takowej nie wiedziało i w efekcie wyszło jak wyszło -
[Gravel] Felt Broam 60 - gravel czy cross
kaido2 odpowiedział Esfazy → na temat → Gravel/Przełajówki
Ciężko uświadczyć, ale da się jeszcze coś tam znaleźć.. -
[Gravel] Felt Broam 60 - gravel czy cross
kaido2 odpowiedział Esfazy → na temat → Gravel/Przełajówki
Typowe gonki gravelowe to szuter premium + słabszy asfalt. Gravelowe imprezy wygrywają zawodnicy którzy specjalizowali się w xc, cx, szosie, czyli generalnie wyszkoleni technicznie zapierd..lacze, którzy teraz cisną, ale na gravelach i jak to wielu mówi chcąc pewnego odskoku i spokoju który to daje im ten rower. Zawodnicy szosowi podobnie, kojarzy się ich z szosami, a wielu jest mega technicznych i mocnych po xc, cx , czy torze, a bywa że i odwrotnie, i kojarzy się ich w obecnej chwili z tym co na daną uprawiają . Czy taki zawodnik wyszkolony po cx-ie pogoni białoskiciarza, który jeździ szoską tylko na ustawki? Oczywiście, bo będzie miał zdecydowanie większy wachlarz doświadczeń co już przekłada się na lepsze wyszkolenie. Zawody cx to krótkie pętle bardzo techniczne, z korzeniami , błotem, piachem, schodkami, gdzie z rowerem się biega, skacze ( bunny hop) i opierają się one głównie na technice, ten kto ma najlepiej wszystkie elementy opanowane wygrywa. Gravel z założenia to endurance z większym prześwitem na laczek, który pozwalał by pokonywać szutry premium na bardzo dużych prędkościach. Teraz gravel hmmm,- jest tyle kombinacji, że głowa już mała. Pojawiają się się fulle, monstery i czyste geo 29 Jeszcze raz wracając: to że wygrały akurat tą imprezę zawodnicy xc,- najwidoczniej trasa taka była i wykorzystali swoje umiejętności ( każdy inny o danym poziomie wytrenowania np zawodnik cx równie by to wykorzystał), natomiast pojechali na rowerach dostosowanych i zgodnych do trasy stąd pozwoliło im to przypieczętować sukces. gdyba trasa była inna i mieli jechać na typowych xc to mogło by to wyglądać zupełnie inaczej. Ot zbadanie tematu i wykorzystanie pełnego zakresu własnych doświadczeń i wiedzy. -
[Gravel] Felt Broam 60 - gravel czy cross
kaido2 odpowiedział Esfazy → na temat → Gravel/Przełajówki
Nie mogę znaleźć listy startowej, ale podejrzewam że wspomniane wypalarki tam nie startowały. Zresztą nie oszukujmy się i ja o tej imprezie nic nie wiedziałem. Druga sprawa, hardtaile na których jechali były dostosowane do profilu trasy, a więc zmienione laczki i tarcze co czyniły te rowery już gravelovymi ( konfiguracja w lekki teren i na szuter) Startując np pierwsze MPP jechałem na trekingu , a jest to przecież ultramaraton szosowy. Rower był również dostosowywany do warunków, bo znów musiałbym się przesiadać i przyzwyczajać, i z szosami pomimo innej geometrii i prostej kiery spokojnie sobie radziłem jak nie lepiej Podobnie wyglądała sytuacja na DDP, tą gravelową imprezę jechałem na dostosowanej do profilu trasy jak i warunków szosie. Zatem mówienie ,że xc odstawili gravelarzy jest tu mocno naciągane, bo gdyby pojechali na legitnym xc to już różowo mogło by nie być. Czy powinno się zabronić brania udziału w tego typu imprezach rowerom innym jak gravelowe? A niby dlaczego? Doświadczenie i dany przygotowany zawodnik wygrywa daną imprezę. Dzięki za link i przytoczenie sytuacji -
