Skocz do zawartości

ernorator

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 174
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez ernorator

  1. Jeśli masz sklep Treka niedaleko to mają program próbowania siodełek, kupujesz i masz 30 dni na zwrot. https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/saddle-chooser/ Moja żona tak znalazła siodełko, kupowała w https://sprint-rowery.pl/ TREK Warszawa na kleszczowej, ślady montażu nie były problemem przy zwrocie. Nie wiem jak u innych ale dla mnie, kształt siodełka okazał się kluczowy. Jak spasowało mi Selle San Marco Shortfit Dynamic 140mm to pasują mi wszystkie wariacje tego siodełka łącznie z podróbkami z ali, byłe by był ten kształt i szerokość 140-143.
  2. Nie w kołach CSC ale jak pierwszy raz wymieniałem łożyska maszynowe w piastach to za mocno je docisnąłem i był podobny efekt, w ręku kręciły się dobrze a dokręcone w rami nie bardzo. Po zluzowaniu łożysk, minęło.
  3. Zigfir - 7903 km (mtb, szosa + trenażer) [2224 km outdoor] D1ckSteele 2936 km (szosa, gravel, trenażer) provayder - 2686km (MTB, szosa, rolka 529km) bashey_pl - 2250km (GRV, Cross, trenażer) [1450km dwór] chester_jds - 2029 km (MTB, GRV) ernorator - 1765 km (szosa, gravel, trenażer) smw44199- 1705km (cross outdoor) Sansei6 - 710 km (MTB) JWO - 706 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer) revolta -368 km (MTB) michalr75 - 314 km (terenówka) Jacekddd - 311km (velomobil - rower poziomy)
  4. Wydaje mi się, że pokrowce nie dadzą rady na bagażniku, pęd wiatru je zdejmie. Mi zerwało poduszki z lemondki a to lekkie, małe i na rzepy.
  5. Z optymalnym zestawem szosowym 11s 50/34 i 11/32 kolega wyżej nazwał mnie (nas) średnio wytrenowanym amatorem i miałem przyjemność jeździć na gravelu 46/30 11/32 to z szosowymi kołami po płaskiej serwisówce, kadenca tak 85-90. W porównaniu do szosy byłem zawsze ze 2 zębatki niżej na kasecie z przekosem a jak było -2 procenty nachylenia to zamykałem kasetę i kadencja przekraczała 100. Z długością korby jest zdecydowanie nie intuicyjnie, mi 165mm bardzo przypasowało i widać to na cyferkach z jazdy, łatwiej mi generować większą moc a kadencja podniosła się o ~5. Chociaż nie miałem dużego pola do testowania bo miałem tylko korby 175/172,5 i 165, może na innej było by mi jeszcze lepiej. Znam też osoby, którym krótka korba nie przypasowała i wrócili do dłuższej. Przy czym ja mam 183cm wzrostu a kolega wracający do 172,5 ze 160mm ma 170cm. Szkoda, że nie ma łatwego (taniego) sposobu wypróbowywania różnych długości ramion.
  6. Wgląd i pozycja są ważne ale przy moich dzieciach 145 i 140cm waga była najważniejszym parametrem. Dopiero na lekkich rowerach zaczęły jeździć więcej. Takie typowe jak wymieniłeś ważą po 15-16kg, głównie przez amortyzator i zbędne ilości materiału w ramie i kołach. Moje obie jeżdżą teraz na rowerach Attabo Ease 24" (Attabo to chyba marka sklepu Sportano) ważących 9kg, są też na kołach 26". Głownie przez neta ale mają jeden sklep stacjonarny pod Warszawą i są czasem w Decathlonie.
  7. Po ostatnim – kolejnym już – spotkaniu z pieszym (choć rowerzyści też się zdarzają), który miał słuchawki na/w uszach i nie słyszał ani dzwonka, ani piasty, zacząłem się zastanawiać, czy da się coś z tym zrobić. Sytuacja jak zwykle, wyprzedzam, nagły ruch pod koła i na koniec pretensje, żebym to ja „uważał jak jadę”. Zacząłem się zastanawiać czy z tym coś można zrobić bez uciekania się do przemocy fizycznej I tak trafiłem na ciekawy filmik, poziom zaangażowania Skody mówi mi, że nie jestem sam chociaż na "ludzi" kompletnie bezmyślnych co nie słyszą bo mają volume rozkręcona na maxa i tak nie zadziała.
  8. Co tutaj się wydarzyło..... Kaseta 12-25, korba 46/30, do tego linia łańcucha i możliwości przedniej przerzutki ultegry. Weź @caballoBlanco napisz co Ty chcesz zrobić bo na razie nie wiem co chcesz ale wiem, że nie masz pojęcia jak to zrobić. @marvelo na pewno nie 7.5mm....chyba, że masz kąt rury podsiodłowej 0 stopni.
