Skocz do zawartości

RabbitHood

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 970
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez RabbitHood

  1. Zacząłbym od przesmarowania piasty - może po prostu jest tam sucho. Inna sprawa, że tak jak koledzy napisali - shimano ma bardzo fajne ciche piasty/bębenki.
  2. Ale mówimy o brzuchu a nie tym co poniżej!
  3. Jeśli kupisz cokolwiek niewycieniowanego z normalną ilością szprych - da radę. W tym przypadku - drożej nie znaczy dla ciebie lepiej. A co do bebzona - swojego jeszcze się nie pozbyłem i wbrew pozorom nie jest on aż taką przeszkodą (no chyba, że ktoś ma te 150 w obwodzie to może wtedy). Bardziej bym się przejmował zastałym przez lata kręgosłupem.
  4. Niewiele jest części w rowerze które lepiej nie smarować. Domyśl się które.
  5. Buty jesienne gdy zbliża się wiosna? To musi być jakaś prowokacja!
  6. Pamiętasz jeszcze nazwę - potrzebuję czegoś małego.
  7. Nie powinno być problemu. Inna sprawa czy dobrze wybrałeś rower.
  8. Albo jak zwykle po taniości - buty na deskę.
  9. Shimano od dawna ma opinię butów niedopasowanych i wąskich - dlatego nawet się za nie nie zabieram.
  10. Jak na komunię to tylko zemsta chrzestnego!
  11. Do domowego użytku spokojnie niebieski wystarczy.
  12. Kabel ma jedną zasadniczą przewagę - jedna bateria mniej do ładowania/wymiany no i czujnik na widelcu jest mniejszy.
  13. https://www.aliexpress.com/item/1005005967570581.html Kupiłem z ciekawości - po 2tyś km jak nowe. Na tyle miękkie, że da się zrobić te 75km bez bólu tyłka i na tyle twarde, że wygodnie się jeździ.
  14. Sprawdź czy linki lekko chodzą w pancerzu.
  15. Prostować na własną rękę bym nie prostował - łatwo zgubić osiowość. Może szlifnąć wygięte ramię albo jakąś podkładkę podłożyć.
  16. Co więcej szejkowanie usuwa jakąkolwiek ochronę stali przed rdzewieniem. Dodatkowo dochodzi wysoka wilgotność powietrza o tej porze roku i ruda wychodzi. Nasmaruj i będzie ok.
  17. Weź coś SKSa - będziesz zadowolony.
  18. 20 km typowo po mieście - po miesięcznej przerwie. 2 grudnia gleba na liściach i "naciągnięcie" czterogłowego uda. Noga słaba jak u noworodka i musiałem zastanawiać się cztery razy jak wejść i zejść z roweru.. Strata fitu mniejsza niż się spodziewałem, zimowy wiatr bardziej upierdliwy niż się spodziewałem..
  19. Przez pół roku na tym jeżdżę - jakoś to hamuje, może nawet trochę lepiej niż vbrejki. Tak czy inaczej na wiosnę wjeżdżają już normalne hydrauliki.
  20. W takiej cenie wyboru nie ma. Na start wystarczy: https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777
  21. Niestety szansa na poprawę była niewielka - zwłaszcza gdy PSL dorwał się do koalicji. Układ w LP jest ponad podziałami politycznymi zabetonowany na długo. Jedyna szansa? Jakaś młoda partia zielonych - ale kto ich w Polsce wybierze?
  22. 20stka ma 50 clarisa i na tyle miękką kasetę, że faktycznie dla jeżdżących z niskimi kadencjami może brakować przełożeń na szosie.
  23. Jako, że sam mam sota - trzeba powiedzieć jasno - to typowo trekingowa/crossowa geometria. Co nie jest złe bo daje spory luksus przy jeździe po wertepach (a do tego ten rower jest przeznaczony). Na twoim miejscu po prostu bym uszosowił rower obecny - kup szybsze opony, mostek z większym kontem nachylenia i będziesz miał enduranca (których na rynku coraz mniej).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...