[Gravel] Felt Broam 60 - gravel czy cross
kaido2 odpowiedział Esfazy → na temat → Gravel/Przełajówki
Na których? Na organizowanych przez nas LS wszelkie nie gravele zostały wciągnięte nosem , czołówka( Pszczolarski, Słodek) ogoliła dst 150 km z avg 32 km/h, a trasa, była z niespodziankami + błoto. Wszelkie cykle Watahy , nawet nie ma opcji by się gdzieś xc-ki wcisneły. DDP potrafią palić po górach świetokrzyskich avg 32 km/h. Wiosna w tamtym roku pękła z avg 35 Kto wytrzyma na klocu tyle yeba..chaniny ? Tam jedzie czołówka z Cukrem, Rustem, Gołebiewskim włącznie. Idzie taki kibel co to się nawet fizjologom nie śni Pisze oczywiście o typowych gravelowych gonkach, nie uyebach pod MTB. -
Trzeba wziąć poprawkę, że peleton zawodowy to główny tester sprzętu i w zasadzie to on nie ma nic do gadania, oprócz zawodników którzy się tak naprawdę liczą.. Czy zawodnicy chcą jeździć na 32? Pogadaj z nimi ,a dowiesz się nawet , że co poniektórzy woleli by z powrotem szczęki i normalny ludzki laczek. Z praktyki , a nie z internetów mogę napisać, ze opory toczenia, to generalnie konstrukcja opony i użyta mieszanka oraz ich waga. odpowiednie ciśnienie jest potrzebne by opona podczas użytkowania utrzymywała odpowiedni profil, by uzyskiwać z niej optymalne parametry. Są bardzo szybkie opony 23, jak i 25. Węższa guma = niższa waga, niższa masa rotacyjna, lepsza dynamika, a to oznacza łatwiejsze utrzymanie obrotu co przekłada się na wyższe prędkości. O klejeniu w zakrętach nie decyduje tutaj szerokość opony, a użyta mieszanka. Dobrze kleją GP4000/5000, Rubino Pro, Spec Turbo. GP jak wszystkie GP ich ścianki boczne są cienkie i łatwo je uszkodzić. P.S całkiem tanich( czyli tych nalanych gumą) opon szosowych nie ma co kupować, bo mogą tylko zniechęcić do szosy
-
[Napęd] Czy warto przechodzić z Shimano Alivio/Deore LX 8-rz na wersję 9-rz? Kilka pytań.
kaido2 odpowiedział miki11 → na temat → Napęd rowerowy
Plasteliniak,- łańcuch jest z plasteliny, czyli miękkiego materiału i tak każdy to odbiera, a nie jako odkształcenie plastyczne. Odporność na zerwanie to jedno, a wykonanie elementów pracujących pod obciążeniem to drugie. Miękki materiał będzie się rozciągał, twardy po prostu pęknie. Dany łańcuch potrafi być zrobiony z 3-różnych rodzajów stali. Czy tutaj potrzeba czasu? sam tego wielokrotnie doświadczyłem i wiem, że nie W przypadku wykonania ogniw i rolek z gównolitu wystarczy mocniejszy skok by te elementy uszkodzić. Łańcucha nie zerwiesz , ale przymiar w tym miejscu już wpadnie. Oczywiście ktoś całkowicie bez nogi przejedzie na takim łańcuchu troszeczkę więcej, natomiast w moim przypadku jak i osób podchodzących do tematu pod kątem sportowym taki łańcuch żyje bardzo krótko i szkoda pieniędzy jak i czasu by takowych używać. Dlatego sprawdza się całą jego długość i jeżeli w którymś miejscu przymiar już wpada łańcuch się utylizuje. Na praktykę tak jak wspomniałem do niszczenia ząbków koronek wystarczy jedno uszkodzone ogniwo( spinka). Na logikę,- jedno uszkodzone ogniwo = wyciągnięty łańcuch. -
[Napęd] Czy warto przechodzić z Shimano Alivio/Deore LX 8-rz na wersję 9-rz? Kilka pytań.