  9. Jako, że mam 9 latkę - amortyzator nie potrzebny, - im niższa waga tym lepiej - wzrost ważny, moja ma 145cm i rower ATTABO EASE 24" (jest też 26") i ten rok jeszcze będzie ok ale następny może być za mały
  10. Bo jestem już w stanie wrócić z pracy, ogarnąć dzieci i jak żona wróci to zrobić jeszcze 1-1.5h roweru zanim zapadną ciemności \o/
  11. Takie coś jeszcze w google widać https://suport.ridewithgps.com/hc/en-us/articles/4419008054299-Garmin-Varia
  12. Terra Competition Race Rapid i Pirelli P Zero Race TLR SL-R to chyba najszybciej wystrzelone do testów opony w historii BRR.
  13. Jako sygnalizację bardzo lubię CYCLAMI RVL01, świeci długo i telefon umie naładować. A odkąd mam Di2 to jeszcze bardziej ją lubię bo wiem, że kiedyś zapomnę i pojadę gdzieś z nienaładowaną baterią.
  14. 1. Kasa na bikefit to najlepiej wydana kasa na początku przygody jak i przy zmianie roweru na rower o inne geometrii 2. Każdy potrzebuje bikfitingu 3. Problem jest taki, że większość fiterów u jakich byłem lub był ktoś znajomy to 80% sprzedawca 20% fiter a czasem nibyfiter. O dziwo, im było drożej tym gorzej...
  15. Jak na razie wszystkie tym ogarnąłem.
  16. Zigfir - 6841 km (mtb, szosa + trenażer) [1536 km outdoor] D1ckSteele 2936 km (szosa, gravel, trenażer) bashey_pl - 2250km (GRV, Cross, trenażer) [1450km dwór] chester_jds - 1792 km (MTB, GRV) ernorator - 1565 km (szosa, gravel, trenażer) smw44199- 1539km (cross outdoor) provayder - 1402km (MTB, szosa, rolka 449km) JWO - 706 km (MTB) Sansei6 - 505 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer) revolta -368 km (MTB) Jacekddd - 311km (velomobil - rower poziomy) michalr75 - 169km (terenówka) - gonię
  17. Z moich doświadczeń z siodełkami jedyna rzecz jaka jest ważna to rozstaw guzków. Mi wyszło siodełko tak 140-145 i takiego szukałem. Przerobiłem dużo, bardzo dużo...czasu i pieniędzy. A znalazłem przypadkiem jak karnełem się na czyimś rowerze i jak mój tyłek dotkną Selle San Marco Shortfit Dynamic 140 to jakbym na chmurę wsiadł. Z żoną to samo było, pierdyliard siodełek przeszło a znalazło się przypadkiem jak dostała Treka do wypróbowania z siodełkiem Bontragera Verse Comp 155. Trek nie wszedł ale siodełko siadło jak złoto, teraz ma w każdym rowerze.
  18. 1. może waga, im niższy stożek tym lżejsze 2. wiatr zwiewa większe stożki a wiatr na zjazdach 60km/h+ potrafi być straszny Ina sprawa, że wszystko zależy od tego ile waży kolarz, inaczej zwiewa 60kg inaczej 90kg.
  19. https://www.centrumrowerowe.pl/rekawiczki-krotkie-chiba-bioxcell-air-pd1761/?v_Id=140545
  20. Dawno temu to robiłem ale pamiętam, że w tych z 3 zapadkami to był mi potrzebny jakiś klucz imbus, chyba 10 i bo go specjalnie kupowałem. Ciekawe czy w kołach z 30 mojej żony jest ta sama piasta.
  21. Stare piasty Syncros z 3 zapadkami to były podki DTSwiss i były tak samo nieśmiertelne.
  22. Po kolejnym tygodniu. - widać kolarzy, tych szybciej jadących i tych jadących równo - jak kolarz jedzie równo za nami i pojawia się samochód to kolarz czasem też zostaje samochodem ale tylko do zniknięcia prawdziwego samochodu - nie zauważyłem fałszywych wskazań, kilka razy jak myślałem, że to fałszywe to się okazywało, że złapał samochód gdzieś dalej, bardzie z boku - day flash to jakieś 16h według moich obserwacji....ale ja robię większość jazdy na serwisówce i ciągle mam auta z autostrady na radarze, może to wyczerpuje baterie
  23. Zigfir - 6244 km (mtb, szosa + trenażer) [1252 km outdoor] D1ckSteele 2490 km (szosa, gravel, głównie trenażer) chester_jds - 1530 km (MTB, GRV) provayder - 1402km (MTB, szosa, rolka 449km) ernorator - 1390 km (szosa, gravel, trenażer) smw44199- 1342km (cross outdoor) bashey_pl - 1212km (GRV, Cross, trenażer) [450km dwór] JWO - 453 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer) Sansei6 - 315 km (MTB) Jacekddd - 311km (velomobil - rower poziomy)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...