Skocz do zawartości

pecio

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 579
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Zawartość dodana przez pecio

  1. Ja to chyba zaliczam się do tej drugiej grupy.😁
  2. @FigoiFago dodaj aspekt wieku do współczynnika. Młody źróbek będzie fruwał od 5 w górę. Stary dziadzio to zaczyna latać od 3,5 😄😉
  3. Zegarki Wahoo zaczynają dopiero "raczkować" i do Garmina mają bardzo daleko . Komputery rowerowe Wahoo bardziej nastawione na wyczyn. Do turystyki ta platforma odpada - MAPY. Po za tym jeżeli chodzi o konfigurowalność to na razie Garmin wygrywa. W Wahoo tak samo są wtopy w sofcie. Za Garminem przemawia ogromna różnorodność - każdy znajdzie coś dla siebie. Co do nadmiarów bajerów - odhaczasz ptaszka przy funkcji i po problemie. Tak w telegraficznym skrócie. 😁 A co FTP @spidelli to masz bardzo przyzwoity rezultat. Przy 3,5W/kg zaczniesz fruwać.😉 Moja skromna rada- utrzymaj to i będzie bardzo dobrze. Chyba ,że planujesz jakieś starty w 2024 ? Jak tylko turystyka ambitna to utrzymaj płaską krechę w słupkach na tym poziomie co masz. Jak to ktoś już powiedział - co za dużo to nie zdrowo. Szkoda było by się wypalić na starcie 2024.
  4. Te pierwsze BGsy - szkoda kasy na to. Te drugie jak najbardziej.
  5. W większości przypadków jest rdzeń czyli ta nieszczęsna śruba i od drugiej strony oczko. W mniejszości od razu w ramę się wkręcało. Musisz zobaczyć co jest od drugiej strony.
  6. Najprościej wymienić śrubę. A odkręcić - są specjalne " odkrętaki" do takich wyrobionych gniazd w śrubach ( eleganckie rozwiązanie) a takie mniej to wbić śrubokręt z dobrym hartowanym grotem . O ile dobrze myślę ,że to ta śrubka 😁.
  7. @spidelli a cóż jest innego "rysunkowego" 😉 . Tak Zwift.
  8. Właśnie skończyłem jazdę po " bajce o Reksiu" 😉. Zawsze to była padaka ( nie bajka! ) teraz uważam ,że totalna. W lipcu jak robią festyn na Krupówkach to jest mniejszy ścisk. Algorytmy bardziej skopane niż na Rouvy. Wjeżdżam z asfaltu na szuter to zamiast dołożyć oporu , redukują prędkość. Zaczynam w dzień , za chwilę mam noc aby o poranku dobić do końca trasę 10 km. I nawet tam ta cukierkowa ekologia zawitała - co chwile turbiny wiatrowe 🙃. Pomijam fakt , że jak osiołek w bajce Fredry można paść wśród "pożywienia" .....nie wiadomo kogo gonić 😉😁 Jednak ❤️Rouvy.
  9. Możesz żywicą ale nie musisz z tym nic robić. Jak boli oczy to kup żywicę epoxydową bezbarwną , rozrabiasz dwie części składnika nakładasz małą szpatułką i mniej więcej ściągasz/ równasz. Potem możesz delikatnie papierem ściernym 200 przelecieć , odtłuścić izopropanolem i prysnąć farbą epoxydową aerografem lub nawet artystycznie pędzelkiem.
  10. Ta coś to nie jest pękniecie tylko rysa. Możesz uzupełnić żywicą epoksydową .
  11. Prędzej cały rower ukradną / licznik niż ktoś się będzie bawił w demontaż czujnika. To już na siłę szukanie problemów.
  12. Na Jensonusa jest promocja na Foxy. 38 za 500 dolców, 36 też po kosztach.
  13. Żyjemy w chorym świecie. Ale to wynika z naszej " pokręconej" natury. Jedni jak Konrad kochają i cierpią za miliony , inni z pazerności własnych rodzonych dziadków potrafią sprzedać.