kaido2 odpowiedział miki11 → na temat → Napęd rowerowy
Ale ja nie pisałem ani o tarciu , ani o odkształceniu( bo to w tej kwestii nie istotne), tylko o przyłożonej sile, a dokładniej miałem na myśli, że to co masz pod nogą robi łańcuchu KO. Większa siła, większe tarcie w punktach pracy, szybsze zużycie. O ile swego czasu zmieniałem plasteliniaki co 700 km, bo mam ich ( jak i innych) z warsztatu klubowego tony, to gdy się skończył taki KMC Z8 na dłuższym podjeździe w mocy , to powiedziałem dość. Nie chce mi się co chwile tego zmieniać, a tym bardziej profilować zębów koronek, bo się w moment któryś zużył i przeorał mi napęd na powrocie. Zakładam 11-chę i mam na pewien okres spokój i wiem, że " do domu dojadę". Co do stosowania samych napędów, to u mnie wygląda to tak samo,- działa w każdych warunkach , jest tanie i nie ma z tym problemu. Jeżeli na ogniwa przykładasz odpowiednią wartość siły to długość nie ma znaczenia, bo ta wartość siły działa punktowo na ogniwo. I więcej w przypadku nagłego skoku możesz zajechać ogniwo i wystarczy tylko jedno zużyte, by orało po zębach, dlatego przymiarem należy sprawdzać cały łańcuch na jego długości, a nie wybrany odcinek. -
[Napęd] Czy warto przechodzić z Shimano Alivio/Deore LX 8-rz na wersję 9-rz? Kilka pytań.
kaido2 odpowiedział miki11 → na temat → Napęd rowerowy
KMC Z8 = Plastelina. Szkoda kasy na to . Najlepiej od razu zmienić np na 11-kową Ultegrę. Łańcuchy do napędów 7/8 s są tanie, bo są z bele czego. Na wspomnianym przejedziesz 3x tyle. CS-HG41-8 to również plastelina wytrzymująca ok 10 kkm, zajechałbym i dopiero wtedy zmieniał. Napędy 8s nie potrzebują takiej precyzji wyregulowania, mają większa tolerancję ,a podzespoły oprócz łańcuchów są znośne i tanie. Nie zmieniałbym, zresztą ja nie zmieniam tych archaizmów oprócz samych łańcuchów 10 i 11s . W paskudnych warunkach np na wyścigu mi to nadal działa, kiedy wielu innych jedzie już z singla Też tak myślałem, jednak realia okazały się inne. To co zużywa łańcuch to przyłożona na niego siła. Ciężki kloc, moc pod nogą, nieraz jeden większy podjazd i plasteliniaka nima -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
kaido2 odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Wysoka, krótka tzw sztorcowana i geometria torowa. Nie skręca to kwadratowo, ale skuteczność jest świetna i taki Reynolds 534 dawał komfort, i był jednocześnie odpowiednio lekki i sztywny. Gazelle champion mondial baar, czyli top tamtejszych czasów ( rok 1994). Niestety wiele szpeju nie dożyło i obecnie przytył do 8 kg , ale na pełnym diurejsie waga była z pewnością poniżej P.S. Korba 52/42 przy tej geometrii i wadze, wcale nie jest za twarda -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
kaido2 odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Czasem dobrze jest się wybrać na złomowiska, bo można tam znaleźć ramy za śmieszne pieniądze. które spokojnie można adoptować Poniżej rower do typowego tyrania ( treningi/starty) więc może nie wygląda , ale spełnia swoją rolę. Baza,- Eska Sport z 1959 r. ( Na takim sprzęcie zaczynałem karierę na początku lat 90-tych. Jest to szosa, ale bez problemu przyjmuje laczek 38 tył, 42 przód). Waga całości 11 kg. -
[Napęd] Problem z samo kręcącymi się korbami po serwisie bębenka i wymianie łańcucha
kaido2 odpowiedział Skotix → na temat → Napęd rowerowy
Smar nie , a brak podkładki między bębenkiem a łożyskiem. Za mocno dociągnięty bębenek łapie za uszczelnienie łożyska, bądź krawędź korpusu w piaście. Dołożyłbym jedną cieńką podkładkę miedzy rolką łożyska na osi piasty, a korpusem bębenka -
[Napęd] Problem z samo kręcącymi się korbami po serwisie bębenka i wymianie łańcucha
kaido2 odpowiedział Skotix → na temat → Napęd rowerowy
Rzadki smar, czy to będzie Shimano, czy DT, czy nawet jak ktoś wleje zielonego Finisha WET, nie spowoduje sklejenia się zapadek do wewnętrznego korpusu. Przy prostych konstrukcja bębenków ( kulki i 2 zapadki) trzeba sporo nawalić ŁT42/3 żeby to kleiło na tyle, by powstał tego typu problem. Ale: Jeżeli to jest jakaś budżetowa piasta typu właśnie kulki i 2 zapadki, to przyjrzałbym się samym zapadkom , czy nie mają już wżerów,. Jeżeli tak to bym je spolerował, bo właśnie dzięki tym spowodowanym pracą na zewnętrznym korpusie, na nim się po prostu klinują. W budżetowych piastach, bywa, że mają różne wymiary ( za duże), bywa że są z podłego materiału i szybko się zużywają i łapią wżery. W przypadku bębenków na łożyskach maszynowych, bądź Mavica ze ślizgiem zguba jednej podkładki dystansowej spowoduje taki efekt. Taką podkładkę w razie czego można sobie ostatecznie dorobić z puchy po piwie, bądź innego materiału -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
kaido2 odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Flyxii -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
kaido2 odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Mam Og-evkina z tym, że klasyczny compact z profilowaniem górskiego chwytu pod dłonie. Polecam, nie jest to żadne badziewie Jeżeli chodzi o ajero https://pl.aliexpress.com/item/1005006019846717.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=708-803-3821&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&albagn=888888&isSmbAutoCall=false&needSmbHouyi=false&albcp=19735245762&albag=&trgt=&crea=pl1005006019846717&netw=x&device=c&albpg=&albpd=pl1005006019846717&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI843iv9z9hAMVCFKRBR2cXgE4EAQYBiABEgJNvPD_BwE&gclsrc=aw.ds&aff_fcid=c3b8c7a7804d4c35a427f05c58d3efa2-1710761860495-05029-UneMJZVf&aff_fsk=UneMJZVf&aff_platform=aaf&sk=UneMJZVf&aff_trace_key=c3b8c7a7804d4c35a427f05c58d3efa2-1710761860495-05029-UneMJZVf&terminal_id=b1b6e76b665443dbaad00919cb590f0e&afSmartRedirect=y Polecam też Flyxii do wyboru do koloru:) https://pl.aliexpress.com/store/511914/pages/all-items.html?productGroupId=211576585&spm=a2g0o.detail.0.0.3ce2zgVCzgVC3H&storeId=511914&sortType=bestmatch_sort&shop_sortType=bestmatch_sort -
Najprostsza opcja to wrzucić kasetę MTB z tyłu np 11-32. Mam tak przerobioną szosę pod ultramaratony i stara tylna przerzutka Sory spokojnie radzi sobie z taką kaseta 9s. 30/32 czyli <1 a wiec po asfalcie już ścianki z przyczepką powinno dać się wyjechać. Nie? To kaseta xtr do 36T + adapter do przerzutki( groszowe sprawy) . Jeszcze za ciężko? Korba Deore 42/32/24 z podkładką 5 mm od lewej strony. Należy też pamiętać aby nie tworzyć napędu gdzie nie będziemy w stanie utrzymać progowego 4km/h, a wiec na granicy utrzymania równowagi. Jeżeli jesteś w stanie kręcić z obrotu 120 RPM, to OK. P.S. Z taką opcją z Deore jeżdżę w SPD i nic się nie dzieje. Inna inszość, że jeżdżę praktycznie od dziecka i moje ciało z przebiegami rocznymi 20-40 tys km do różnych anomalii jest już przyzwyczajone Bardziej szkodliwe jest brak dobierania odpowiednich przełożeń, jazda z kwadratu zamiast z rytmu i źle ustawione siodło, jak źle ustawione bloki/linia łańcucha To tak po krótce z praktyki żeby nie mącić
-
[koszulka kolarska] którą wybrać santini, martombike, nw,
kaido2 odpowiedział kazik1701 → na temat → Odzież górna
Kwestia intensywności i ilość spędzonych godzin w roku. Chińska budzetówa ma się nijak( materiały, szwy, nici, wkładki), gdy przy nie aż tak strasznej dopłacie wybiera się krajowe np Sisu, czy Attiq. realizują też własne wymagania kolorystyczne i wzornicze, ale tu już odsyłam do wspomnianych producentów. -
[koszulka kolarska] którą wybrać santini, martombike, nw,
kaido2 odpowiedział kazik1701 → na temat → Odzież górna
Nie, natomiast z odzieżą tego pokroju tak Nie warto -
[modyfikacja piasty] modyfikacja dźwięku piasty hope pro 2 evo
kaido2 odpowiedział fajny123 → na temat → Druciarstwo rowerowe
Novatec XD642SB vel. diablo hub Huczy to całkiem przyzwoicie Spokojnie, nie trzeba używać stoperów ,ale ludzie mimo to uciekają- 10 odpowiedzi
-
- hope pro 2 evo
- hope
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