  14. Z przodu . Po pierwsze lepszy dostęp , po drugie mniejszy syf.
  15. @spidelli na Rouvy nie da się spokojnie cieszyć widokami. Od razu budzi się instynkt drapieżnika i chęć pogoni za pożywieniem 😉😁 ( też tak czasami mam ). A patrzenie w ścianę czy cyferki to faktycznie daleko posunięty masochizm. Na dłuższą metę odwrotny efekt od zamierzonego - bo zaczynam żygać trenażerem. Dla tego preferuję apki z trasami " pseudo-real" i bez tłumów jak na Krupówkach. A z innej beczki.... w sezonie człowiek żyje tylko rowerem😉. Dla tego ja na zimę pomimo trenażera wykupuje sobie karnet na siłkę i pracuje nad innymi zaniedbanymi elementami mojej doczesnej powłoki. Wszak kierę też trzeba mieć siłę dzierżyć.
  16. @chrismel to też nie będę kombinować i zamówię GTSy. Wielkie dzięki za Twoje spostrzeżenia..
  17. Dzięki @chrismel za konstruktywną opinię i sugestie. Trochu bije się jeszcze z myślami pomiędzy GTO a rzeczonymi GTS tak jak Ty kiedyś . W teorii GTO większy komfort ale z kolei grubsza wkładka może w upalne dni nie tak wydajnie odparowywać i w rezultacie powodować obtarcia. Do tej pory śmigałem na Castelli PROGETTO i na sporych dystansach właśnie nie za bardzo wyrabiała z odprowadzeniem wilgoci. A przetestować i oddać gaci się niestety nie da .
  18. @chrismel i jak te GTS sprawują się w dłuższej perspektywie ?
  19. ".....Jazda o poranku w blaskach wschodzącego słońca. Klimatyczne......" I to jest kwintesencja "rowerozy". A co do tenowania to kiedyś koks wszechczasów powiedział - najlepszy trening to jazda z niską intensywnoscią ale na sporym dystansie. I taka jest ambitna turystyczna jazda.
  20. Jak dobrze wnioskuje to równocześnie miałeś trenażer z laptopem i telefonem plus full " pakiet " czujników. To się musiało wysypać. Jak działasz na komputerze to nie włączaj telefonu czyba ,że jak wyżej pisałem uda się wymusić transmisję w jednym standardzie
  21. Fiksuje bo nie wie po jakim standardzie ma siać. Laptop po Bluetooth, czujniki z trenażera po ANT . Usuń parowanie i wymuś przy nowym aby wszystko po tym samym standardzie działało.
  22. Ja mam wszystkie piasty DT Swissa i ładuje tam dedykowany smar. Nie wiem co Hope zaleca do sprzęgła. Sprawdż w serwisówce na stronie u nich.
  23. Z tym smarem to żartowałem. Musi być smarowanie. Jak śmigasz dla lansu to możesz sobie pogłaśniać piastę. Z kolei ak połykasz kolejne kilometry to terkocząca piasta w pewnym momencie doprowadzi Ciebie do szału i będziesz ją wyciszał.
  24. To co robią z piastą Hope w tym filmie nie ma na celu zwiększenia głośności a zwiększenie dwukrotnie sprzęgu piasty.Na samym wstępie mówią ,że generalnie nie polecają takiego rozwiązania. Na tej samej zasadzie napiszę , chcesz głośno to nie dawaj smaru do sprzęgła . Będzie wtedy tyrkało jak cud malina. 😉
  25. Kod na Zwifta okazał się totalną lipą ( cwaniaki 😡). Teraz na nowo "odkryłem "😉 funkcję w moim Edge i śmigam po swoich trasach .W dodatku mogę się sam ze sobą ścigać.😁
×
×
  • Dodaj nową pozycję...